ČNB: “...v žádném případě nedojde k zpřísnění hypoték”

29.05.2017

Český rozhlas se v článku ve svém zpravodajském portálu zabývá změnou zákona o České národní bance, který může výrazně ztížit situaci na hypotečním trhu. Oblastní ředitel Jan Martina zde podává i pohled M&M Reality Holdingu na vzniklou situaci.

Banky i realitní makléři se chystají na další regulaci hypotečního trhu. Rozpočtový výbor sněmovny totiž předal poslancům k dalšímu projednávání novelu zákona o České národní bance (ČNB). Podle ní by centrální banka mohla závazně určovat, kolik budou muset mít zájemci o hypotéku naspořeno nebo kolik budou moci maximálně splácet vzhledem ke svému příjmu. 

To ale mluvčí Centrální banky Marek Zeman odmítá. „Novela zákona o ČNB žádné číselné hodnoty neobsahuje. Dává jen zmocnění České národní bance závazně stanovit institucím horní hranice úvěrových ukazatelů. Pokud dojdeme k názoru, že rostou systémová rizika spojená s poskytováním hypotečních úvěrů. V případě, že bude novela zákona schválená, v žádném případě nedojde k zpřísnění hypoték,“ tvrdí Zeman.

Oblastní ředitel M&M Reality Holdingu Jan Martina pak připomíná, že ubyde lidí, kteří budou mít naspořeno na hypotéku. „Snažíme se několik měsíců s těmito klienty kontinuálně pracovat a připravujeme je na danou situaci. Taktéž vysvětlujeme situaci i prodávajícím, že je možné, že byť nebudou klesat ceny tak počet klientů a hlavně těch koupěschopných bude řádově menší,“ vysvětluje Martina. 

celý článek

Aktuality , M&M reality v médiích

Nenašli jste, co hledáte?

Zadejte svou vlastní poptávku a my budeme hledat za vás.

Prodejte svou nemovitost

Každou hodinu
prodáme 8 nemovitostí
Máme více než 100 000 poptávek po bydlení
Masivní inzerce v celé ČR

Novinky na blogu

Největší firemní open air festival již po sedmé!

08.07.2019

Ostrava, 8.7.2019. – Největší realitní kancelář v České republice uspořádala pro své zaměstnance již 7. ročník firemního open air festivalu – M&M Fest 2019. Letošní ročník se nesl v duchu Summer Party a pro všechny zúčastněné bylo připraveno nejedno překvapení. 

Články,
Aktuality,
Tiskové centrum

Každou třetí českou zahradu „zdobí“ bazén. Při prodeji nemovitosti to může být výhoda, ale i problém

21.05.2019

Praha, 21. 5. 2019 – Začala hlavní sezóna prodejů zahradních bazénů. V Česku se podle odhadů prodejců nacházejí už na každé třetí zahradě.  Pokud se jedná o pěkný a kvalitní bazén, hodnota domu díky němu vzroste. Existence nešťastně vyhotovené vodní plochy náročné na údržbu ale může znamenat i komplikaci při případném prodeji nemovitosti. Značná část bazénů u rodinných domů totiž pochází z devadesátých let a neodpovídá aktuálním požadavkům kupců.

Články,
Aktuality,
Tiskové centrum

S M&M reality na Kryštofy

23.04.2019

Ostrava, 23. 4. 2019 - Velké letní festivaly v roce 2019 můžou zažít desítky lidí očima velkých hudebních hvězd. V úterý 23.4.2019 odstartovala realitní kancelář M&M reality velkou festivalovou soutěž „S M&M reality na Kryštofy“, která potrvá přes celé letní prázdniny.

Články,
Aktuality,
Tiskové centrum