2.řada Mise nový domov – Kristýna Šobrová

17.12.2018

Hrdinkou sedmého dílu Mise nový domov byla pětadvacetiletá Kristýna, která od útlého dětství vyrůstala v dětském domově. Raději se nikdy ani nesnažila zjistit, zda ji tam odložila vlastní matka, nebo ji z domova odebraly sociální pracovnice. V každém případě potkal stejný osud i jejích osm sourozenců. „Máma vyměnila chlapa za děti. Dala mu před námi přednost,“ vypráví Kristýna se slzami v očích v úvodu pořadu.

Dětský domov Kristýna opustila až ve svých jednadvaceti letech, ve stejné době, kdy zjistila, že je těhotná. Střechu nad hlavou našla díky své babičce v sociálním nájemním dvoupokojovém bytě v Mokré na Šumavě. Zde plánovala sama vychovávat svého předčasně narozeného syna Xaviera, což už tak nebyl vůbec snadný úkol. Aby toho nebylo málo, její matka jednoho dne přivedla Kristýnina malého bratra Patrika, s tím, že ho potřebuje pohlídat. Brzy se ukázalo, že nemá v plánu si chlapečka vzít zpět. Kristýna, která sama v dětském domově vyrostla, nechtěla stejný osud pro malého brášku. Proto ani na okamžik nezaváhala a sourozence si vzala do péče.

Byt, ve kterém s dětmi žije, byl ale v neutěšeném stavu. Skromnou Kristýnu nejvíce trápily plesnivé zdi. Oběma malým chlapcům se totiž začal ve vlhkém bytě zhoršovat zdravotní stav. Moderátorka Mise nový domov Tereza Pergnerová přidala ke zdravému prostředí pro děti ještě jedno přání, a to aby měla mladá maminka v bytě svůj vlastní pokoj. Oba tyto úkoly a samozřejmě ještě mnohem více opět splnil stavbyvedoucí Pepíno s týmem stavařů společnosti M&M Development.

Dosavadní obývací pokoj byl obohacen o kuchyňský kout a bývalá kuchyň se tak mohla proměnit v ložnici. Kluci našli ve své pokojíku každý palandu a pod ní psací stůl a na protější zdi lezeckou stěnu a prolézačku, aby mohli řádit. Protože rekonstrukce tentokrát probíhala v bytě, který jeho obyvatelům nepatří, vstoupila do hry společnost M&M Reality. Bylo třeba zajistit, aby v novém krásném domově mohli naši hrdinové zůstat co nejdéle. Největší realitní kancelář v zemi proto Kristýně nadělila do tří oříšků zaplacení nájmu na měsíc, pět měsíců a rok. Celkem rok a půl má tedy tato mladá svobodná maminka na to, aby si něco našetřila a dostala se z tíživé finanční situace. „Kluci, budeme mít pěkné Vánoce,“ slíbila dětem, když vzkazy schované ve skořápkách přečetla.

A protože Mise nový domov je vždy o něčem víc, než jen o bydlení, splnilo se Kristýně i jedno staré přání. Opět se setkala s paní učitelkou Jitkou Sedláčkovou, která pro ni v dětství moc znamenala a se kterou kvůli přestupu z jednoho dětského domova do druhého ztratila před lety kontakt. Dalším úžasným dárkem pro ni bylo setkání s oblíbeným zpěvákem Pavlem Calltou.

Aktuality , M&M reality v médiích

Nenašli jste, co hledáte?

Zadejte svou vlastní poptávku a my budeme hledat za vás.

Prodejte svou nemovitost

Každou hodinu
prodáme 8 nemovitostí
Máme více než 100 000 poptávek po bydlení
Masivní inzerce v celé ČR

Novinky na blogu

Češi v rámci rekonstrukcí rádi mění dispozice bytů a dělají je ekologičtějšími

07.10.2019

PRAHA, 7. 10. 2019 – Kompletní rekonstrukce bytu představuje nemalou investici, přičemž ve starých cihlových domech zpravidla vyjde dráž než v panelových. Češi s oblibou mění původní dispozice bytů a usilují rovněž o co nejvýraznější úsporu energií. V současné době se zájemci o rekonstrukci potýkají s extrémní zaneprázdněností stavebních firem.

Články,
Aktuality,
Tiskové centrum

Byty se staví nejvíc za deset let. Přesto se na mnohé zájemce nedostane

30.09.2019

Na zpravodajském serveru idnes.cz vyšel článek ohledně výstavby nových bytů. Podívejte se jak toto téma komentuje akcionář a majitel společnosti Petr Morcinek. 

Články,
Aktuality,
M&M reality v médiích

Družstevní byty nabírají „druhý dech“. Krizi bydlení ale nevyléčí

26.09.2019

Na zpravodajském serveru ceskapozice.lidovky.cz vyšel článek ohledně družstevních bytů. Podívejte se jak toto téma komentuje akcionář a majitel společnosti Petr Morcinek.

Články,
Aktuality,
M&M reality v médiích