Ideální důchodové spoření? Malý byt!

25.09.2018

Před zpřísněním podmínek pro poskytování hypoték, které se kvapem blíží, stoupá zájem o byty. Především o ty malé, jejich prostřednictvím Češi neřeší jen otázku bydlení, ale které používají také jako výhodnou investici. Podle Jana Martiny, oblastního ředitele pro Prahu společnosti M&M Reality, dokonce nákup těchto nemovitostí slouží jako alternativa k důchodovému spoření. Říká to v článku internetového deníku Aktuálně.cz.

„Malé dvoupokojové byty 2+kk jsou nejžádanějším zbožím na pražském trhu s bydlením. Ve druhém čtvrtletí letošního roku jich developeři prodali celkem 506, což představuje téměř 40procentní podíl na celkových prodejích,“ píše redaktorka Pavla Adamcová a vychází při tom ze statistik developerské společnosti Ekospol. Na druhém místě v zájmu následují jednopokojové garsonky. Těch se za tři měsíce prodalo 327, tedy jedna čtvrtina prodejů.

Na opačné straně zájmu zůstaly největší byty s pěti a více pokoji. Ty se na celkových prodejích podílí jen několika procenty. Střed statistiky tedy patří bytům 3+kk až 4+kk, ideálně s balkonem, lodžií či terasou, o které mají zájem zejména rodiny s dětmi. „U těchto bytů klienti často dávají přednost širšímu centru města a okrajovějším lokalitám. Tato cílová skupina mívá napjatější rozpočet a více řeší celkovou částku za byt,“ říká v textu Jan Martina.

V říjnu vejde v platnost nové doporučení České národní banky, které povede ke zpřísnění poskytování úvěrů s ohledem na příjmy klientů bank, což vedlo v posledních týdnech k mírnému zvýšení už tak silné poptávky po nemovitostech. „V souvislosti s těmi říjnovými změnami se na nás v poslední době více obracejí například zájemci o koupi nemovitosti z řad Ukrajinců, kteří zde dlouhodobě žijí a pracují, plánují si pořídit vlastní byt a obávají se, že brzy už nebudou mít šanci dosáhnout na hypoteční úvěr. Zpravidla totiž vykonávají povolání s nižším příjmem," pokračuje Jan Martina. A dodává, že další takovou skupinou jsou rodiny, které už mají vlastní nemovitost, ale plánují si pořídit druhý byt jako investiční. To je podle něho v Česku oblíbená alternativa k důchodovému spoření.

Kontakt pro novináře:
Renata Lichtenegerová
PR manažerka pro komunikaci s médii 
GSM: +420 739 523 465 
e-mail: rlichtenegerova@mmreality.cz

Aktuality , M&M reality v médiích

Nenašli jste, co hledáte?

Zadejte svou vlastní poptávku a my budeme hledat za vás.

Prodejte svou nemovitost

Každou hodinu
prodáme 8 nemovitostí
Máme více než 100 000 poptávek po bydlení
Masivní inzerce v celé ČR

Novinky na blogu

Největší firemní open air festival již po sedmé!

08.07.2019

Ostrava, 8.7.2019. – Největší realitní kancelář v České republice uspořádala pro své zaměstnance již 7. ročník firemního open air festivalu – M&M Fest 2019. Letošní ročník se nesl v duchu Summer Party a pro všechny zúčastněné bylo připraveno nejedno překvapení. 

Články,
Aktuality,
Tiskové centrum

Každou třetí českou zahradu „zdobí“ bazén. Při prodeji nemovitosti to může být výhoda, ale i problém

21.05.2019

Praha, 21. 5. 2019 – Začala hlavní sezóna prodejů zahradních bazénů. V Česku se podle odhadů prodejců nacházejí už na každé třetí zahradě.  Pokud se jedná o pěkný a kvalitní bazén, hodnota domu díky němu vzroste. Existence nešťastně vyhotovené vodní plochy náročné na údržbu ale může znamenat i komplikaci při případném prodeji nemovitosti. Značná část bazénů u rodinných domů totiž pochází z devadesátých let a neodpovídá aktuálním požadavkům kupců.

Články,
Aktuality,
Tiskové centrum

S M&M reality na Kryštofy

23.04.2019

Ostrava, 23. 4. 2019 - Velké letní festivaly v roce 2019 můžou zažít desítky lidí očima velkých hudebních hvězd. V úterý 23.4.2019 odstartovala realitní kancelář M&M reality velkou festivalovou soutěž „S M&M reality na Kryštofy“, která potrvá přes celé letní prázdniny.

Články,
Aktuality,
Tiskové centrum