Brno se v žebříčku nejvyšších cen bytů drží těsně za Prahou

25.01.2018

Týdeník Ekonom se zaměřil na ceny bytů v moravské metropoli. Kriticky nedostatečná výstavba se totiž v Brně začíná projevovat velmi rychlým zdražováním. Některé byty jsou už skoro stejně drahé jako v Praze, což potvrzuje i oblastní manažerka M&M reality pro Jihomoravský kraj Jarmila Odehnalová.

„Průměrné ceny bytů v moravském hlavním městě se přehouply přes hranici 50 tisíc, v případě nových projektů dokonce výrazně nad 60 tisíc korun za metr čtvereční. A u luxusních bytů není výjimkou ani pražská cena 80 tisíc za metr,“ píše redaktor Jan Němec v aktuálním článku.

Podle Jarmily Odehnalové přitom zdražování není zdaleka u konce.   „V Brně očekáváme i v roce 2018 růst cen bytů, zhruba o pět až sedm procent, tedy pokud nedojde k výraznému zvýšení úrokových sazeb hypotečních úvěrů. Ve městě se totiž téměř nestaví, protože není schválný nový územní plán. Co se postaví, se téměř okamžitě prodá. Poptávka je veliká,“ vysvětluje v textu Odehnalová.

Zajímavostí přitom je, že za celý loňský rok se v Brně prodala pouze necelá tisícovka bytů. Rozhodně ale nemůže být řeč o slabé poptávce. Zájemců o koupi nemovitosti ve městě je naopak hodně, ale nemají v podstatě z čeho vybírat.

Kontakt pro novináře:

Renata Lichtenegerová
PR manažerka pro komunikaci s médii
GSM: +420 739 523 465
e-mail: rlichtenegerova@mmreality.cz

Aktuality , M&M reality v médiích

Nenašli jste, co hledáte?

Zadejte svou vlastní poptávku a my budeme hledat za vás.

Prodejte svou nemovitost

Každou hodinu
prodáme 8 nemovitostí
Máme více než 100 000 poptávek po bydlení
Masivní inzerce v celé ČR

Novinky na blogu

Holding M&M Reality pomáhá lidem v těžké životní situaci k vysněnému bydlení

06.11.2019

PRAHA, 6. 11. 2019 – Společnost M&M Reality je už potřetí v řadě hrdým partnerem projektu TV Nova s názvem Mise nový domov. Ten pomáhá lidem s pohnutým osudem, kteří si mnohdy sáhli i na samé dno, proměnit jejich stávající zcela nevyhovující bydlení v místo jako stvořené pro nový začátek.

Články,
Aktuality,
Tiskové centrum

Realitní makléře čekají změny, regulace spěje do finále

22.10.2019

Na zpravodajském serveru idnes.cz vyšel článek ohledně zákona o realitním zprostředkování. Podívejte se jak toto téma komentuje akcionář a majitel společnosti Petr Morcinek.

Články,
Aktuality,
M&M reality v médiích

Češi v rámci rekonstrukcí rádi mění dispozice bytů a dělají je ekologičtějšími

07.10.2019

PRAHA, 7. 10. 2019 – Kompletní rekonstrukce bytu představuje nemalou investici, přičemž ve starých cihlových domech zpravidla vyjde dráž než v panelových. Češi s oblibou mění původní dispozice bytů a usilují rovněž o co nejvýraznější úsporu energií. V současné době se zájemci o rekonstrukci potýkají s extrémní zaneprázdněností stavebních firem.

Články,
Aktuality,
Tiskové centrum