Roste zájem o pronájmy i rekreační nemovitosti

Datum: 28. 1. 2019
Kategorie: M&M reality v médiích

Lednový realitní speciál Lidových novin se vedle cen nemovitostí zabýval také rostoucím zájmem o pronájmy. Dalším tématem pak byla skutečnost, že se Češi opět ve velkém vrací k tradičnímu víkendovému chalupaření.

Poptávka po nájemním bydlení v poslední době značně vzrostla, a to především kvůli rychle rostoucím cenám bytů na prodej. Roli hraje také skutečnost, že se vlivem dalších doporučení České národní banky ohledně poskytování hypotečních úvěrů rozšiřuje skupina lidí, kteří nedosáhnou na vlastní bydlení. V nejžádanějších lokalitách už odborníci hovoří o nedostatku bytů k pronájmu.

Podle Jana Martiny z pražské pobočky společnosti  M&M Reality se ale nestane, že by zájemce nenašel vhodný byt vůbec. Potenciální nájemníci jsou nuceni slevit ze svých požadavků, přistoupit například na vyšší nájemné či horší lokalitu, ale nestává se, že by byt vůbec nesehnali. Funguje zde jakýsi věčný koloběh obnovování nájemních vztahů. Stále se na nás obracejí majitelé bytů, že jejich nájemci po šesti měsících či roce odcházejí a oni potřebují obsadit nájemní byt znovu,“ říká k tomu.

Zvýšenou poptávku po nájemním bydlení potvrzuje v textu také  Jarmila Odehnalová, oblastní manažerka pro Jihomoravský kraj společnosti  M&M Reality. Na jeden inzerovaný byt v Brně je v průměru dvanáct poptávajících. Největší poptávku v současné době evidujeme o byty 2+kk. Nájem v nich se pohybuje okolo 12 500 korun,“ konstatuje.

Jan Bareš, oblastní manažer pro Středočeský kraj společnosti M&M Reality, potvrzuje v dalším textu realitního speciálu redaktorky Dany Jakešové aktuální trend týkající se rekreačních nemovitostí.  „Ceny chat a chalup v oblíbených rekreačních lokalitách vzrostly za poslední tři roky až o 40 procent, v nejžádanějších horských lokalitách pak až o polovinu,“ říká Bareš. Co se týče prodejů chat a chalup, nejvíce se jich podle něho uskuteční v jarních měsících, kdy se mohou ceny v závislosti na poptávce opět vyvíjet.

Kontakt pro novináře:
Renata Lichtenegerová
PR manažerka pro komunikaci s médii 
GSM: +420 739 523 465 
e-mail: rlichtenegerova@mmreality.cz