Aktuality

Nejžádanější nemovitosti se zmenšují

Datum: 18. 10. 2018
Kategorie: Tiskové centrum

Makléři společnosti M&M Reality sledují, že v Praze i v Brně začali lidé kupovat menší byty než dříve. Pod tlakem vysokých cen jsou nuceni dělat kompromisy. V obou městech rovněž ubývá nákupů z důvodu řešení vlastní bytové otázky, a naopak přibývá těch za účelem investice. Ovšem ve třetím největším městě v zemi už je situace jiná. Ostrava stále hlásí poptávku po bytech „rodinných“ rozměrů, jejichž ceny už rok stagnují.

Mohou byty i nadále zdražovat?

Datum: 15. 10. 2018
Kategorie: M&M reality v médiích

Česko má za sebou období rekordního růstu cen nemovitostí. V některých regionech byl doslova astronomický a výjimkou nebylo ani zdražení o více než 60 či 70 procent za poslední čtyři roky. Jaký ale bude další vývoj? Touto otázkou se zabývalo hlavní téma týdeníku Ekonom.

Poptávka po družstevních bytech roste

Datum: 02. 10. 2018
Kategorie: M&M reality v médiích

Redaktorka Lidových novin Dana Jakešová se v aktuálním článku věnuje rostoucímu významu družstevní výstavby pro tuzemský realitní trh. V době, kdy stále více lidí nedosáhne na hypoteční úvěr, pomůžou právě družstevní byty mnohým z nich řešit bytovou situaci. O projektu „Výstavba bytové fondu v ČR“, který dodá na tuzemský trh tisíce nových družstevních bytů, hovoří v článku jeho autor, majitel holdingu M&M Reality Petr Morcinek.

Nové opatření ČNB a co s ním v 5 bodech

Datum: 27. 9. 2018
Kategorie: Pro novináře

PRAHA, 27. 9. 2018 – Se začátkem října se na základě doporučení České národní banky (ČNB) zpřísňují pravidla pro získání hypotečního úvěru. Co to bude v praxi znamenat pro zájemce o koupi nemovitosti a co pro stranu prodávající? To i další vývoj, který lze od příštího týdne na tuzemském trhu očekávat, shrnuje v 5 bodech ředitel společnosti M&M Finance Michal Pitucha.

Úrokové sazby hypoték v pohybu

Datum: 27. 9. 2018
Kategorie: M&M reality v médiích

Bankovní rada České národní banky(ČNB) opět zvýšila základní úrokovou sazbu, od které se odvíjejí úroky u hypoték, a to o čtvrt procentního bodu na 1,5 procenta. Jedná se už o třetí navýšení během několika měsíců. Česká tisková kancelář (ČTK) oslovila odborníky na tuzemský realitní a hypoteční trh s dotazem, jaké bude mít další navýšení dopady. Mezi nimi i ředitele společnosti M&M Finance Michala Pituchu.

Ideální důchodové spoření? Malý byt!

Datum: 25. 9. 2018
Kategorie: M&M reality v médiích

Před zpřísněním podmínek pro poskytování hypoték, které se kvapem blíží, stoupá zájem o byty. Především o ty malé, jejich prostřednictvím Češi neřeší jen otázku bydlení, ale které používají také jako výhodnou investici. Podle Jana Martiny, oblastního ředitele pro Prahu společnosti M&M Reality, dokonce nákup těchto nemovitostí slouží jako alternativa k důchodovému spoření. Říká to v článku internetového deníku Aktuálně.cz.

Kdo investoval v Praze, slušně vydělal

Datum: 14. 9. 2018
Kategorie: Pro novináře

PRAHA, 14. 9. 2018 – Strmý růst cen nemovitostí na tuzemském trhu v čele s Prahou z nich v posledních letech učinil ještě zajímavější investiční instrument než dříve. I jednoduchá strategie v podobě - koupit před třemi lety a prodat dnes, mohla investorovi vynést milion korun a více v závislosti na lokalitě a velikosti bytu. Nyní začínají velcí, ale i drobní „rodinní“ investoři pečlivě zvažovat, který nákup se ještě vyplatí.

„Virtuální realitky“ zneužívají neznalosti klientů

Datum: 06. 9. 2018
Kategorie: M&M reality v médiích

Takzvaných virtuálních realitních kanceláří přibývá. Ve skutečnosti se ale o žádné realitní kanceláře nejedná, pouze o inzertní portály, kde mohou lidé za poplatky nabízet své nemovitosti k pronájmu či prodeji. Podle prezidenta Asociace realitních kanceláří ČR Jaroslava Novotného strategie těchto internetových projektů často hraničí s klamavou reklamou. Uvedl to v článku Hospodářských novin, kde se k tématu vyjadřoval také Jan Martina, oblastní ředitel M&M Reality pro Prahu.

Dostupné bydlení? Družstevní byty!

Datum: 04. 9. 2018
Kategorie: Tiskové centrum

PRAHA, 3. 9. 2018 – Vysoké ceny nemovitostí v kombinaci se zpřísňujícími se podmínkami pro poskytování hypotečních úvěrů způsobují na realitním trhu situaci, kdy stále více zájemců nedosáhne na vlastní byt. Řešení se pro ně nabízí v podobě nové družstevní výstavby. M&M Reality holding vidí právě v nových družstevních bytech potenciál k řešení nedostatku dostupného bydlení a má ambici stát se největším developerem družstevních bytů v zemi.

Na nájemní byt volá v Praze i 30 zájemců

Datum: 23. 8. 2018
Kategorie: M&M reality v médiích

"Hypotéky pomalu, ale jistě zdražují. Tento trend už se začíná odrážet ve zpomalování růstu cen bytů hlavně v Praze, která za dva roky zažila jejich enormní, až 40procentní zdražování. Dražší hypotéky na druhou stranu tlačí nahoru ceny nájmů," píše v článku pod titulkem "Dražší hypotéky brzdí ceny bytů" v dnešním Právu redaktor Jindřich Ginter a pokračuje: