Aktuality

Aukce nemovitostí. Jaká jsou pro a proti?

Datum: 13. 7. 2018
Kategorie: M&M reality v médiích

Některé realitní kanceláře začaly sázet na elektronické aukce nemovitostí. Jiné tuto formu nepreferují především kvůli jistým znevýhodněním kupující strany, ale i kvůli omezenému počtu zájemců ochotných o nemovitost soutěžit. Do diskuze odborníků na webu Mešec.cz se zapojil také Jan Martina, oblastní ředitel pro Prahu společnosti M&M Reality.

Studenti bývají vesměs dobrými nájemníky

Datum: 10. 7. 2018
Kategorie: Pro novináře

Koupit byt v menším univerzitním městě a pronajímat jej studentům. I tak může vypadat plán výhodné investice v době, kdy ceny nemovitostí v Praze, Brně i Ostravě dosahují závratných výšin. Ve městech, jako jsou například Olomouc, Plzeň nebo Ústí nad Labem, lze koupit investiční byt levněji a přítomnost vysokých škol skýtá potenciál silné poptávky po nájemním bydlení. Aby se investice vyplatila, je ale nutné zvolit tu správnou lokalitu.

Toužíte po vlastním bytě? Kupujte teď!

Datum: 02. 7. 2018
Kategorie: M&M reality v médiích

Jan Martina, oblastní ředitel pro Prahu společnosti M&M Reality, je jedním z odborníků na tuzemský realitní trh, které oslovil server iROZHLAS.cz s aktuální anketou. Tématem byla dostupnost bydlení v návaznosti na nová doporučení ČNB ohledně poskytování hypotečních úvěrů.

Tržby v roce 2017 narostly o 60 %

Datum: 26. 6. 2018
Kategorie: Pro novináře

OSTRAVA, 26. 6. 2018 – Společnost M&M Reality prodala v loňském roce 24 tisíc nemovitostí v hodnotě 32,7 miliardy korun a její tržby činily 878 milionů korun. Firma tak potvrdila svou pozici lídra na tuzemském realitním trhu. Tržby celého holdingu, pod který tato největší realitní kancelář v zemi spadá, činily více než 1,7 miliardy korun. To oproti roku 2016 znamená nárůst o bezmála 60 procent!

Jan Martina v České televizi o hypotékách

Datum: 22. 6. 2018
Kategorie: M&M reality v médiích

Alternativami ke stále hůř dostupným hypotečním úvěrům se zabývala Česká televize ve své hlavní zpravodajské relaci. V reportáži hovoří také Jan Martina, oblastní ředitel pro Prahu společnosti M&M Reality.

Michal Pitucha ke zpřísnění pravidel pro hypotéky

Datum: 14. 6. 2018
Kategorie: M&M reality v médiích

Česká národní banka opět zpřísnila pravidla pro poskytování hypoték. Podle odborníků toto opatření omezí přístup k vlastnímu bydlení hlavně jednotlivcům s nižším příjmem a mladým rodinám s dětmi. Česká tisková kancelář k tématu vydala zprávu, kterou převzalo mnoho významných médií, včetně webu televize Nova. V textu hovoří také ředitel společnosti M&M finance Michal Pitucha.

Na trh vstupuje další franšíza. Má šanci uspět?

Datum: 07. 6. 2018
Kategorie: M&M reality v médiích

Americká společnost Keller Williams zahájila svou činnost na tuzemském trhu, a to v době kdy už na něm působí několik silných konkurentů v čele s realitní kanceláří M&M reality. Redaktorka Hospodářských novin Martina Marečková se zabývala otázkou, zda má další realitní franšíza šanci se na trhu prorazit.

V záplavových zónách nakoupíte pod cenou

Datum: 05. 6. 2018
Kategorie: Pro novináře

PRAHA, 5. 6. 2018 - Uplynulo pět let od posledních větších povodní v Česku, které si v červnu 2013 vyžádaly 15 lidských životů. Nemovitosti v nejvíce zasažených lokalitách jsou stále špatně prodejné, a to i navzdory všudypřítomné „nákupní horečce“. Ve čtvrtých záplavových zónách se nemovitosti prodávají za ceny v průměru až 30 procent nižší než srovnatelné objekty jinde. Vyplývá to z údajů společnosti M&M reality.

Dříve zatracované paneláky jdou na dračku

Datum: 29. 5. 2018
Kategorie: M&M reality v médiích

Cenové rozdíly mezi novou výstavbou a paneláky se stírají. Deník Právo a server Novinky.cz vydaly článek redaktora Jindřicha Gintera věnovaný právě cenám bytů na dříve haněných sídlištích. Text se opírá o souhrnnou zprávu, kterou na toto téma vydala společnost M&M reality.

Uspořádali jsme největší firemní dovolenou

Datum: 24. 5. 2018
Kategorie: Aktuality
Publikoval: Václav Žila

Jak se řekne největší firemní dovolená, jakou kdo kdy v České republice uspořádal, na osm písmen? SINFONIA. Je to název zaoceánské lodi pro více než dva a půl tisíce pasažérů a několik stovek členů posádky. Pro firemní dovolenou ji svým spolupracovníkům a hostům objednal majitel M&M Reality Holdingu Petr Morcinek. Makléři, finanční a investiční poradci, pojišťovací specialisté, zaměstnanci centrály, management, obchodní partneři a vzácní hosté největší realitně finanční skupiny u nás obsadili téměř třetinu kapacity lodi.