Jan Laštůvka: V M&M mají správný tah na branku!

11.03.2014

Český fotbalový reprezentační brankář Jan Laštůvka pochází z Karviné. Tento jednatřicetiletý odchovanec ČSA Karviná se stal v dresu Baníku Ostrava po ročním angažmá brankářskou jedničkou a pomohl tak v roce 2004 klubu k titulu. V roce 2010 debutoval v reprezentaci, předtím odchytal několik zápasů v anglickém Fulhamu, West Hamu a německé Bochumi. Nyní působí na Ukrajině, v brance Dnětropetrovsku.

Jan Laštůvka získal v roce 2003 v české anketě Fotbalista roku titul Talent roku. V ukrajinském klubu Šachtar Doněck odehrál 12 zápasů v Lize mistrů a 4 zápasy v Poháru UEFA.

Jste rodák z Karviné. V Baníku Ostrava jste strávil 4 roky. Jak na ně vzpomínáte?

Jen v tom nejlepším. Dostal jsem šanci hrát nejvyšší soutěž u nás a navíc jsme se ještě stali mistry české ligy. Samozřejmě se mi otevřely dveře do velkého fotbalu a hlavně nesmím zapomenout na fantastické fanoušky.

Neměl jste strach, když jste se rozhodoval, zdali přestoupit do Šachtaru Doněck?

Ukrajina je přeci jen trochu jiná země než Česká republika. Já tam jel napřed si všechno pořádně prohlédnout s mým manažerem Viktorem Kolářem a jen čas ukázal, že to byl dobrý krok.

Dnes jste v Dnětropetrovsku. Jak je vnímaný fotbal na Ukrajině? Patří k jedněm z hlavních sportů?

Ano, fotbal je tady sport číslo jedna. K nám do klubu chodí hodně fanoušků na zápasy a na ty nejatraktivnější zápasy v lize je vyprodáno.

Jste jedním z brankářů České fotbalové reprezentace. Jak se nyní na naše národní mužstvo díváte?

Já momentálně národní tým neřeším, protože jsem moc zápasů v posledním roce neodchytal, ale když budu zdráv a budu nominován, tak nad tím budu přemýšlet.

Přezdívají Vám Sagvan. Jak jste k ní přišel a jak se ujala tato přezdívka v zahraničních klubech?

V zahraničí to moc lidí neví, ale je pravda, že u nás v Karviné mi tak říká hodně lidí. Už odmalička jsem si totiž dokolečka zpíval „Touhy prchavý jsou“ (smích). Já myslím, že tak začali říkat nejdříve mně a potom mému staršímu bráchovi, ale on tvrdí opak. Určitě mám pravdu já. Už si ale nevzpomenu, kdo s tím přišel.

Je pro fotbalového brankáře vaše výška výhodou nebo spíše hendikepem? (191 cm)

Já myslím, že ta výška je v pohodě, ale s váhou mám problémy. Jsem takový, že se v ničem neomezuji a pak musím hodně makat, abych se po Vánocích dostal na svou váhu.

Na podzim jste podstoupil kvůli zranění lékařský zákrok. Znamená to, že teď je čas na to, uhnízdit se a koupit před návratem na hřiště dům?

Poslední půl rok nebyl moc dobrý. Měl jsem 2 zranění a to první vypadalo dost ošklivě. Musel jsem vyzkoušet ukrajinské nemocnice, ale naštěstí vše dobře dopadlo. A co se týče domu, je potřeba myslet na zadní kolečka, tak jsme s přítelkyní něco v Karviné vybrali.

Podle čeho jste dům vybíral?

Naskytla se možnost koupit v centru Karviné nemovitost, a já jsem zdejší rodák, tak jsme neváhali a šli do toho.

Jak jste byl spokojen s prací naší realitní kanceláře?

Měli jsme velké štěstí. Několikrát jsme byli nespokojeni s jinými realitkami, ale v M&M jsme spolupracovali s Petrem Michnáčem a vše dopadlo dobře. Pan Petr Michnáč je opravdový profesionál.

Aktuality

Nenašli jste, co hledáte?

Zadejte svou vlastní poptávku a my budeme hledat za vás.

Prodejte svou nemovitost

Každou hodinu
prodáme 8 nemovitostí
Máme více než 100 000 poptávek po bydlení
Masivní inzerce v celé ČR

Novinky na blogu

Kam zamíří ceny nemovitostí? Realitní trh 2022 očima expertů

28.12.2021

Ne a ne se zastavit. Tak by se dal shrnout vývoj cen na realitním trhu v posledním desetiletí. Kdo očekával, že v letošním roce už ceny rezidenčních nemovitostí najdou svůj strop, nepochodil. Nadějí tak zůstává rok 2022. Kam ceny nemovitostí zamíří a co je bude ovlivňovat, jsme se zeptali expertů.

Články

Velké realitky trvají na kurzech před makléřskými zkouškami. Vadí jim, že to jinde jde i bez nich

17.12.2021

Deset tisíc českých realitních makléřů musí od ledna prokázat své vzdělání. Jinak nemohou s prací pokračovat. Totéž se týká i nováčků, které ke vstupu do realitního byznysu zlákal boom, jímž celý trh prochází. Potvrzení nutné k výkonu profese, které po makléřích chce realitní zákon, zajistí některé obory vysokých škol, praxe nebo absolvování odborné zkoušky. U posledního způsobu ale zájemci naráží na značně rozdílné podmínky. Jedna z největších kanceláří na trhu Re/Max si budoucí makléře školí sama. Chce, aby prošli třítýdenním kurzem v její RX Akademii, ve které jsou lektory stávající zprostředkovatelé. Bez absolvování kurzu firma nováčky nepošle ke zkoušce, která je pro jejich další práci nezbytná. „Naučil jsem se tam, jak postupovat na schůzce, jak nachystat věci z katastru, jak postupovat se smlouvou. Bez toho by start do praxe byl výrazně těžší,“ říká Petr Motyčka, makléř ze sítě Re/Max Delta, který zaškolení a zkoušku absolvoval ještě před platností zákona. Kancelář ročně pošle ke zkouškám kolem 350 uchazečů, z nichž certifikát dostane asi 80 procent. 

Články

Šéf M&M reality: Žádná cenová bublina u nemovitostí není, dolů to nepůjde

25.11.2021

Největší tuzemská realitní kancelář M&M reality chce všechny své nemovitosti prodávat formou aukce. Podle jejího šéfa Petra Morcinka je to při současné vysoké poptávce na trhu nejspravedlivější způsob a také cesta, jak zvednout prodejní cenu na maximum. „Realitka pracuje pro prodávajícího, jejím posláním je prodat co nejdráž,” říká.

 

 

Články