Ceny narazily na strop. Na jak dlouho?

24.04.2018

Mladá fronta dnes se zabývala vývojem cen starších bytů. Redaktorka Jana Divinová zjistila, že růst cen zpomalil zejména u paneláků. V mnoha krajích ceny stagnují či mírně klesají. Nejoblíbenějších lokalit se to však netýká.

Stagnují převážně ceny panelákových bytů v chudších regionech a menších městech. V některých krajích dochází i k mírnému poklesu. K největšímu růstu došlo za poslední čtyři roky v Libereckém kraji, kde se ceny starších bytů 2+kk více než zdvojnásobily.

Podle oblastního ředitele společnosti M&M reality Jana Martiny je u starších bytů třeba rozlišovat, zda se jedná o panelové, či cihlové domy. Poptávka po bytech ve starší cihlové zástavbě v atraktivních lokalitách je totiž stále veliká. „Tempo růstu cen těchto nemovitostí pokračuje. Maximálně lehce oslabuje. Jiná situace je na panelových sídlištích, u kterých je cílovou skupinou střední a nižší střední třída. Ceny takových bytů už jsou v tuto chvíli nad limitem toho, co jsou potenciální kupci ochotni a schopni zaplatit,“ vysvětlil Martina.

Oslovení realitní odborníci, včetně Jana Martiny, v tuto chvíli nezaznamenali žádný kraj, kde by ceny vyloženě klesaly. Situace se liší v jednotlivých oblastech a městech, přičemž v lukrativních lokalitách ceny starších bytů stále alespoň mírně rostou. „ Jsou to především centra měst, kde je historicky velká poptávka po bydlení. Za byt v lukrativní lokalitě je zkrátka stále nutné si připlatit. Dokud je silná poptávka, ceny těchto nemovitostí porostou,“ říká k tomu Martina. Dalšími takovými lokalitami jsou podle něho ty, které nabízejí potenciál skvělých nabídek práce.

Kontakt pro novináře:

Renata Lichtenegerová
PR manažerka pro komunikaci s médii
GSM: +420 739 523 465
e-mail: rlichtenegerova@mmreality.cz

Náš tip: Navštivte také náš lifestylový magazín na adrese mm.cafe

Aktuality , M&M reality v médiích

Nenašli jste, co hledáte?

Zadejte svou vlastní poptávku a my budeme hledat za vás.

Prodejte svou nemovitost

Každou hodinu
prodáme 8 nemovitostí
Máme více než 100 000 poptávek po bydlení
Masivní inzerce v celé ČR

Novinky na blogu

M&M Reality Holding se spojuje s Arca Capital a expanduje do dalších zemí

24.04.2020

Největší česká realitní skupina M&M Reality Holding má nového silného partnera, kterým je česko-slovenská finanční skupina Arca Capital. Vedle rozšíření nabídky produktů a služeb mají společně v plánu také expanzi české realitní jedničky na další evropské trhy, a to především na ty nejbližší, tedy slovenský a rakouský. Skupina Arca Capital koupila 47,5% podíl holdingu M&M Reality.

Aktuality,
Pro novináře,
Tiskové centrum

Realitní trh pod tlakem nákazy

06.04.2020

Reportáž České televize na téma Realitní trh v době karantény. 

Odkaz na video zde

Zdroj: Česká televize 

Články

Novela měla zjednodušit orientaci v zákonech, přinesla však nevídaný chaos

30.03.2020

Od ledna platí, že nově přijaté zákony by měly vstupovat účinnost jen dvakrát ročně. To v praxi znamená, že by se novými pravidly museli lidé a firmy řídit vždy jen od 1. ledna a 1. července. Jenže novela, která měla usnadnit orientaci v právním řádu, způsobila chaos.

Články