Jsme s Vámi, Ukrajino! Ми з тобою, Україно!

Jan Laštůvka: V M&M mají správný tah na branku!

11.03.2014

Český fotbalový reprezentační brankář Jan Laštůvka pochází z Karviné. Tento jednatřicetiletý odchovanec ČSA Karviná se stal v dresu Baníku Ostrava po ročním angažmá brankářskou jedničkou a pomohl tak v roce 2004 klubu k titulu. V roce 2010 debutoval v reprezentaci, předtím odchytal několik zápasů v anglickém Fulhamu, West Hamu a německé Bochumi. Nyní působí na Ukrajině, v brance Dnětropetrovsku.

Jan Laštůvka získal v roce 2003 v české anketě Fotbalista roku titul Talent roku. V ukrajinském klubu Šachtar Doněck odehrál 12 zápasů v Lize mistrů a 4 zápasy v Poháru UEFA.

Jste rodák z Karviné. V Baníku Ostrava jste strávil 4 roky. Jak na ně vzpomínáte?

Jen v tom nejlepším. Dostal jsem šanci hrát nejvyšší soutěž u nás a navíc jsme se ještě stali mistry české ligy. Samozřejmě se mi otevřely dveře do velkého fotbalu a hlavně nesmím zapomenout na fantastické fanoušky.

Neměl jste strach, když jste se rozhodoval, zdali přestoupit do Šachtaru Doněck?

Ukrajina je přeci jen trochu jiná země než Česká republika. Já tam jel napřed si všechno pořádně prohlédnout s mým manažerem Viktorem Kolářem a jen čas ukázal, že to byl dobrý krok.

Dnes jste v Dnětropetrovsku. Jak je vnímaný fotbal na Ukrajině? Patří k jedněm z hlavních sportů?

Ano, fotbal je tady sport číslo jedna. K nám do klubu chodí hodně fanoušků na zápasy a na ty nejatraktivnější zápasy v lize je vyprodáno.

Jste jedním z brankářů České fotbalové reprezentace. Jak se nyní na naše národní mužstvo díváte?

Já momentálně národní tým neřeším, protože jsem moc zápasů v posledním roce neodchytal, ale když budu zdráv a budu nominován, tak nad tím budu přemýšlet.

Přezdívají Vám Sagvan. Jak jste k ní přišel a jak se ujala tato přezdívka v zahraničních klubech?

V zahraničí to moc lidí neví, ale je pravda, že u nás v Karviné mi tak říká hodně lidí. Už odmalička jsem si totiž dokolečka zpíval „Touhy prchavý jsou“ (smích). Já myslím, že tak začali říkat nejdříve mně a potom mému staršímu bráchovi, ale on tvrdí opak. Určitě mám pravdu já. Už si ale nevzpomenu, kdo s tím přišel.

Je pro fotbalového brankáře vaše výška výhodou nebo spíše hendikepem? (191 cm)

Já myslím, že ta výška je v pohodě, ale s váhou mám problémy. Jsem takový, že se v ničem neomezuji a pak musím hodně makat, abych se po Vánocích dostal na svou váhu.

Na podzim jste podstoupil kvůli zranění lékařský zákrok. Znamená to, že teď je čas na to, uhnízdit se a koupit před návratem na hřiště dům?

Poslední půl rok nebyl moc dobrý. Měl jsem 2 zranění a to první vypadalo dost ošklivě. Musel jsem vyzkoušet ukrajinské nemocnice, ale naštěstí vše dobře dopadlo. A co se týče domu, je potřeba myslet na zadní kolečka, tak jsme s přítelkyní něco v Karviné vybrali.

Podle čeho jste dům vybíral?

Naskytla se možnost koupit v centru Karviné nemovitost, a já jsem zdejší rodák, tak jsme neváhali a šli do toho.

Jak jste byl spokojen s prací naší realitní kanceláře?

Měli jsme velké štěstí. Několikrát jsme byli nespokojeni s jinými realitkami, ale v M&M jsme spolupracovali s Petrem Michnáčem a vše dopadlo dobře. Pan Petr Michnáč je opravdový profesionál.

Aktuality

Nenašli jste, co hledáte?

Zadejte svou vlastní poptávku a my budeme hledat za vás.

Prodejte svou nemovitost

Každou hodinu
prodáme 8 nemovitostí
Máme více než 100 000 poptávek po bydlení
Masivní inzerce v celé ČR

Novinky na blogu

Manuál pro majitele: jak bez problému pronajmout byt

05.05.2023

Máte investiční byt, který chcete zhodnotit? Nájemní bydlení je na vzestupu a vypadá to, že by vám zájemci měli doslova sami klepat na dveře. Otázkou za milion ale zůstává, jak vybrat spolehlivého nájemce, ochránit svůj majetek a pronajmout za slušnou cenu? Poradíme vám, na co si dát pozor, než pustíte váš byt na realitní trh a předáte klíče.

Články

Petr Morcinek: Propad cen nemovitostí je vizitkou neschopných realiťáků

14.03.2023

Ceny nemovitostí padají a s nimi velká část realitního trhu. Roste nervozita a napětí. A v tisku se objevují realitkami živené titulky, které se klientům snaží vnutit, že doba je zlá a výhodně prodat není možné. Jenže situace je z mého pohledu jiná. Většina z těch, kteří prodávají se slevou, totiž nevyčerpají většinu možností, jak to dělat jinak a lépe, píše v komentáři pro Newstream Petr Morcinek, majitel realitní společnosti M&M Reality.

Články

TISKOVÁ ZPRÁVA - M&M REALITY Holding a.s.

12.09.2022

Největší realitní služba M&M Reality majitele Petra Morcinka a realitní skupina EHS investora Marka Rosenbauma spojují síly. Společně zamíří do Evropy pod značkou M&M Real Estate Europe.

  • Spoluprací obou subjektů vzniká realitní uskupení evropského významu, ještě letos se připraví na vstup do Německa a Rakouska
  • Oba subjekty chtějí spolupracovat především na vývoji digitálních nástrojů a stát se na tomto poli světovou jedničkou
  • Cena transakce nebyla zveřejněna

Články