Expedice Srí Lanka 2014

19.02.2014

Popíjení pravého cejlonského čaje, rozhled po širých čajovníkových plantážích, rýžových polích i vrcholcích hor, chuť exotického ovoce, krmení sloních mláďat a mnoho dalších zážitků zažili Ti nejlepší vedoucí poboček M&M reality, Ti nejlepší z M&M hypotečního centra a M&M pojišťovací. To vše jim nabídla exotická dovolená na Srí Lance, ostrově, který představuje tropickou zahradu neobvyklé fauny i flóry.

Poznali odkaz dávných civilizací, jejichž architektura dosvědčuje vyspělou inteligenci a přátelskou atmosféru ve společnosti místních obyvatel.
Většina toužila po nasátí kouzla starověkých památek, po pohybu a sportovním vyžití, gurmánském zážitku či lenošení na romantických plážích, a vězte, že nebyli zklamání, protože Srí Lanka byla právě taková.
Mohli obdivovat krásu a propracovanost výzdoby hinduistických a buddhistických chrámů i četné sochy Buddhy.


==================================================================================

Odlet expedice byl naplánován na 9. února 2014 z Letiště Václava Havla v Praze pravidelnou linkou společnosti Emirates směr Dubai, kde účastníci expedice přesedlali na nového oře směr Colombo. Po příletu do cílové destinace byli účastníci překvapeni místním průvodcem, který je přivítal slovy: „Ahoj Česko“. Následoval přesun k autobusům, které byly označeny logy M&M reality, a které převezly účastníci expedice do exkluzivního hotelu Chaaya Tranz Hikkaduwa****, který byl opět u vstupu označen logem M&M reality.
A co následovalo? Čtěte dále…

Hotel, ve kterém byli účastníci expedice ubytováni, patří mezi nejkrásnější v dané oblasti ať už díky svým nekonečným plážím, které lemují korálové útesy nebo příznivými podmínkami pro surfování.
Samozřejmě všechny na hotelu překvapila i místní kuchyně, ve které je hlavní ingrediencí rýže a kuřecí maso na všechny způsoby. Chutné menu z místních produktů, ryb a darů moře bylo možné také okusit i v restauracích v okolí. No, a pokud si myslíte, že máte rádi ostré jídlo a nebyli jste na Srí Lance, nevíte co je to ostré jídlo .
Pro účastníky expedice bylo připraveno také několik výletů. Největšímu zájmu se však těšil výlet na jedno z nejnavštěvovanějších míst na Srí Lance, kterým je Adamova hora, nabízející nejkrásnější východ slunce. Možná jedinou překážkou k vytouženému pohledu mohlo být cca 5 000 schodů, které bylo nutné překonat.
Relaxovat všichni také mohli ve vlnách Indického oceánu nebo vyzkoušením služeb center přírodní medicíny Ayurvédy, třeba s výukou meditací.
Ale z čeho byli opravdu všichni konsternování, byla místní doprava, která má pouze několik pravidel:
1. Pokud jedete ve větším dopravním prostředku – máte přednost.
2. Pokud už do někoho narazíte – pravdu má ten řidič, který je větší.
3. Pokud nemáte funkční klakson – nemáte pojízdný dopravní prostředek.
Ale zpátky k expedici…
Poslední den byl ve znamení poznávacího výletu napříč Srí Lankou. Odjezd byl naplánován na 5:30 ráno směr sloní sirotčinec v Pinnawale, kde byli všichni svědci přírodního koupání slonů. Poté přejezd do zahrady koření kde nám místní průvodce, jak sám říkal: „Ukázu Vám hrebíček.“ ukázal několik druhů koření, jak rostou, jak se zpracovávají, k čemu se využívají.

Největším zážitkem tohoto dne bylo však navštívení Chrámu Buddhova zubu. Hned u vstupu byli všichni zkontrolováni, zdali nemají odkrytá ramena a kolena, to je totiž pravidlo, které musí všichni pro vstup splnit. Po vstupu do chrámu na všechny dýchlo kouzlo staré civilizace a jistým způsobem i pokora, kterou všichni místní projevovali směrem k Buddhovi.
Poté už se všechny 3 autobusy naplněné účastníky expedice přesunuly do místního hotelu, kde na ně čekala bohatá večera, tak aby mohli načerpat sílu k následnému přeletu do České republiky s přestupem v Arabských emirátech.
A to jen malý kus zážitku, který si odvezli všichni účastníci Expedice Srí Lanka 2014

Aktuality

Nenašli jste, co hledáte?

Zadejte svou vlastní poptávku a my budeme hledat za vás.

Prodejte svou nemovitost

Každou hodinu
prodáme 8 nemovitostí
Máme více než 100 000 poptávek po bydlení
Masivní inzerce v celé ČR

Novinky na blogu

M&M Reality Holding se spojuje s Arca Capital a expanduje do dalších zemí

24.04.2020

Největší česká realitní skupina M&M Reality Holding má nového silného partnera, kterým je česko-slovenská finanční skupina Arca Capital. Vedle rozšíření nabídky produktů a služeb mají společně v plánu také expanzi české realitní jedničky na další evropské trhy, a to především na ty nejbližší, tedy slovenský a rakouský. Skupina Arca Capital koupila 47,5% podíl holdingu M&M Reality.

Aktuality,
Pro novináře,
Tiskové centrum

Realitní trh pod tlakem nákazy

06.04.2020

Reportáž České televize na téma Realitní trh v době karantény. 

Odkaz na video zde

Zdroj: Česká televize 

Články

Novela měla zjednodušit orientaci v zákonech, přinesla však nevídaný chaos

30.03.2020

Od ledna platí, že nově přijaté zákony by měly vstupovat účinnost jen dvakrát ročně. To v praxi znamená, že by se novými pravidly museli lidé a firmy řídit vždy jen od 1. ledna a 1. července. Jenže novela, která měla usnadnit orientaci v právním řádu, způsobila chaos.

Články