Expedice Srí Lanka 2014

19.02.2014

Popíjení pravého cejlonského čaje, rozhled po širých čajovníkových plantážích, rýžových polích i vrcholcích hor, chuť exotického ovoce, krmení sloních mláďat a mnoho dalších zážitků zažili Ti nejlepší vedoucí poboček M&M reality, Ti nejlepší z M&M hypotečního centra a M&M pojišťovací. To vše jim nabídla exotická dovolená na Srí Lance, ostrově, který představuje tropickou zahradu neobvyklé fauny i flóry.

Poznali odkaz dávných civilizací, jejichž architektura dosvědčuje vyspělou inteligenci a přátelskou atmosféru ve společnosti místních obyvatel.
Většina toužila po nasátí kouzla starověkých památek, po pohybu a sportovním vyžití, gurmánském zážitku či lenošení na romantických plážích, a vězte, že nebyli zklamání, protože Srí Lanka byla právě taková.
Mohli obdivovat krásu a propracovanost výzdoby hinduistických a buddhistických chrámů i četné sochy Buddhy.


==================================================================================

Odlet expedice byl naplánován na 9. února 2014 z Letiště Václava Havla v Praze pravidelnou linkou společnosti Emirates směr Dubai, kde účastníci expedice přesedlali na nového oře směr Colombo. Po příletu do cílové destinace byli účastníci překvapeni místním průvodcem, který je přivítal slovy: „Ahoj Česko“. Následoval přesun k autobusům, které byly označeny logy M&M reality, a které převezly účastníci expedice do exkluzivního hotelu Chaaya Tranz Hikkaduwa****, který byl opět u vstupu označen logem M&M reality.
A co následovalo? Čtěte dále…

Hotel, ve kterém byli účastníci expedice ubytováni, patří mezi nejkrásnější v dané oblasti ať už díky svým nekonečným plážím, které lemují korálové útesy nebo příznivými podmínkami pro surfování.
Samozřejmě všechny na hotelu překvapila i místní kuchyně, ve které je hlavní ingrediencí rýže a kuřecí maso na všechny způsoby. Chutné menu z místních produktů, ryb a darů moře bylo možné také okusit i v restauracích v okolí. No, a pokud si myslíte, že máte rádi ostré jídlo a nebyli jste na Srí Lance, nevíte co je to ostré jídlo .
Pro účastníky expedice bylo připraveno také několik výletů. Největšímu zájmu se však těšil výlet na jedno z nejnavštěvovanějších míst na Srí Lance, kterým je Adamova hora, nabízející nejkrásnější východ slunce. Možná jedinou překážkou k vytouženému pohledu mohlo být cca 5 000 schodů, které bylo nutné překonat.
Relaxovat všichni také mohli ve vlnách Indického oceánu nebo vyzkoušením služeb center přírodní medicíny Ayurvédy, třeba s výukou meditací.
Ale z čeho byli opravdu všichni konsternování, byla místní doprava, která má pouze několik pravidel:
1. Pokud jedete ve větším dopravním prostředku – máte přednost.
2. Pokud už do někoho narazíte – pravdu má ten řidič, který je větší.
3. Pokud nemáte funkční klakson – nemáte pojízdný dopravní prostředek.
Ale zpátky k expedici…
Poslední den byl ve znamení poznávacího výletu napříč Srí Lankou. Odjezd byl naplánován na 5:30 ráno směr sloní sirotčinec v Pinnawale, kde byli všichni svědci přírodního koupání slonů. Poté přejezd do zahrady koření kde nám místní průvodce, jak sám říkal: „Ukázu Vám hrebíček.“ ukázal několik druhů koření, jak rostou, jak se zpracovávají, k čemu se využívají.

Největším zážitkem tohoto dne bylo však navštívení Chrámu Buddhova zubu. Hned u vstupu byli všichni zkontrolováni, zdali nemají odkrytá ramena a kolena, to je totiž pravidlo, které musí všichni pro vstup splnit. Po vstupu do chrámu na všechny dýchlo kouzlo staré civilizace a jistým způsobem i pokora, kterou všichni místní projevovali směrem k Buddhovi.
Poté už se všechny 3 autobusy naplněné účastníky expedice přesunuly do místního hotelu, kde na ně čekala bohatá večera, tak aby mohli načerpat sílu k následnému přeletu do České republiky s přestupem v Arabských emirátech.
A to jen malý kus zážitku, který si odvezli všichni účastníci Expedice Srí Lanka 2014

Aktuality

Nenašli jste, co hledáte?

Zadejte svou vlastní poptávku a my budeme hledat za vás.

Prodejte svou nemovitost

Každou hodinu
prodáme 8 nemovitostí
Máme více než 100 000 poptávek po bydlení
Masivní inzerce v celé ČR

Novinky na blogu

Ceny bytů letí vzhůru. Rychleji než kdykoliv předtím

20.08.2021

Vlastní bydlení se mnoha lidem vzdaluje. Ceny rezidenčních nemovitostí totiž opět trhají rekordy, napříč celou republikou. A obrat v tomto trendu realitní odborníci neočekávají, jen zpomalení růstu cen. Přesto se stále ještě najdou místa, kde lze byt pořídit za zajímavou cenu.

Články

Alice Bendová hraje stále mrchy. Jaké další profesi kromě herectví se věnuje?

26.07.2021

Herečka Alice Bendová se na skok ukázala v nově připravovaném seriálu televize Prima Dvojka na zabití. Odskakování do menších rolí jí rozhodně nevadí a je ráda, že se tak ukáže po boku svých kolegů a na chvíli se zapojí do natáčecího procesu.

Články

O chaty a chalupy lidé soutěží. Realitní kanceláře už téměř nemají co nabízet

22.07.2021

Ceny chat a chalup ve srovnání s loňským rokem vzrostly o třetinu. Podle realitních agentů je to také proto, že se lidé obávají další karantény. Chtějí ji trávit blíž k přírodě. Potvrzuje se také trend takzvaných druhých domovů.

Články