Dříve zatracované paneláky jdou na dračku

29.05.2018

Cenové rozdíly mezi novou výstavbou a paneláky se stírají. Deník Právo a server Novinky.cz vydaly článek redaktora Jindřicha Gintera věnovaný právě cenám bytů na dříve haněných sídlištích. Text se opírá o souhrnnou zprávu, kterou na toto téma vydala společnost M&M reality.

„Před lety opovrhovaný panelový byt, který si lidé v 90. letech kupovali od státu třeba za 150 tisíc korun a prošel kromě rekonstrukce právní transformací od družstva do vlastnictví, může být rodinným zlatem nejen na bydlení, ale i jako investice k budoucímu prodeji nebo za účelem pronájmu,“ píše Ginter. Z údajů společnosti M&M reality přitom vyplývá, že v Praze i regionech zdražují nejrychleji právě panelové byty, místy už jsou dražší než cihlová zástavba. Panel loni zdražil v průměru zhruba o 15 procent. Za posledních pět let o čtvrtinu. A aktuálně dosahují ceny panelových bytů v Praze průměrné ceny 70 tisíc korun za metr čtvereční. Tento rychlý růst cen je podle makléřů dán tím, že paneláky dohánějí ostatní nemovitosti. Začaly totiž zdražovat o něco později než novostavby a stará cihlová zástavba.

Růst cen panelových bytů se přitom netýká jen metropole, ale i menších měst, jak potvrzuje například vedoucí pobočky M&M reality v Jablonci nad Nisou Renáta Beitlová. „V Jablonci už ceny panelových bytů předehnaly starou cihlovou zástavbu. Z realizovaných prodejů za posledního půl roku vychází, že průměrná cena panelového bytu o velikosti zhruba 75 metrů čtverečních se pohybuje v rozmezí 1,5 až 2,2 miliónu korun v závislosti na stupni rekonstrukce. U cihlových bytů stejné výměry je toto rozmezí 1,2 až 1,8 miliónu korun,“ říká v textu  Beitlová.

Dalším příkladem je Nymburk, kde se v letech 2015 a 2016 pohybovaly průměrné ceny bytů v panelácích kolem 23 tisíc korun za metr čtvereční. V roce 2017 to už bylo 32 tisíc korun. A podobný vývoj je v Mladé Boleslavi, kde se paneláky prodávají až za 40 tisíc za metr.

Kontakt pro novináře:

Renata Lichtenegerová
PR manažerka pro komunikaci s médii
GSM: +420 739 523 465
e-mail: rlichtenegerova@mmreality.cz

Náš tip: Navštivte také náš lifestylový magazín na adrese mm.cafe

Aktuality , M&M reality v médiích

Nenašli jste, co hledáte?

Zadejte svou vlastní poptávku a my budeme hledat za vás.

Prodejte svou nemovitost

Každou hodinu
prodáme 8 nemovitostí
Máme více než 100 000 poptávek po bydlení
Masivní inzerce v celé ČR

Novinky na blogu

M&M Reality Holding se spojuje s Arca Capital a expanduje do dalších zemí

24.04.2020

Největší česká realitní skupina M&M Reality Holding má nového silného partnera, kterým je česko-slovenská finanční skupina Arca Capital. Vedle rozšíření nabídky produktů a služeb mají společně v plánu také expanzi české realitní jedničky na další evropské trhy, a to především na ty nejbližší, tedy slovenský a rakouský. Skupina Arca Capital koupila 47,5% podíl holdingu M&M Reality.

Aktuality,
Pro novináře,
Tiskové centrum

Realitní trh pod tlakem nákazy

06.04.2020

Reportáž České televize na téma Realitní trh v době karantény. 

Odkaz na video zde

Zdroj: Česká televize 

Články

Novela měla zjednodušit orientaci v zákonech, přinesla však nevídaný chaos

30.03.2020

Od ledna platí, že nově přijaté zákony by měly vstupovat účinnost jen dvakrát ročně. To v praxi znamená, že by se novými pravidly museli lidé a firmy řídit vždy jen od 1. ledna a 1. července. Jenže novela, která měla usnadnit orientaci v právním řádu, způsobila chaos.

Články