Lidové noviny o cenách rodinných domů

16.11.2018

Pravidelný realitní speciál Lidových novin byl tentokrát zaměřen na vývoj cen rodinných domů. Redaktorka Dana Jakešová zjistila, že se jim nevyhnul trend zdražování, ale procentuální nárůsty byly nižší než u bytů. V tématu samozřejmě nechybí názory odborníků z největší realitní kanceláře v zemi. Vyjadřují se k němu hned tři.

Rodinných domů na prodej je nyní v Česku výrazně méně než bytů, zejména ve velkých městech a jejich okolí. Poptávka tak stále převyšuje nabídku. A to i přes stále rostoucí ceny a zpřísnění hypoték. Nejvíce je to patrné v metropoli. „Průměrná cena rodinného domu v Praze se pohybuje kolem 10 milionů korun, což znamená další v průměru minimálně desetiprocentní nárůst za poslední rok,“ říká v článku Jan Martina, oblastní ředitel pro Hlavní město Praha společnosti M&M Reality.

Také na okraji Brna a v jeho blízkém okolí vzrostly ceny rodinných domů i stavebních pozemků, a to o 10 až 15 procent za posledních dvanáct měsíců. „Trh s pozemky na území Brna kopíruje celkový vývoj prodeje nemovitostí. Navíc je výrazně nepříznivě ovlivněn dosud neschváleným novým územním plánem,“ říká Jarmila Odehnalová, oblastní manažerka pro Jihomoravský kraj společnosti M&M Reality. Přímo ve městě je podle ní téměř nemožné získat pozemek, a když už ano, tak si klienti připlatí.

Ne jinak je tomu na Ostravsku, jak v článku doplňuje Jakub Čepica, vedoucí na pobočce Ostrava–Poruba společnosti M&M Reality. „Ceny v okolí Ostravy meziročně vzrostly zhruba o 15 procent. K žádaným okrajovým lokalitám patří například hranice Poruby či Slezské Ostravy,“ konstatuje.

Nejčastějšími zájemci o koupi domu jsou podle realitních makléřů rodiny s dětmi. Pro tlakem rostoucích cen jsou klienti ochotnější slevit ze svých původních představ a koupí menší dům, případně třeba řadovku namísto solitéru. Rovněž jsou ochotni dojíždět do zaměstnaní z větší vzdálenosti.

Kontakt pro novináře:
Renata Lichtenegerová
PR manažerka pro komunikaci s médii 
GSM: +420 739 523 465 
e-mail: rlichtenegerova@mmreality.cz

Aktuality , M&M reality v médiích

Nenašli jste, co hledáte?

Zadejte svou vlastní poptávku a my budeme hledat za vás.

Prodejte svou nemovitost

Každou hodinu
prodáme 8 nemovitostí
Máme více než 100 000 poptávek po bydlení
Masivní inzerce v celé ČR

Novinky na blogu

Největší firemní open air festival již po sedmé!

08.07.2019

Ostrava, 8.7.2019. – Největší realitní kancelář v České republice uspořádala pro své zaměstnance již 7. ročník firemního open air festivalu – M&M Fest 2019. Letošní ročník se nesl v duchu Summer Party a pro všechny zúčastněné bylo připraveno nejedno překvapení. 

Články,
Aktuality,
Tiskové centrum

Každou třetí českou zahradu „zdobí“ bazén. Při prodeji nemovitosti to může být výhoda, ale i problém

21.05.2019

Praha, 21. 5. 2019 – Začala hlavní sezóna prodejů zahradních bazénů. V Česku se podle odhadů prodejců nacházejí už na každé třetí zahradě.  Pokud se jedná o pěkný a kvalitní bazén, hodnota domu díky němu vzroste. Existence nešťastně vyhotovené vodní plochy náročné na údržbu ale může znamenat i komplikaci při případném prodeji nemovitosti. Značná část bazénů u rodinných domů totiž pochází z devadesátých let a neodpovídá aktuálním požadavkům kupců.

Články,
Aktuality,
Tiskové centrum

S M&M reality na Kryštofy

23.04.2019

Ostrava, 23. 4. 2019 - Velké letní festivaly v roce 2019 můžou zažít desítky lidí očima velkých hudebních hvězd. V úterý 23.4.2019 odstartovala realitní kancelář M&M reality velkou festivalovou soutěž „S M&M reality na Kryštofy“, která potrvá přes celé letní prázdniny.

Články,
Aktuality,
Tiskové centrum