2. řada Mise nový domov – rodina Dlouhých

26.11.2018

Tento díl Mise nový domov byl poněkud netradičním. Rekonstrukce se totiž nakonec odehrávala v jiném bytě, než kam tým stavařů původně mířil. Tip na rodinu v nouzi tentokrát pocházel od makléřky společnosti M&M Reality Nikoly Bukowski. Ta se při své práci seznámila s Terezou Dlouhou, maminkou pěti dětí, která o prvního muže přišla po tragické dopravní nehodě a od druhého musela utéct kvůli jeho pití a stupňující se agresivitě.

Před třinácti lety přitom všechno vypadalo nadějně. Tereza se odstěhovala od rodičů za svou velkou láskou Michalem. „Po dvou týdnech mi koupil zásnubní prstýnek, asi si mě chtěl trochu pojistit, a téměř denně mi kupoval růže,“ vypráví. Šťastnému páru se narodila dcera Hanička, následovalo další těhotenství a svatba. Tereza věřila, že celou rodinu čeká šťastný život. Místo toho přišla osudová rána!

„Bylo před Vánoci a manžel začal chodit z práce podrážděný. Začaly kolovat zvěsti o tom, že se u nich bude propouštět. Bál se, že nezvládneme všechno splácet včetně hypotéky. Bál se, že se o nás nepostará. Poprosila jsem ho, jestli bychom se nešli projet, že to v klidu probereme, vyčistíme si hlavu,“ vzpomíná Tereza se slzami v očích na den, kdy se jejich auto srazilo s autobusem. Tehdy těhotné Tereze se naštěstí nic vážného nestalo a po čase přivedla na svět zdravou holčičku. Její prvorozená dcerka Hanička ale měla otok mozku a přes celou tvář jí zůstala veliká jizva. Manžel Michal byl po nehodě v kómatu, ze kterého se bohužel už nikdy neprobral a po více než roce jeho tělo boj vzdalo.

Zlomená Tereza časem potkala Mirka a s tím začala nový život. Snad i pěkný, než její přítel začal pít a ohrožovat ji i jejích v té době už pět dětí. Na Mirkovo popíjení navíc padla většina rodinných financí. Když už nebylo ani na základní potraviny, natož na splácení hypotéky, uchýlila se Tereza zpět k rodičům. „Věděla jsem, že mají stovku na den a já za nimi přišla, že nemám malému na sunar ani na jídlo. Bylo to strašné ponížení. Měli sami málo, ale z posledního by se rozdali,“ vypráví Tereza. Později se začala poohlížet po nějakém podnájmu, ale samotné ženě s pěti dětmi nechtěl nikdo byt pronajmout.

Tým Mise nový domov velmi rychle vyhodnotil, že byt Tereziných rodičů nemůže poskytnout celkem osmi lidem potřebné soukromí. Proto opět za pomoci paní Bukowski z M&M Reality našel byt 2+kk s přijatelným měsíčním nájmem, jehož majitelka nepovažovala pět dětí za překážku, protože prostor byl totálně vybydlený. To samozřejmě napravila následná kompletní rekonstrukce, díky které teď mají Tereza s dětmi útulný domov a soukromí. Společnost M&M Reality také významně přispěla na zábavní program, který rodině zpříjemnil čekání na rekonstrukci. Ale tím asi nejvýznamnějším dárkem, kterým tentokrát největší realitka v zemi přispěla na dobrou věc, byl poukaz pro Haničku na plastiku, která odstraní jizvu z její tváře. 

Aktuality , M&M reality v médiích

Nenašli jste, co hledáte?

Zadejte svou vlastní poptávku a my budeme hledat za vás.

Prodejte svou nemovitost

Každou hodinu
prodáme 8 nemovitostí
Máme více než 100 000 poptávek po bydlení
Masivní inzerce v celé ČR

Novinky na blogu

M&M Reality Holding se spojuje s Arca Capital a expanduje do dalších zemí

24.04.2020

Největší česká realitní skupina M&M Reality Holding má nového silného partnera, kterým je česko-slovenská finanční skupina Arca Capital. Vedle rozšíření nabídky produktů a služeb mají společně v plánu také expanzi české realitní jedničky na další evropské trhy, a to především na ty nejbližší, tedy slovenský a rakouský. Skupina Arca Capital koupila 47,5% podíl holdingu M&M Reality.

Aktuality,
Pro novináře,
Tiskové centrum

Realitní trh pod tlakem nákazy

06.04.2020

Reportáž České televize na téma Realitní trh v době karantény. 

Odkaz na video zde

Zdroj: Česká televize 

Články

Novela měla zjednodušit orientaci v zákonech, přinesla však nevídaný chaos

30.03.2020

Od ledna platí, že nově přijaté zákony by měly vstupovat účinnost jen dvakrát ročně. To v praxi znamená, že by se novými pravidly museli lidé a firmy řídit vždy jen od 1. ledna a 1. července. Jenže novela, která měla usnadnit orientaci v právním řádu, způsobila chaos.

Články