Brno se v žebříčku nejvyšších cen bytů drží těsně za Prahou

25.01.2018

Týdeník Ekonom se zaměřil na ceny bytů v moravské metropoli. Kriticky nedostatečná výstavba se totiž v Brně začíná projevovat velmi rychlým zdražováním. Některé byty jsou už skoro stejně drahé jako v Praze, což potvrzuje i oblastní manažerka M&M reality pro Jihomoravský kraj Jarmila Odehnalová.

„Průměrné ceny bytů v moravském hlavním městě se přehouply přes hranici 50 tisíc, v případě nových projektů dokonce výrazně nad 60 tisíc korun za metr čtvereční. A u luxusních bytů není výjimkou ani pražská cena 80 tisíc za metr,“ píše redaktor Jan Němec v aktuálním článku.

Podle Jarmily Odehnalové přitom zdražování není zdaleka u konce.   „V Brně očekáváme i v roce 2018 růst cen bytů, zhruba o pět až sedm procent, tedy pokud nedojde k výraznému zvýšení úrokových sazeb hypotečních úvěrů. Ve městě se totiž téměř nestaví, protože není schválný nový územní plán. Co se postaví, se téměř okamžitě prodá. Poptávka je veliká,“ vysvětluje v textu Odehnalová.

Zajímavostí přitom je, že za celý loňský rok se v Brně prodala pouze necelá tisícovka bytů. Rozhodně ale nemůže být řeč o slabé poptávce. Zájemců o koupi nemovitosti ve městě je naopak hodně, ale nemají v podstatě z čeho vybírat.

Kontakt pro novináře:

Renata Lichtenegerová
PR manažerka pro komunikaci s médii
GSM: +420 739 523 465
e-mail: rlichtenegerova@mmreality.cz

Aktuality , M&M reality v médiích

Nenašli jste, co hledáte?

Zadejte svou vlastní poptávku a my budeme hledat za vás.

Prodejte svou nemovitost

Každou hodinu
prodáme 8 nemovitostí
Máme více než 100 000 poptávek po bydlení
Masivní inzerce v celé ČR

Novinky na blogu

Největší firemní open air festival již po sedmé!

08.07.2019

Ostrava, 8.7.2019. – Největší realitní kancelář v České republice uspořádala pro své zaměstnance již 7. ročník firemního open air festivalu – M&M Fest 2019. Letošní ročník se nesl v duchu Summer Party a pro všechny zúčastněné bylo připraveno nejedno překvapení. 

Články,
Aktuality,
Tiskové centrum

Každou třetí českou zahradu „zdobí“ bazén. Při prodeji nemovitosti to může být výhoda, ale i problém

21.05.2019

Praha, 21. 5. 2019 – Začala hlavní sezóna prodejů zahradních bazénů. V Česku se podle odhadů prodejců nacházejí už na každé třetí zahradě.  Pokud se jedná o pěkný a kvalitní bazén, hodnota domu díky němu vzroste. Existence nešťastně vyhotovené vodní plochy náročné na údržbu ale může znamenat i komplikaci při případném prodeji nemovitosti. Značná část bazénů u rodinných domů totiž pochází z devadesátých let a neodpovídá aktuálním požadavkům kupců.

Články,
Aktuality,
Tiskové centrum

S M&M reality na Kryštofy

23.04.2019

Ostrava, 23. 4. 2019 - Velké letní festivaly v roce 2019 můžou zažít desítky lidí očima velkých hudebních hvězd. V úterý 23.4.2019 odstartovala realitní kancelář M&M reality velkou festivalovou soutěž „S M&M reality na Kryštofy“, která potrvá přes celé letní prázdniny.

Články,
Aktuality,
Tiskové centrum