Aktuality

Nemovitosti na horách jsou výhodnou investicí

Datum: 09. 2. 2018
Kategorie: Pro novináře

Praha, 5. 2. 2018 – Zájem Čechů o byty a chalupy na horách stále roste a s ním i ceny těchto nemovitostí. V Krkonoších, tedy nejdražších tuzemských horách, se průměrná cena za metr čtvereční pohybuje mezi 80 a 90 tisíci korunami. Vyšší pořizovací náklady lze ale kompenzovat formou krátkodobých pronájmů.

Realitní bublina dorazila i na sever

Datum: 05. 2. 2018
Kategorie: M&M reality v médiích

„V Ústí je velký zájem o větší byty, majitelé si mohou říci až o třetinu víc než před dvěma lety,“ píše regionální příloha Mladé fronty Dnes. Mezi oslovenými odborníky na tamní realitní trh je i makléřka společnosti M&M Reality Markéta Sokolová.

Předkupní právo už komplikuje prodeje nemovitostí

Datum: 02. 2. 2018
Kategorie: M&M reality v médiích

„Právníci a realitní kanceláře si stěžují, že předkupní právo protahuje prodej bytů,“ zjistila Mladá fronta Dnes. V aktuálním článku hovoří odborníci na danou problematiku, včetně Jana Martiny ze společnosti M&M reality.

V Devadesátce na ČT na téma realitní bublina

Datum: 29. 1. 2018
Kategorie: M&M reality v médiích

Pořad České televize 90' ČT24 se v pátek 26. ledna 2018 zabýval tématem Riziko realitní bubliny. Součástí pořadu bylo také porovnání dvou bytů 2+1. Na prohlídku jednoho z nich v Ústí nad Labem, který tvůrci pořadu našli v nabídce naší realitní kanceláře, se k makléřce Bohumile Tomáškové objednala redaktorka Renata Myslíková.

Brno se v žebříčku nejvyšších cen bytů drží těsně za Prahou

Datum: 25. 1. 2018
Kategorie: M&M reality v médiích

Týdeník Ekonom se zaměřil na ceny bytů v moravské metropoli. Kriticky nedostatečná výstavba se totiž v Brně začíná projevovat velmi rychlým zdražováním. Některé byty jsou už skoro stejně drahé jako v Praze, což potvrzuje i oblastní manažerka M&M reality pro Jihomoravský kraj Jarmila Odehnalová.

Prodat byt ve spoluvlastnicví může být problém

Datum: 24. 1. 2018
Kategorie: Pro novináře

PRAHA, 23. 1. 2018 – Od začátku letošního roku se novelou občanského zákoníku do českého právního řádu opětovně zavedlo předkupní právo u spoluvlastníků nemovitých věcí. Při prodeji části nemovitosti, která je ve spoluvlastnictví, tak dostávají přednost spoluvlastníci před jinými potenciálními kupci. Pro majitele nemovitostí i zájemce o jejich koupi to může být značná komplikace. V čem jsou hlavní kameny úrazu?

MF Dnes o zdražování nových i starších bytů

Datum: 22. 1. 2018
Kategorie: M&M reality v médiích

„Jeden byt v Praze, nebo osm v Ústí“ zní titulek článku v MF Dnes, v němž redaktorka Jana Divinová mapuje zdražování bytů napříč republikou a ve kterém jsou citováni i experti společnosti M&M reality.

Ceny bytů v okresních městech rostou dvouciferným tempem

Datum: 10. 1. 2018
Kategorie: M&M reality v médiích

Výrazné zdražování cen bytů není jen záležitostí Prahy či Brna. I v některých okresních městech byty meziročně podražily o desítky procent. V aktuálním článku Hospodářských novin to potvrzují i realitní makléři společnosti M&M reality.

Nemovitost na horách je výhodnou investicí

Datum: 08. 1. 2018
Kategorie: M&M reality v médiích

Zájem Čechů o nemovitosti na horách roste. Nakupují jak horské apartmány, tak i byty a domy. Výhodou těchto nemovitostí je pro jejich majitele možnost kombinovat vlastní rekreaci s výdělkem. "Nemovitost na horách je výhodnou investicí," potvrzuje i expert M&M reality Jan Bareš.

O cenách bytů s naším expertem v MF Dnes a deníku Metro

Datum: 15. 12. 2017
Kategorie: M&M reality v médiích

Ceny bytů v Česku, skutečnost, že za poslední roky značně vzrostly, a otázka, jak se budou vyvíjet v blízké budoucnosti. To je nyní téma, po kterém novináři lační. A s žádostí o informace se obracejí také na společnost M&M reality holding.