Aktuality

Roste zájem o pronájmy i rekreační nemovitosti

Datum: 28. 1. 2019
Kategorie: M&M reality v médiích

Lednový realitní speciál Lidových novin se vedle cen nemovitostí zabýval také rostoucím zájmem o pronájmy. Dalším tématem pak byla skutečnost, že se Češi opět ve velkém vrací k tradičnímu víkendovému chalupaření.

Makléři M&M Reality na iDnes.cz

Datum: 16. 1. 2019
Kategorie: M&M reality v médiích

Portál iDnes.cz zjišťoval, kolik v současné chvíli stojí byty napříč celou republikou. V článku se vyjadřují také čtyři makléři společnosti M&M Reality. Komentují situaci nejen v Praze a Brně, ale také v menších městech, jako jsou Nymburk nebo Pardubice.

Předkupní právo komplikuje prodeje nemovitostí, nyní by se mělo dočkat změn

Datum: 14. 1. 2019
Kategorie: Tiskové centrum

Praha, 14. 1. 2019 – Je to rok, co bylo novelou občanského zákoníku do českého právního řádu opětovně zavedeno předkupní právo u spoluvlastníků nemovitých věcí. Při prodeji části nemovitosti, která je ve spoluvlastnictví, dostávají přednost spoluvlastníci před jinými potenciálními kupci. To značně zpomaluje a komplikuje velkou část realitních obchodů. Ministerstvo pro místní rozvoj slibuje změnu k lepšímu.

Ceny bytů narážejí na strop

Datum: 07. 1. 2019
Kategorie: M&M reality v médiích

Velký lednový speciál Lidových novin se zabýval cenami bytů a domů, především pak tomu, jak se budou v roce 2019 pravděpodobně vyvíjet. V hlavním textu se k tématu vyjadřují hned tři odborníci společnosti M&M Reality, a to Jan Martina z pražské pobočky, Jarmila Odehnalová z brněnské a Michal Burian, který komentoval situaci v Pardubicích.

Přelom roku na horách

Datum: 31. 12. 2018
Kategorie: M&M reality v médiích

Nájemné v chatách a chalupách je na přelomu roku proti běžné sezoně vyšší o 50 až 100 procent, v nejžádanějších lokalitách je tento rozdíl ještě větší, píše Česká tisková kancelář, od které zprávu převzalo několik médií.

2. řada Mise nový domov – rodina Zbořilových

Datum: 27. 12. 2018
Kategorie: M&M reality v médiích

V osmém díle Mise nový domov se Tereza Pergnerová a její tým vydaly do malé obce Práče, aby pomohly třiadvacetiletému Romanovi, který se stará o své tři mladší sourozence. Kromě perfektně zrekonstruovaného bytu se tentokrát předával také nový automobil. Romanovi ho za obětavost, se kterou se o děti stará, věnovala společnost M&M Reality. Jeho příběh je totiž opravdu silný.

2.řada Mise nový domov – Kristýna Šobrová

Datum: 17. 12. 2018
Kategorie: M&M reality v médiích

Hrdinkou sedmého dílu Mise nový domov byla pětadvacetiletá Kristýna, která od útlého dětství vyrůstala v dětském domově. Raději se nikdy ani nesnažila zjistit, zda ji tam odložila vlastní matka, nebo ji z domova odebraly sociální pracovnice. V každém případě potkal stejný osud i jejích osm sourozenců. „Máma vyměnila chlapa za děti. Dala mu před námi přednost,“ vypráví Kristýna se slzami v očích v úvodu pořadu.

Družstevní bydlení je na vzestupu

Datum: 17. 12. 2018
Kategorie: M&M reality v médiích

Jedním z témat, kterému se média v poslední době hodně věnují, je nová družstevní výstavba. V aktuálním článku MF Dnes se tímto tématem zabýval redaktor Marek Tomanka. A zmínil také výstavbu, kterou chystá společnost M&M Development.

Zákon o realitním zprostředkování v Ekonomu

Datum: 14. 12. 2018
Kategorie: M&M reality v médiích

Týdeník Ekonom ze zabýval návrhem zákona o realitním zprostředkování. V článku Alžběty Vejvodové se k tématu vyjadřuje také Lukáš Štrajt, vedoucí právního oddělení společnosti M&M Reality, který by si sice dokázal představit některá opatření v přísnější podobě, stěžejní ale podle něho je, že se po letech příprav realitní branže konečně dočká určitých mantinelů.

Realitní rok 2018: Střední třída postrádá dostupné bydlení

Datum: 13. 12. 2018
Kategorie: Tiskové centrum

Praha, 12. 12. 2018 – Letošní rok přinesl další růst cen tuzemských nemovitostí. Oproti roku 2017 sice nemovitosti zdražovaly pomaleji i tak ale v některých lokalitách dosáhly částek, za které je mohou nakupovat už jen investoři. Stále častěji se skloňuje slovní spojení „bytová krize“, která se týká hlavně střední a nižší stření třídy. A především ve velkých městech poptávka po bydlení i nadále výrazně převyšuje nabídku.