Koupě nemovitosti

Koupě nemovitosti zahraniční osobou

Datum: 1.9.2017

Dobrý den, chtěla bych se Vás zeptat, jak je to s koupí bytu nebo domu, pokud je zájemce ze zahraničí, resp. z Kanady. Jaká platí pravidla a co všechno musí být zajištěno. Musí být povolení k pobytu?

Rezervační záloha

Datum: 27.10.2016

: Dobrý den, je možné zaplatit rezervační poplatek, tak, že by se odečetl z hypotéky? Jelikož nemám hotovost 75 000 Kč.

Koupě nemovitosti bez trvalého pobytu

Datum: 15.9.2016

Bylo mi řečeno, že pokud nemám trvalé bydliště na uzemi Česka, tak nemohu koupit žádnou nemovitost? Tato odpověd mi připadá nelogická z pohledu jak mohu mít trvalé bydliště na uzemí republiky, když nejsem oprávněná si koupit byt?Děkuji za odpověd

Daň z převodu nemovitosti

Datum: 18.5.2016

Dobrý den, chceme koupit pozemek a radi bychom věděli, jestli nový OZ upravuje platby daně z převodu nemovitosti, kdo má tuto povinnost a také jakou částku.

Energetický štítek

Datum: 16.4.2015

Dobrý den, kupujeme nemovitost, rodinný domek. Jak je to s energetickým štítkem stavby. Kdo ho zajišťuje a je povinnost ho při prodeji mít? Děkuji za odpověď.

Zástavní právo

Datum: 16.4.2015

: Dobrý den, Chtěla jsem se zeptat,jak postupovat,když bych chtěla koupit byt,o kterém vím,že majitel,který by mi ho prodával má na tento byt hypotéku,co vše potřebuji k převodu bytu,když je tento byt v osobním vlastnictví a já bych tento byt platila...

Odhadní cena

Datum: 2.12.2014

Složili jsme zezervaci 10000kč  na koupi nemovitosti, v bance jsme si zažadali o hypotéku ta poslala odhadce a ten řekl, že dům není v té hodnotě za jakou se dům prodavá tudíž nám hypotéku neschválili, máme nárok na vracení zálohy?

Podpis rezervační smlouvy

Datum: 20.10.2014

Dobrý den, kupujeme přes vaši kancelař byt v Praze. Mám dotaz, jestli můžeme podepsat kupní smlouvu v Praze. Naše makleřka řekla, že musíme jet do Benešova. Rezervační smlouvu jsme podepsali už v Praze.

Koupě nemovitosti

Datum: 1.10.2014

Dobrý den, mám dotaz s tím co dělat kupuji byt v OV peníze za rezervaci jsou zaplacené, ale majitelé nemovitosti neustále protahují prodej bytu, nemají byt vyklizený nedodali dokumenty, které potřebuji k vyplacení překlenovacího úvěru a nebyli mi sděleny...

Máte dotaz? Napište nám nebo projděte kategorie poradny