Cizinci v Česku prahnou po investičních bytech

20.03.2018

Italové, Arabové a lidé ze zemí bývalého Sovětského svazu. To jsou podle zjištění Mladé fronty Dnes tři největší skupiny zahraničních investorů, kteří nakupují nemovitosti v Praze, Brně i v dalších tuzemských městech. Zajímavé trendy spojené s poptávkou zahraničních klientů popisují v článku také odborníci ze společnosti M&M reality.

Praha je atraktivním městem pro velké mezinárodní firmy, které zde rozšiřují svou působnost. A za nimi pak přicházejí zaměstnanci, kteří v metropoli shánějí bydlení. Stává se z ní metropolitní město, něco jako malý New York.  „Znatelně přibývá lidí, kteří se sem stěhují za prací. Ti se zajímají o rezidenční bydlení, a to především v Praze. Druhým zajímavým trendem jsou nákupy investičních bytů ze strany občanů bývalého Sovětského svazu,“ popisuje v článku oblastní ředitel pro Hlavní město Praha společnosti M&M reality Jan Martina.

A dodává, že ruští investoři neshánějí jen luxusní nemovitosti na VIP adresách. „Nemají problém koupit třeba deset bytových jednotek v panelovém domě ve Stodůlkách, které pak pronajímají,“ konstatuje.

Zmíněné trendy lze v menším měřítku pozorovat také v Brně.  „Poptávka ze strany zahraničních klientů v posledních letech roste. V Brně pracuje řada odborníků ze zahraničí a někteří z nich se tam usazují na delší dobu,“ potvrzuje v textu oblastní manažerka pro Jihomoravský kraj společnosti M&M reality Jarmila Odehnalová s tím, že se stejně jako v Praze často jedná o ruskou klientelu.

Kontakt pro novináře:

Renata Lichtenegerová
PR manažerka pro komunikaci s médii
GSM: +420 739 523 465
e-mail: rlichtenegerova@mmreality.cz

Aktuality , M&M reality v médiích

Nenašli jste, co hledáte?

Zadejte svou vlastní poptávku a my budeme hledat za vás.

Prodejte svou nemovitost

Každou hodinu
prodáme 8 nemovitostí
Máme více než 100 000 poptávek po bydlení
Masivní inzerce v celé ČR

Novinky na blogu

M&M Reality Holding se spojuje s Arca Capital a expanduje do dalších zemí

24.04.2020

Největší česká realitní skupina M&M Reality Holding má nového silného partnera, kterým je česko-slovenská finanční skupina Arca Capital. Vedle rozšíření nabídky produktů a služeb mají společně v plánu také expanzi české realitní jedničky na další evropské trhy, a to především na ty nejbližší, tedy slovenský a rakouský. Skupina Arca Capital koupila 47,5% podíl holdingu M&M Reality.

Aktuality,
Pro novináře,
Tiskové centrum

Realitní trh pod tlakem nákazy

06.04.2020

Reportáž České televize na téma Realitní trh v době karantény. 

Odkaz na video zde

Zdroj: Česká televize 

Články

Novela měla zjednodušit orientaci v zákonech, přinesla však nevídaný chaos

30.03.2020

Od ledna platí, že nově přijaté zákony by měly vstupovat účinnost jen dvakrát ročně. To v praxi znamená, že by se novými pravidly museli lidé a firmy řídit vždy jen od 1. ledna a 1. července. Jenže novela, která měla usnadnit orientaci v právním řádu, způsobila chaos.

Články