Družstevní bydlení je na vzestupu

Datum: 17. 12. 2018
Kategorie: M&M reality v médiích

Jedním z témat, kterému se média v poslední době hodně věnují, je nová družstevní výstavba. V aktuálním článku MF Dnes se tímto tématem zabýval redaktor Marek Tomanka. A zmínil také výstavbu, kterou chystá společnost M&M Development.

Poptávka po družstevních bytech v poslední době narůstá, na což pochopitelně reagují developeři. Nové projekty vznikají především na zelené louce, a to jak ve velkých, tak i v menších městech. „Na základě dat z naší sítě realitních kanceláří víme, že v regionech je poptávka po družstevním bydlení obrovská,“ říká k tomu v MF Dnes majitel holdingu M&M Reality Petr Morcinek.

„Společnost M&M Development letos oznámila své plány postavit 2,5 tisíce družstevních bytů. Tyto projekty jsou momentálně v různých fázích přípravy,“ píše Marek Tomanka.Firma navíc do budoucna plánuje další stavební projekty tohoto typu ještě ve větším měřítku.

Družstevní bydlení má v Česku dlouholetou tradici, která sahá až do Rakouska-Uherska. Kupující dnes družstevní byty vnímají jako dostupné bydlení, mimo jiné proto, že na ně teoreticky dosáhne kdokoli. Neexistuje omezení z hlediska věku nebo cizí státní příslušnosti. Základní podmínkou je, že zájemce složí požadovanou částku.

Kontakt pro novináře:
Renata Lichtenegerová
PR manažerka pro komunikaci s médii 
GSM: +420 739 523 465 
e-mail: rlichtenegerova@mmreality.cz