subHeader

Komentář Pavla Zamečníka k trendům na realitním trhu

23.01.2017

Odpovídá ředitel pobočkové sítě M&M reality holding Pavel Zámečník

U investorů, kteří nakoupí byt na hypotéku, může být tato investice riziková.

Lidé, kteří se rozhodnou investovat své peníze do koupě nemovitosti, mohou nakupovat v hotovosti, nebo na hypotéku.

Investoři s hotovostí, kteří kupují byty na 10 a více let – těm se při výnosu 4 - 6 procent ročně stále vyplatí peníze do nemovitostí ukládat a v delších časových horizontech se již dlouho ukazuje, že ceny vždy o kousek povyrostou a to i přes cenové výkyvy v průběhu hospodářských poklesů, zvýšení úrokových sazeb a podobně. Investoři, kteří hledají krátkodobé zisky s hotovostí, mohou samozřejmě doplatit na pokles cen v následujícím období, který může zapříčinit zpřísnění poskytování úvěrů a případný hospodářský pokles, případně jiná okolnost a pokud by se chtěli následně dostat k penězům, je likvidita daných nemovitostí v období poklesu cen vždy horší a tudíž zde mohou utržený zisk z nájmu lehce prohospodařit v rozdílu ceny nákupní a prodejní. Proto zde bychom doporučili pouze dlouhodobé investice.

Investoři, kteří nakupující na hypotéku – pro ty je taková investice vždy riziková, jelikož změny úrokových sazeb a cenové výkyvy mohou nadělat spoustu škod v případě, že se klient dostane do finančních problémů a může to pro něho znamenat nemalou ztrátu. Zejména pokud se vše sejde v době cenového poklesu. Pokud si však nemovitost pořizují pro své potomky a prozatím hypotéku platí nájemník, je to investice do budoucnosti svých dětí a ta se vždy vyplatí, maximálně budou občas doplácet několik tisíc na rozdílu splátky úvěru a vybraného nájemného.

Aktuality

Nenašli jste, co hledáte?

Zadejte svou vlastní poptávku a my budeme hledat za vás.

Prodejte svou nemovitost

Každou hodinu
prodáme 8 nemovitostí
Máme více než 100 000 poptávek po bydlení
Masivní inzerce v celé ČR

Novinky na blogu

Pozvánka na valnou hromadu

31.07.2022

Vážení akcionáři, dovolujeme si Vás pozvat na řádnou valnou hromadu, která se koná dne 31. Srpna 2022 od 9 hod. v  sídle advokátní kanceláře Kocián Šolc Balaštík, se sídlem Praha 1, Jungmannova 745/24, PSČ 11000

Celou pozvánku najdete zde a přílohu č. 1 zde

Články

Pozvánka na valnou hromadu

25.05.2022

Vážení akcionáři, dovolujeme si Vás pozvat na řádnou valnou hromadu, která se koná dne 29. června 2022 od 9 hod. v Ostravě, ul. Nádražní 535/15.

Celou pozvánku najdete zde.

Články

Ceny bytů neklesnou, shodují se experti

02.05.2022

Ačkoli úrokové sazby hypoték stále stoupají, nemovitosti se prodávají. Experti neočekávají, že by se ceny v nejbližší době snižovaly.

Články