Cizinci v Česku prahnou po investičních bytech

20.03.2018

Italové, Arabové a lidé ze zemí bývalého Sovětského svazu. To jsou podle zjištění Mladé fronty Dnes tři největší skupiny zahraničních investorů, kteří nakupují nemovitosti v Praze, Brně i v dalších tuzemských městech. Zajímavé trendy spojené s poptávkou zahraničních klientů popisují v článku také odborníci ze společnosti M&M reality.

Praha je atraktivním městem pro velké mezinárodní firmy, které zde rozšiřují svou působnost. A za nimi pak přicházejí zaměstnanci, kteří v metropoli shánějí bydlení. Stává se z ní metropolitní město, něco jako malý New York.  „Znatelně přibývá lidí, kteří se sem stěhují za prací. Ti se zajímají o rezidenční bydlení, a to především v Praze. Druhým zajímavým trendem jsou nákupy investičních bytů ze strany občanů bývalého Sovětského svazu,“ popisuje v článku oblastní ředitel pro Hlavní město Praha společnosti M&M reality Jan Martina.

A dodává, že ruští investoři neshánějí jen luxusní nemovitosti na VIP adresách. „Nemají problém koupit třeba deset bytových jednotek v panelovém domě ve Stodůlkách, které pak pronajímají,“ konstatuje.

Zmíněné trendy lze v menším měřítku pozorovat také v Brně.  „Poptávka ze strany zahraničních klientů v posledních letech roste. V Brně pracuje řada odborníků ze zahraničí a někteří z nich se tam usazují na delší dobu,“ potvrzuje v textu oblastní manažerka pro Jihomoravský kraj společnosti M&M reality Jarmila Odehnalová s tím, že se stejně jako v Praze často jedná o ruskou klientelu.

Kontakt pro novináře:

Renata Lichtenegerová
PR manažerka pro komunikaci s médii
GSM: +420 739 523 465
e-mail: rlichtenegerova@mmreality.cz

Aktuality , M&M reality v médiích

Nenašli jste, co hledáte?

Zadejte svou vlastní poptávku a my budeme hledat za vás.

Prodejte svou nemovitost

Každou hodinu
prodáme 8 nemovitostí
Máme více než 100 000 poptávek po bydlení
Masivní inzerce v celé ČR

Novinky na blogu

Holding M&M Reality pomáhá lidem v těžké životní situaci k vysněnému bydlení

06.11.2019

PRAHA, 6. 11. 2019 – Společnost M&M Reality je už potřetí v řadě hrdým partnerem projektu TV Nova s názvem Mise nový domov. Ten pomáhá lidem s pohnutým osudem, kteří si mnohdy sáhli i na samé dno, proměnit jejich stávající zcela nevyhovující bydlení v místo jako stvořené pro nový začátek.

Články,
Aktuality,
Tiskové centrum

Realitní makléře čekají změny, regulace spěje do finále

22.10.2019

Na zpravodajském serveru idnes.cz vyšel článek ohledně zákona o realitním zprostředkování. Podívejte se jak toto téma komentuje akcionář a majitel společnosti Petr Morcinek.

Články,
Aktuality,
M&M reality v médiích

Češi v rámci rekonstrukcí rádi mění dispozice bytů a dělají je ekologičtějšími

07.10.2019

PRAHA, 7. 10. 2019 – Kompletní rekonstrukce bytu představuje nemalou investici, přičemž ve starých cihlových domech zpravidla vyjde dráž než v panelových. Češi s oblibou mění původní dispozice bytů a usilují rovněž o co nejvýraznější úsporu energií. V současné době se zájemci o rekonstrukci potýkají s extrémní zaneprázdněností stavebních firem.

Články,
Aktuality,
Tiskové centrum