Jachta 2013 – regionální dovolená Josefa Dolanského

29.07.2013

Ve dnech 13. – 20. 7. 2013 se uskutečnila velkolepá plavba dvou posádek nejlepších členů týmu regionu Josefa Dolanského po ostrovech Jadranu. Týden nabitý adrenalinem a pro mnohé z účastníků spoustou překvapení. Hold život na moři je jako na houpačce – jednou dole a jednou nahoře a to doslova v nepravidelných opakujících se cyklech.

Čekání na příznivý vítr v pozici relaxace se rázem mění v adrenalinový zážitek a neuvěřitelný náklon lodi, kdy se tají dech a mrazí v zádech. Věci, které do té doby odpočívaly na svých místech se rázem dávají do pohybu včetně příslušníků posádky a kdo na místě chvíli stál, již leží opodál.

Všichni si vyzkoušeli tvrdou práci mořského vlka a poznali spoustu pěkných míst navštívených ostrovních oblastí. Po týdnu stráveném na moři se i po zakotvení v přístavu s mnohými houpe pevná zem, v umývárnách se naklánějí sprchové vaničky a žaludek je o trochu výš než byl před vyplutím a intimní zpráva pro zvědavé – někteří ho i několikrát během plavby vylili.
 

Aktuality

Nenašli jste, co hledáte?

Zadejte svou vlastní poptávku a my budeme hledat za vás.

Prodejte svou nemovitost

Každou hodinu
prodáme 8 nemovitostí
Máme více než 100 000 poptávek po bydlení
Masivní inzerce v celé ČR

Novinky na blogu

Kam zamíří ceny nemovitostí? Realitní trh 2022 očima expertů

28.12.2021

Ne a ne se zastavit. Tak by se dal shrnout vývoj cen na realitním trhu v posledním desetiletí. Kdo očekával, že v letošním roce už ceny rezidenčních nemovitostí najdou svůj strop, nepochodil. Nadějí tak zůstává rok 2022. Kam ceny nemovitostí zamíří a co je bude ovlivňovat, jsme se zeptali expertů.

Články

Velké realitky trvají na kurzech před makléřskými zkouškami. Vadí jim, že to jinde jde i bez nich

17.12.2021

Deset tisíc českých realitních makléřů musí od ledna prokázat své vzdělání. Jinak nemohou s prací pokračovat. Totéž se týká i nováčků, které ke vstupu do realitního byznysu zlákal boom, jímž celý trh prochází. Potvrzení nutné k výkonu profese, které po makléřích chce realitní zákon, zajistí některé obory vysokých škol, praxe nebo absolvování odborné zkoušky. U posledního způsobu ale zájemci naráží na značně rozdílné podmínky. Jedna z největších kanceláří na trhu Re/Max si budoucí makléře školí sama. Chce, aby prošli třítýdenním kurzem v její RX Akademii, ve které jsou lektory stávající zprostředkovatelé. Bez absolvování kurzu firma nováčky nepošle ke zkoušce, která je pro jejich další práci nezbytná. „Naučil jsem se tam, jak postupovat na schůzce, jak nachystat věci z katastru, jak postupovat se smlouvou. Bez toho by start do praxe byl výrazně těžší,“ říká Petr Motyčka, makléř ze sítě Re/Max Delta, který zaškolení a zkoušku absolvoval ještě před platností zákona. Kancelář ročně pošle ke zkouškám kolem 350 uchazečů, z nichž certifikát dostane asi 80 procent. 

Články

Šéf M&M reality: Žádná cenová bublina u nemovitostí není, dolů to nepůjde

25.11.2021

Největší tuzemská realitní kancelář M&M reality chce všechny své nemovitosti prodávat formou aukce. Podle jejího šéfa Petra Morcinka je to při současné vysoké poptávce na trhu nejspravedlivější způsob a také cesta, jak zvednout prodejní cenu na maximum. „Realitka pracuje pro prodávajícího, jejím posláním je prodat co nejdráž,” říká.

 

 

Články