Jan Martina v České televizi o hypotékách

22.06.2018

Alternativami ke stále hůř dostupným hypotečním úvěrům se zabývala Česká televize ve své hlavní zpravodajské relaci. V reportáži hovoří také Jan Martina, oblastní ředitel pro Prahu společnosti M&M Reality.

Česká národní banka rozšíří od října pravidla pro poskytování hypoték o požadavky na výši příjmu domácnosti. Především mladí lidé a rodiny s malými dětmi jsou podle odborníků skupinami, na které budou mít tato opatření nejcitelnější dopad.

Už předchozí regulace v kombinaci se stále rostoucími cenami nemovitostí přinesla mírný útlum zájmu o hypoteční úvěry. Nyní odborníci předpokládají, že komplikovanější přístup k hypotékám bude mít až pětina domácností.

Je tedy logické, že lidé budou hledat jiné možnosti, jak nákup nemovitosti financovat, například pomocí úvěrů ze stavebního spoření. Na situaci už reagují i některé developerské firmy a jsou připraveny klientům nabídnout takzvané kombinované financování. Klient by pak danou bytovou jednotku užíval za nějaký poplatek, který by zároveň sloužil k tomu, aby si naspořil ekvitu, kterou potřebuje k získání hypotéky.

K situaci na trhu se v reportáži České televize vyjadřuje několik představitelů významných hráčů na tuzemském realitním trhu, mezi nimi i Jan Martina, oblastní ředitel pro Prahu společnosti M&M Reality.  Komentuje skutečnost, že některé banky začaly nabízet klientům takzvaný předschválený úvěr, který lze získat bez konkrétní nemovitosti.  Klientovi je tedy nejdřív schválena určitá částka, kterou si může půjčit, a následně mívá rok na to, aby vybral konkrétní byt či dům. Tímto způsobem lze předejít tomu, aby zájemci někdo nemovitost vyfoukl dřív, než si financování vyřídí.

„Ten zážitek, že jim uteče ta nemovitost, se stane třem klientům z deseti,“ říká k tomu Martina. Mnozí další klienti podle něho sice situaci stihnou zachránit, ale také čelí stresu z toho, že se o nemovitost „perou“ s dalšími zájemci. Celá reportáž je ke shlédnutí zde: http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1097181328-udalosti/218411000100620/obsah/627990-hypoteky-prestaly-zdrazovat

Kontakt pro novináře:
Renata Lichtenegerová
PR manažerka pro komunikaci s médii 
GSM: +420 739 523 465 
e-mail: rlichtenegerova@mmreality.cz

Aktuality , M&M reality v médiích

Nenašli jste, co hledáte?

Zadejte svou vlastní poptávku a my budeme hledat za vás.

Prodejte svou nemovitost

Každou hodinu
prodáme 8 nemovitostí
Máme více než 100 000 poptávek po bydlení
Masivní inzerce v celé ČR

Novinky na blogu

M&M Reality Holding se spojuje s Arca Capital a expanduje do dalších zemí

24.04.2020

Největší česká realitní skupina M&M Reality Holding má nového silného partnera, kterým je česko-slovenská finanční skupina Arca Capital. Vedle rozšíření nabídky produktů a služeb mají společně v plánu také expanzi české realitní jedničky na další evropské trhy, a to především na ty nejbližší, tedy slovenský a rakouský. Skupina Arca Capital koupila 47,5% podíl holdingu M&M Reality.

Aktuality,
Pro novináře,
Tiskové centrum

Realitní trh pod tlakem nákazy

06.04.2020

Reportáž České televize na téma Realitní trh v době karantény. 

Odkaz na video zde

Zdroj: Česká televize 

Články

Novela měla zjednodušit orientaci v zákonech, přinesla však nevídaný chaos

30.03.2020

Od ledna platí, že nově přijaté zákony by měly vstupovat účinnost jen dvakrát ročně. To v praxi znamená, že by se novými pravidly museli lidé a firmy řídit vždy jen od 1. ledna a 1. července. Jenže novela, která měla usnadnit orientaci v právním řádu, způsobila chaos.

Články