Ideální důchodové spoření? Malý byt!

25.09.2018

Před zpřísněním podmínek pro poskytování hypoték, které se kvapem blíží, stoupá zájem o byty. Především o ty malé, jejich prostřednictvím Češi neřeší jen otázku bydlení, ale které používají také jako výhodnou investici. Podle Jana Martiny, oblastního ředitele pro Prahu společnosti M&M Reality, dokonce nákup těchto nemovitostí slouží jako alternativa k důchodovému spoření. Říká to v článku internetového deníku Aktuálně.cz.

„Malé dvoupokojové byty 2+kk jsou nejžádanějším zbožím na pražském trhu s bydlením. Ve druhém čtvrtletí letošního roku jich developeři prodali celkem 506, což představuje téměř 40procentní podíl na celkových prodejích,“ píše redaktorka Pavla Adamcová a vychází při tom ze statistik developerské společnosti Ekospol. Na druhém místě v zájmu následují jednopokojové garsonky. Těch se za tři měsíce prodalo 327, tedy jedna čtvrtina prodejů.

Na opačné straně zájmu zůstaly největší byty s pěti a více pokoji. Ty se na celkových prodejích podílí jen několika procenty. Střed statistiky tedy patří bytům 3+kk až 4+kk, ideálně s balkonem, lodžií či terasou, o které mají zájem zejména rodiny s dětmi. „U těchto bytů klienti často dávají přednost širšímu centru města a okrajovějším lokalitám. Tato cílová skupina mívá napjatější rozpočet a více řeší celkovou částku za byt,“ říká v textu Jan Martina.

V říjnu vejde v platnost nové doporučení České národní banky, které povede ke zpřísnění poskytování úvěrů s ohledem na příjmy klientů bank, což vedlo v posledních týdnech k mírnému zvýšení už tak silné poptávky po nemovitostech. „V souvislosti s těmi říjnovými změnami se na nás v poslední době více obracejí například zájemci o koupi nemovitosti z řad Ukrajinců, kteří zde dlouhodobě žijí a pracují, plánují si pořídit vlastní byt a obávají se, že brzy už nebudou mít šanci dosáhnout na hypoteční úvěr. Zpravidla totiž vykonávají povolání s nižším příjmem," pokračuje Jan Martina. A dodává, že další takovou skupinou jsou rodiny, které už mají vlastní nemovitost, ale plánují si pořídit druhý byt jako investiční. To je podle něho v Česku oblíbená alternativa k důchodovému spoření.

Kontakt pro novináře:
Renata Lichtenegerová
PR manažerka pro komunikaci s médii 
GSM: +420 739 523 465 
e-mail: rlichtenegerova@mmreality.cz

Aktuality , M&M reality v médiích

Nenašli jste, co hledáte?

Zadejte svou vlastní poptávku a my budeme hledat za vás.

Prodejte svou nemovitost

Každou hodinu
prodáme 8 nemovitostí
Máme více než 100 000 poptávek po bydlení
Masivní inzerce v celé ČR

Novinky na blogu

Holding M&M Reality pomáhá lidem v těžké životní situaci k vysněnému bydlení

06.11.2019

PRAHA, 6. 11. 2019 – Společnost M&M Reality je už potřetí v řadě hrdým partnerem projektu TV Nova s názvem Mise nový domov. Ten pomáhá lidem s pohnutým osudem, kteří si mnohdy sáhli i na samé dno, proměnit jejich stávající zcela nevyhovující bydlení v místo jako stvořené pro nový začátek.

Články,
Aktuality,
Tiskové centrum

Realitní makléře čekají změny, regulace spěje do finále

22.10.2019

Na zpravodajském serveru idnes.cz vyšel článek ohledně zákona o realitním zprostředkování. Podívejte se jak toto téma komentuje akcionář a majitel společnosti Petr Morcinek.

Články,
Aktuality,
M&M reality v médiích

Češi v rámci rekonstrukcí rádi mění dispozice bytů a dělají je ekologičtějšími

07.10.2019

PRAHA, 7. 10. 2019 – Kompletní rekonstrukce bytu představuje nemalou investici, přičemž ve starých cihlových domech zpravidla vyjde dráž než v panelových. Češi s oblibou mění původní dispozice bytů a usilují rovněž o co nejvýraznější úsporu energií. V současné době se zájemci o rekonstrukci potýkají s extrémní zaneprázdněností stavebních firem.

Články,
Aktuality,
Tiskové centrum