Ceny bytů v okresních městech rostou dvouciferným tempem

10.01.2018

Výrazné zdražování cen bytů není jen záležitostí Prahy či Brna. I v některých okresních městech byty meziročně podražily o desítky procent. V aktuálním článku Hospodářských novin to potvrzují i realitní makléři společnosti M&M reality.

Redaktorka Martina Marečková se pozastavuje například nad situací v Berouně, kde ceny nových i starších cihlových bytů meziročně zvýšily o více než třetinu, nebo v Nymburku, kde zdražovaly o desítky procent všechny byty, včetně těch v panelových domech. Podle Jiřího Jelínka, vedoucí pobočky M&M reality v Nymburku, rostou ceny ve městě i pod vlivem skutečnosti, že je dobře dostupné z metropole. „Nárůst tržních cen bytů v Praze zapříčinil horší dostupnost bydlení méně movité klientele. Ta pak vyhledává finančně přijatelnější možnosti pořízení bydlení, a to s co nejlepší dostupností do Prahy. Jelikož se Nymburk nachází na jedné z hlavních železničních tratí ve Středočeském kraji a je položen blízko dálnice D11, splňuje podmínku dostupnosti dokonale,“ říká k tomu Jelínek.

Dle slov Renáty Beitlové, vedoucí pobočky v Jablonci nad Nisou společnosti M&M reality, jsou ceny bydlení v okresních městech ovlivňovány, stejně jako kdekoliv jinde, poměrem nabídky a poptávky. „A poptávka po bytech v Jablonci je v současnosti vysoká. Klienti mají velký zájem především o kvalitní, zrekonstruované byty a jsou mnohdy ochotni si za ně i připlatit. Hodně klientů si dnes také pořizuje investiční byty,“ doplňuje k tématu Beitlová. 

V některých městech je celorepublikové zdražování bydlení posíleno ještě výskytem silného zaměstnavatele. To je příklad Mladé Boleslavi, kde probíhá příliv pracovníků do společnosti Škoda Auto. Ti způsobují značný převis poptávky po bydlení nad nabídkou volných bytů.  „Majitelé prodávaných bytů si tuto skutečnost plně uvědomují a reflektují na ni zvýšením požadované částky za prodej,“ podotýká k tomu Jan Koutný, oblastní manažer pro Středočeský kraj společnosti M&M reality.

Ne všude ale nemovitosti zdražují. Redaktorka Martina Marečková upozorňuje například na Bruntál, kde šly ceny bytů naopak v průměru mírně dolů. Tomáš Brňák, vedoucí pobočky v Bruntále společnosti M&M reality, v tomto kontextu odlišuje starší cihlové domy, především ty po kvalitní rekonstrukci, od bytů v panelácích. Zatímco první zmíněné si podle něho i nadále drží svou hodnotu, panelové byty ve městě budou i letos mírně zlevňovat.

Renata Lichtenegerová
PR manažerka pro komunikaci s médii
GSM: +420 739 523 465
e-mail: rlichtenegerova@mmreality.cz

Aktuality , M&M reality v médiích

Nenašli jste, co hledáte?

Zadejte svou vlastní poptávku a my budeme hledat za vás.

Prodejte svou nemovitost

Každou hodinu
prodáme 8 nemovitostí
Máme více než 100 000 poptávek po bydlení
Masivní inzerce v celé ČR

Novinky na blogu

M&M Reality Holding se spojuje s Arca Capital a expanduje do dalších zemí

24.04.2020

Největší česká realitní skupina M&M Reality Holding má nového silného partnera, kterým je česko-slovenská finanční skupina Arca Capital. Vedle rozšíření nabídky produktů a služeb mají společně v plánu také expanzi české realitní jedničky na další evropské trhy, a to především na ty nejbližší, tedy slovenský a rakouský. Skupina Arca Capital koupila 47,5% podíl holdingu M&M Reality.

Aktuality,
Pro novináře,
Tiskové centrum

Realitní trh pod tlakem nákazy

06.04.2020

Reportáž České televize na téma Realitní trh v době karantény. 

Odkaz na video zde

Zdroj: Česká televize 

Články

Novela měla zjednodušit orientaci v zákonech, přinesla však nevídaný chaos

30.03.2020

Od ledna platí, že nově přijaté zákony by měly vstupovat účinnost jen dvakrát ročně. To v praxi znamená, že by se novými pravidly museli lidé a firmy řídit vždy jen od 1. ledna a 1. července. Jenže novela, která měla usnadnit orientaci v právním řádu, způsobila chaos.

Články