Aktuality

Zákon o realitním zprostředkování v Ekonomu

Datum: 14. 12. 2018
Kategorie: M&M reality v médiích

Týdeník Ekonom ze zabýval návrhem zákona o realitním zprostředkování. V článku Alžběty Vejvodové se k tématu vyjadřuje také Lukáš Štrajt, vedoucí právního oddělení společnosti M&M Reality, který by si sice dokázal představit některá opatření v přísnější podobě, stěžejní ale podle něho je, že se po letech příprav realitní branže konečně dočká určitých mantinelů.

Realitní rok 2018: Střední třída postrádá dostupné bydlení

Datum: 13. 12. 2018
Kategorie: Tiskové centrum

Praha, 12. 12. 2018 – Letošní rok přinesl další růst cen tuzemských nemovitostí. Oproti roku 2017 sice nemovitosti zdražovaly pomaleji i tak ale v některých lokalitách dosáhly částek, za které je mohou nakupovat už jen investoři. Stále častěji se skloňuje slovní spojení „bytová krize“, která se týká hlavně střední a nižší stření třídy. A především ve velkých městech poptávka po bydlení i nadále výrazně převyšuje nabídku.

2. řada Mise nový domov – Beránkovi

Datum: 10. 12. 2018
Kategorie: M&M reality v médiích

Mise nový domov by v případě rodiny Beránkových s těžce nemocnou tříletou Haničkou nemohla dopadnout dobře, nebýt finanční sbírky mezi sousedy a přáteli, kterou společnost M&M Reality zpětinásobila. Jejich dům byl totiž do základů napadený plísní a držela se v něm voda. Už od začátku bylo tedy jasné, že se stavbyvedoucí Pepíno se svým týmem nemůže vejít do rozpočtu.

Rodinné domy zdražily za rok o deset procent

Datum: 07. 12. 2018
Kategorie: Tiskové centrum

Praha, 6. 12. 2018 – Rodinné domy se i přes rostoucí ceny a hůře dostupné hypoteční úvěry stále dobře prodávají a poptávka po nich převyšuje nabídku. Zájem kupců se ale částečně přesouvá na okraje velkých měst a do vesnic v jejich okolí. Za pražské a brněnské rodinné domky zaplatí zájemci v tuto chvíli až dvojnásobek oproti konci roku 2015.

2. řada Mise nový domov – Juchelkovi

Datum: 03. 12. 2018
Kategorie: M&M reality v médiích

Jejich děti dávno odrostly a manželé Helena a Erich Juchelkovi si plánovali užívat života. Místo zájezdů a návštěv divadel, se ale stali znovu rodiči. Zavolala jim totiž sociální pracovnice s tím, že Helenin syn Jakub a jeho žena se nejsou schopni postarat o právě narozenou dceru Evelínu. Nad počáteční nejistotou, zda je dobrý nápad, se na „stará kolena“ opět vrátit k přebalovacímu pultu, zvítězila láska k vnučce. To ale manželé ještě nevěděli, že opuštěných a zanedbaných dětí vzešlo z Jakubova svazku mnohem víc!

Mladí Rusové se usazují v Praze

Datum: 03. 12. 2018
Kategorie: M&M reality v médiích

V Česku přibývá Rusů, kteří se zde chtějí natrvalo usadit. A jsou to trochu „jiní“ Rusové, než na které jsme byli doposud zvyklí. Jsou mladí a vzdělaní a spíše než o předražené nemovitosti mají zájem o běžné byty. Píše o tom redaktorka Kateřina Menzelová v Lidových novinách.

Roste zájem o malometrážní byty

Datum: 30. 11. 2018
Kategorie: M&M reality v médiích

V rubrice Názor experta týdeníku Květy tentokrát dostal slovo Jan Martina, oblastní ředitel pro Hlavní město Praha společnosti M&M Reality. Komentoval aktuální trend rostoucího zájmu o malé byty, dokonce i o takzvané malometrážní byty o velikosti okolo 17 metrů čtverečních.

2. řada Mise nový domov – rodina Dlouhých

Datum: 26. 11. 2018
Kategorie: M&M reality v médiích

Tento díl Mise nový domov byl poněkud netradičním. Rekonstrukce se totiž nakonec odehrávala v jiném bytě, než kam tým stavařů původně mířil. Tip na rodinu v nouzi tentokrát pocházel od makléřky společnosti M&M Reality Nikoly Bukowski. Ta se při své práci seznámila s Terezou Dlouhou, maminkou pěti dětí, která o prvního muže přišla po tragické dopravní nehodě a od druhého musela utéct kvůli jeho pití a stupňující se agresivitě.

Z mnoha ateliérů mohou nově vzniknout byty

Datum: 22. 11. 2018
Kategorie: M&M reality v médiích

V souvislosti s tím, že radní hlavního města vyřadili z Pražských stavebních předpisů požadavek na proslunění, bude nyní možné znovu zkolaudovat některé ateliéry na běžné byty. Tím se zvýší jejich atraktivita pro potenciální kupující a tudíž naroste i jejich hodnota. V článku Hospodářských novin to vysvětluje Jan Martina, oblastní ředitel pro Hlavní město Praha společnosti M&M Reality.

Trh potřebuje kvalitní realitní zákon

Datum: 20. 11. 2018
Kategorie: M&M reality v médiích

Legislativní rada vlády se opět zabývala návrhem zákona o realitním zprostředkování. Česká tisková kancelář (ČTK) proto k tématu vydala anketu mezi odborníky na tuzemský realitní trh. Ve zprávě zazněl také názor Lukáše Štrajta, vedoucího právního oddělení společnosti M&M Reality.