Ceny nemovitostí rostou rychleji než mzdy

16.08.2018

Hlavní zpravodajská relace České televize se věnovala rostoucím cenám nemovitostí ve velkých městech a srovnávala tento růst s vývojem mezd. V reportáži hovoří také investiční specialista společnosti M&M Reality Tomáš Vaněk, a to konkrétně o situaci v Brně.

Na jak velký byt dosáhnou obyvatelé jednotlivých měst? Česká televize zmapovala poměr průměrných cen za metr čtvereční a průměrných platů, od nichž se následně odvíjí i dostupnost hypotečních úvěrů. A výsledek? Nejhůře jsou na tom v tomto smyslu Pražané. Vydělávají sice nejvíc v republice, ale pořídí si za to nejmenší nemovitost.

Praha je rozhodně nejdražším městem v republice. Například dvoupokojový byt v širším centru by loni vyšel na 2,5 milionu korun, letos už je to o 300 tisíc korun víc. Z průměrné mzdy, která v metropoli činí 38 tisíc korun, si kvůli růstu cen mohou lidé v Praze pořídit hypotéku na čím dál menší byty. Od loňska se výměra takových nemovitostí snížila o sedm metrů na 52 metrů čtverečních.

Slavně na tom není ani druhé největší město republiky, kde lidé dosáhnou s průměrnou mzdou 28 tisíc korun na byt o výměře 56 metrů. „Ceny nemovitostí už v Brně nestoupají. Řekněme, že začaly stagnovat, je to kvůli opatřením České národní banky,“ říká v reportáži, která je celá ke shlédnutí zde, investiční specialista společnosti M&M Reality Tomáš Vaněk.

Kontakt pro novináře:
Renata Lichtenegerová
PR manažerka pro komunikaci s médii 
GSM: +420 739 523 465 
e-mail: rlichtenegerova@mmreality.cz

Aktuality , M&M reality v médiích

Nenašli jste, co hledáte?

Zadejte svou vlastní poptávku a my budeme hledat za vás.

Prodejte svou nemovitost

Každou hodinu
prodáme 8 nemovitostí
Máme více než 100 000 poptávek po bydlení
Masivní inzerce v celé ČR

Novinky na blogu

M&M Reality Holding se spojuje s Arca Capital a expanduje do dalších zemí

24.04.2020

Největší česká realitní skupina M&M Reality Holding má nového silného partnera, kterým je česko-slovenská finanční skupina Arca Capital. Vedle rozšíření nabídky produktů a služeb mají společně v plánu také expanzi české realitní jedničky na další evropské trhy, a to především na ty nejbližší, tedy slovenský a rakouský. Skupina Arca Capital koupila 47,5% podíl holdingu M&M Reality.

Aktuality,
Pro novináře,
Tiskové centrum

Realitní trh pod tlakem nákazy

06.04.2020

Reportáž České televize na téma Realitní trh v době karantény. 

Odkaz na video zde

Zdroj: Česká televize 

Články

Novela měla zjednodušit orientaci v zákonech, přinesla však nevídaný chaos

30.03.2020

Od ledna platí, že nově přijaté zákony by měly vstupovat účinnost jen dvakrát ročně. To v praxi znamená, že by se novými pravidly museli lidé a firmy řídit vždy jen od 1. ledna a 1. července. Jenže novela, která měla usnadnit orientaci v právním řádu, způsobila chaos.

Články