Cizinci v Česku prahnou po investičních bytech

20.03.2018

Italové, Arabové a lidé ze zemí bývalého Sovětského svazu. To jsou podle zjištění Mladé fronty Dnes tři největší skupiny zahraničních investorů, kteří nakupují nemovitosti v Praze, Brně i v dalších tuzemských městech. Zajímavé trendy spojené s poptávkou zahraničních klientů popisují v článku také odborníci ze společnosti M&M reality.

Praha je atraktivním městem pro velké mezinárodní firmy, které zde rozšiřují svou působnost. A za nimi pak přicházejí zaměstnanci, kteří v metropoli shánějí bydlení. Stává se z ní metropolitní město, něco jako malý New York.  „Znatelně přibývá lidí, kteří se sem stěhují za prací. Ti se zajímají o rezidenční bydlení, a to především v Praze. Druhým zajímavým trendem jsou nákupy investičních bytů ze strany občanů bývalého Sovětského svazu,“ popisuje v článku oblastní ředitel pro Hlavní město Praha společnosti M&M reality Jan Martina.

A dodává, že ruští investoři neshánějí jen luxusní nemovitosti na VIP adresách. „Nemají problém koupit třeba deset bytových jednotek v panelovém domě ve Stodůlkách, které pak pronajímají,“ konstatuje.

Zmíněné trendy lze v menším měřítku pozorovat také v Brně.  „Poptávka ze strany zahraničních klientů v posledních letech roste. V Brně pracuje řada odborníků ze zahraničí a někteří z nich se tam usazují na delší dobu,“ potvrzuje v textu oblastní manažerka pro Jihomoravský kraj společnosti M&M reality Jarmila Odehnalová s tím, že se stejně jako v Praze často jedná o ruskou klientelu.

Kontakt pro novináře:

Renata Lichtenegerová
PR manažerka pro komunikaci s médii
GSM: +420 739 523 465
e-mail: rlichtenegerova@mmreality.cz

Aktuality , M&M reality v médiích

Nenašli jste, co hledáte?

Zadejte svou vlastní poptávku a my budeme hledat za vás.

Prodejte svou nemovitost

Každou hodinu
prodáme 8 nemovitostí
Máme více než 100 000 poptávek po bydlení
Masivní inzerce v celé ČR

Novinky na blogu

Největší firemní open air festival již po sedmé!

08.07.2019

Ostrava, 8.7.2019. – Největší realitní kancelář v České republice uspořádala pro své zaměstnance již 7. ročník firemního open air festivalu – M&M Fest 2019. Letošní ročník se nesl v duchu Summer Party a pro všechny zúčastněné bylo připraveno nejedno překvapení. 

Články,
Aktuality,
Tiskové centrum

Každou třetí českou zahradu „zdobí“ bazén. Při prodeji nemovitosti to může být výhoda, ale i problém

21.05.2019

Praha, 21. 5. 2019 – Začala hlavní sezóna prodejů zahradních bazénů. V Česku se podle odhadů prodejců nacházejí už na každé třetí zahradě.  Pokud se jedná o pěkný a kvalitní bazén, hodnota domu díky němu vzroste. Existence nešťastně vyhotovené vodní plochy náročné na údržbu ale může znamenat i komplikaci při případném prodeji nemovitosti. Značná část bazénů u rodinných domů totiž pochází z devadesátých let a neodpovídá aktuálním požadavkům kupců.

Články,
Aktuality,
Tiskové centrum

S M&M reality na Kryštofy

23.04.2019

Ostrava, 23. 4. 2019 - Velké letní festivaly v roce 2019 můžou zažít desítky lidí očima velkých hudebních hvězd. V úterý 23.4.2019 odstartovala realitní kancelář M&M reality velkou festivalovou soutěž „S M&M reality na Kryštofy“, která potrvá přes celé letní prázdniny.

Články,
Aktuality,
Tiskové centrum