2. řada Mise nový domov – Juchelkovi

03.12.2018

Jejich děti dávno odrostly a manželé Helena a Erich Juchelkovi si plánovali užívat života. Místo zájezdů a návštěv divadel, se ale stali znovu rodiči. Zavolala jim totiž sociální pracovnice s tím, že Helenin syn Jakub a jeho žena se nejsou schopni postarat o právě narozenou dceru Evelínu. Nad počáteční nejistotou, zda je dobrý nápad, se na „stará kolena“ opět vrátit k přebalovacímu pultu, zvítězila láska k vnučce. To ale manželé ještě nevěděli, že opuštěných a zanedbaných dětí vzešlo z Jakubova svazku mnohem víc!

Helena s Erichem se postupně dozvěděli, že jejich snacha rok před tím porodila jiné dítě, chlapečka Honzíka, kterého okamžitě dala k adopci. Pak je syn Jakub požádal o hlídání dvou starších bratrů malé Elevínky, devítiletého Jakuba a šestiletého Matyáše, které si se ženou sice nechali, ale jak se mělo brzy ukázat, starali se o ně velmi špatně. Propadli totiž drogám. Stávalo se dokonce, že dětem nedali několik dní najíst. Bylo tedy v podstatě jasné, že se kluci nemůžou ke svým rodičům vrátit. Ti o ně ostatně zjevně ani nestáli. „Spolu s klukama předali manželovi krabici s jejich rodnými listy a zdravotními průkazy. Manžel mi tenkrát řekl: Heli, oni se jich zbavili,“ vypráví Helena.

Lze jen těžko pochopit, že ten samý pár přivedl po Evelínce na svět další holčičku Rozálku. Ta naštěstí našla hodné adoptivní rodiče, které Helena s Erichem dokonce vídají. „Měla jsem chuť sbalit děti a jít bydlet na chalupu, kde je to jen napůl obyvatelné, ale manželův stav a finance byly hrozné. A když nás sociální pracovnice ujistila, že Rozálka půjde do opravdu dobré rodiny, rozhodli jsme se, že si ji nevezmeme,“ popisuje těžké rozhodování Helena. Skutečnost, že její snacha pravděpodobně čeká šesté dítě, už snad ani nestojí za komentář.

Posláním Mise nový domov ostatně není komentovat něčí nehoráznou nezodpovědnost, ale pomáhat tam, kde je to nejvíc potřeba. V tomto případě tedy lidem, kteří na svá bedra vzali péči o tři děti v nouzi, a to navzdory pokročilému věku, špatné finanční situaci a ne zrovna ideálnímu zdravotnímu stavu. Tým stavařů v včele s Pepinem a moderátorkou Terezou Pergnerovou opět dokázal z téměř neobyvatelného prostoru vykouzlit krásný dům s prostorným obývacím pokojem, kuchyní, ložnicemi pro děti i prarodiče a krásnou koupelnou. Vznikla i prostorná komora, kam se vejdou zbrusu nová kola, která rodině darovala společnost M&M Reality. A také jeden pokoj navíc. To aby manželé mohli zvát na návštěvu vnučku Rozálku s jejími adoptivními rodiči, nebo se případně mohli ujmout dalšího nezaopatřeného dítěte. To je totiž rozhodnutí, před který budou dost možná brzy opět stát.

Aktuality , M&M reality v médiích

Nenašli jste, co hledáte?

Zadejte svou vlastní poptávku a my budeme hledat za vás.

Prodejte svou nemovitost

Každou hodinu
prodáme 8 nemovitostí
Máme více než 100 000 poptávek po bydlení
Masivní inzerce v celé ČR

Novinky na blogu

M&M Reality Holding se spojuje s Arca Capital a expanduje do dalších zemí

24.04.2020

Největší česká realitní skupina M&M Reality Holding má nového silného partnera, kterým je česko-slovenská finanční skupina Arca Capital. Vedle rozšíření nabídky produktů a služeb mají společně v plánu také expanzi české realitní jedničky na další evropské trhy, a to především na ty nejbližší, tedy slovenský a rakouský. Skupina Arca Capital koupila 47,5% podíl holdingu M&M Reality.

Aktuality,
Pro novináře,
Tiskové centrum

Realitní trh pod tlakem nákazy

06.04.2020

Reportáž České televize na téma Realitní trh v době karantény. 

Odkaz na video zde

Zdroj: Česká televize 

Články

Novela měla zjednodušit orientaci v zákonech, přinesla však nevídaný chaos

30.03.2020

Od ledna platí, že nově přijaté zákony by měly vstupovat účinnost jen dvakrát ročně. To v praxi znamená, že by se novými pravidly museli lidé a firmy řídit vždy jen od 1. ledna a 1. července. Jenže novela, která měla usnadnit orientaci v právním řádu, způsobila chaos.

Články