Aktuality

Kdo investoval v Praze, slušně vydělal

Datum: 14. 9. 2018
Kategorie: Pro novináře

PRAHA, 14. 9. 2018 – Strmý růst cen nemovitostí na tuzemském trhu v čele s Prahou z nich v posledních letech učinil ještě zajímavější investiční instrument než dříve. I jednoduchá strategie v podobě - koupit před třemi lety a prodat dnes, mohla investorovi vynést milion korun a více v závislosti na lokalitě a velikosti bytu. Nyní začínají velcí, ale i drobní „rodinní“ investoři pečlivě zvažovat, který nákup se ještě vyplatí.

„Virtuální realitky“ zneužívají neznalosti klientů

Datum: 06. 9. 2018
Kategorie: M&M reality v médiích

Takzvaných virtuálních realitních kanceláří přibývá. Ve skutečnosti se ale o žádné realitní kanceláře nejedná, pouze o inzertní portály, kde mohou lidé za poplatky nabízet své nemovitosti k pronájmu či prodeji. Podle prezidenta Asociace realitních kanceláří ČR Jaroslava Novotného strategie těchto internetových projektů často hraničí s klamavou reklamou. Uvedl to v článku Hospodářských novin, kde se k tématu vyjadřoval také Jan Martina, oblastní ředitel M&M Reality pro Prahu.

Dostupné bydlení? Družstevní byty!

Datum: 04. 9. 2018
Kategorie: Tiskové centrum

PRAHA, 3. 9. 2018 – Vysoké ceny nemovitostí v kombinaci se zpřísňujícími se podmínkami pro poskytování hypotečních úvěrů způsobují na realitním trhu situaci, kdy stále více zájemců nedosáhne na vlastní byt. Řešení se pro ně nabízí v podobě nové družstevní výstavby. M&M Reality holding vidí právě v nových družstevních bytech potenciál k řešení nedostatku dostupného bydlení a má ambici stát se největším developerem družstevních bytů v zemi.

Na nájemní byt volá v Praze i 30 zájemců

Datum: 23. 8. 2018
Kategorie: M&M reality v médiích

"Hypotéky pomalu, ale jistě zdražují. Tento trend už se začíná odrážet ve zpomalování růstu cen bytů hlavně v Praze, která za dva roky zažila jejich enormní, až 40procentní zdražování. Dražší hypotéky na druhou stranu tlačí nahoru ceny nájmů," píše v článku pod titulkem "Dražší hypotéky brzdí ceny bytů" v dnešním Právu redaktor Jindřich Ginter a pokračuje:

Televize Seznam.cz o státních půjčkách

Datum: 16. 8. 2018
Kategorie: M&M reality v médiích

Státní fond rozvoje bydlení (SFRB) začal přijímat žádosti o novou půjčku pro mladé do 36 let. Kvůli složitým podmínkám ji budou lidé nejspíš nejčastěji využívat na rekonstrukce. Tématu se věnuje redaktor portálu Seznam.cz Aleš Černý. V rámci své reportáže mluvil také s Tomášem Hodovalem ze společnosti M&M Finance.

Ceny nemovitostí rostou rychleji než mzdy

Datum: 16. 8. 2018
Kategorie: M&M reality v médiích

Hlavní zpravodajská relace České televize se věnovala rostoucím cenám nemovitostí ve velkých městech a srovnávala tento růst s vývojem mezd. V reportáži hovoří také investiční specialista společnosti M&M Reality Tomáš Vaněk, a to konkrétně o situaci v Brně.

Dobrý byt v Praze se pronajme i za pár hodin

Datum: 15. 8. 2018
Kategorie: Tiskové centrum

PRAHA, 15.8. 2018 – Plánujete pronajímat v Praze byt? Nákladná rekonstrukce už není třeba, stačí pár „kosmetických“ úprav. Situace na trhu totiž nahrává pronajímatelům. Přesto, že nájmy vzrostly až o polovinu oproti roku 2015, poptávka stále převyšuje nabídku a na jeden inzerát se okamžitě ozývají desítky zájemců.

V Česku roste zájem o chalupy k pronájmu

Datum: 30. 7. 2018
Kategorie: M&M reality v médiích

Česká tisková kancelář (ČTK) vydala anketu týkající se pronájmů rekreačních nemovitostí. Tu následně převzala řada předních tuzemských médií. Mezi oslovenými odborníky byl i Jan Martina, oblastní ředitel pro Hlavní město Praha společnosti M&M Reality.

Satelitní lokality velkých měst značně podražily

Datum: 27. 7. 2018
Kategorie: Pro novináře

PRAHA, 27.7. 2018 – Bydlení ve třech největších městech v zemi zdražilo během posledních let o desítky procent. Vedle bytů a domů v Praze, Brně a Ostravě zdražují také pozemky v jejich těsné blízkosti. V lokalitách, kde v uplynulých letech vznikala takzvaná satelitní městečka. Rozšiřuje se proto oblast, odkud jsou lidé ochotni do měst pravidelně dojíždět.

Dobré byty se pronajímají za pár hodin

Datum: 25. 7. 2018
Kategorie: M&M reality v médiích

Na vlastní bydlení nedosáhne stále více lidí, což má za následek rostoucí zájem o byty k pronájmu. Nájmy prudce podražily, a to ve většině krajských měst. Poptávka po nich převyšuje aktuální nabídku na trhu. O tématu píše týdeník Ekonom.