Jsme s Vámi, Ukrajino! Ми з тобою, Україно!

M&M finance: Máme své kontakty, a proto budeme jedničkou na trhu!

05.03.2014

Každý měsíc získávají členové M&M finance téměř čtyři tisíce kontaktů na zájemce o finanční služby spojené s realitní činností mateřské firmy M&M holdingu, kterou je M&M reality, jednička na trhu s nemovitostmi v České republice.

Kontakty na klienty jsou předávány prostřednictvím našeho sofistikovaného informačního systému všem spolupracujícím finančním poradcům bez ohledu na exkluzivitu spolupráce, která u M&M finance není podmínkou.

Opravdu se skupina M&M finance stane jedničkou na trhu finančního zprostředkování?

V rozhovoru na naše otázky odpovídá výkonný ředitel M&M finance Mgr. Michal Pitucha.

Poradci znali Vaši společnost pod názvem M&M pojišťovací, Vy jste ale změnili název i logo. Co Vás vedlo k tomuto kroku?

Spíše než o změnu názvu se jedná o skutečnost, že se společnosti M&M pojišťovací a M&M hypoteční centrum spojily. V rámci takto významné fúze těchto servisních společností tedy nově vystupujeme společně pod hlavičkou M&M finance. Dalším důvodem fúze a změny názvu bylo doplnění našeho portfolia o investičních produkty, díky čemuž můžeme kvalitně a hlavně profesionálně uspokojit i potřeby klientů, kteří realizovali prodej nemovitosti a nyní hledají pro své prostředky výhodné zhodnocení.

Věděli jste, že M&M finance nabízí:

 • Denně přístup k novým klientům – měsíčně téměř 4 000 nových zájemců o pojištění a investice
 • Podporu pro začínající finanční poradce – až 24 000 Kč v průběhu prvních 12 týdnů
 • Pro VPZ příspěvek 10 000 Kč na registraci u České národní banky typu PPZ
 • Neexkluzivní zastoupení, čili žádnou konkurenční doložku
 • Zázemí a jistotu silné a oblíbené značky na českém trhu
 • Nadstandardní finanční ohodnocení
  • Provize z dalších divizí M&M holdingu
  • Následné provize
  • Speciální bonusy a odměny
  • Mezi-provize z Vašeho týmu

V nabídkách spolupráce se prezentujete jako společnost, která přiděluje kontakty. Zkuste to prosím trochu přiblížit. Jak to vlastně funguje?

Každý měsíc díky realitní činnosti disponujeme téměř 4 000 klienty, kteří mají převážně zájem o uzavírání finančních produktů spojených s nákupem a prodejem nemovitostí – následně poptávají také finanční servis spojený s tímto životním krokem. Klienti mají zájem, ale nejen o to – velký podíl námi realizovaných smluv je ze životního pojištění, zajištění nemovitosti a dalších finanční služby. V posledních měsících se také zvýšila poptávka prodávajících o investování peněz utržených za prodanou nemovitost.

Jak probíhá předávání těchto kontaktů, resp. komunikace mezi všemi divizemi M&M holdingu?

Předávání kontaktů a veškerá komunikace mezi jednotlivými divizemi a centrálou společnosti probíhá prostřednictvím našeho interního informačního systému Stormm. Vysvětlovat, jak přesně funguje, by bylo složité, ale vězte, že právě tento systém nemá na území České republiky sebemenšího konkurenta, protože my sami jsme ti, kteří ho vyvíjejí.

Co bude náplní práce finančního poradce, který se rozhodne s Vaší společností spolupracovat?

Především by se měl zaměřit na nabízení vhodného financování nákupu nemovitosti (úvěry, hypotéky) a uzavírání pojistných produktů souvisejících s čerpáním a zajištěním těchto úvěrů. Dále nabízení kvalitního finančního servisu kupujícím a prodávajícím (tzn. vypovězení již nepotřebných pojistek, investování volných finančních prostředků za prodanou nemovitost, atd.). Nezapomeňme také na finanční servis pro 3 000 kolegů z řad realitních makléřů a dalších kolegů z ostatních divizí. V neposlední řadě se také věnujeme i klientům, kteří nabízeli nebo poptávali nemovitost přes M&M reality, ale prodali nebo koupili jinde. I těm úspěšně nabízíme naše finanční služby.

V propagačních materiálech uvádíte „Provize ze všech divizí holdingu“. Co si pod tím máme představit?

Tak to je jednoduché. Všechno se odvíjí od synergie v rámci holdingu a od provize za tip na obchod. Stejně jako kolegové z ostatních divizí pobírají tipařské provize, když doporučí obchod nám do M&M finance, i naši poradci se mohou podílet tzv. tipováním na obchodech do jiných divizí. V ideálním případě se výplata může skládat až ze čtyř částí:

 • za vlastní produkci
 • za tip pro M&M reality (prodej, nákup nemovitosti, pronájem)
 • za tip na hypotéku
 • za tip pro M&M investiční (např. výkupy nemovitostí)

Nezřídka se stává, že tyto provize za tip dělají větší část výplaty, než za vlastní produkci.

Další motivací pro všechny spolupracovníky holdingu jsou následné provize z klienta. Poradce, který přinesl obchod a klienta přivedl do společnosti, si tuto osobu blokuje v systému i do budoucna. Za uskutečněný a jakýkoliv následný obchod s tímto klientem, náleží poradci následné provize. Což je opravdu hodně motivační.

I když se říká, že otázka peněz je až na posledním místě. Jak si na tom stojí Vaše společnost s provizemi?

Velkou výhodou M&M finance je skutečnost, že jsme součástí realitní kanceláře M&M reality, největšího hráče na realitním trhu v České republice. Hlavní zisk generuje akcionářům realitní činnost a tudíž M&M finance si může dovolit být štědrá k obchodníkům. Nepotřebujeme vytvářet zisky hned. 95% provizí od smluvních partnerů (banky, pojišťovny) jsou rozdělovány mezi hypoteční specialisty, finanční a pojišťovací poradce. Díky tomu nabízíme jedny z nejlepších podmínek na trhu a získáváme kvalitní lidi. Novým finančním poradcům nabízíme tří měsíční finanční podporu, příspěvek na PPZ, expresní výplatu provize (následující týden od uzavření PS). Myslíme dlouhodobě, víme, že zisk bude generován v příštích letech, kdy výrazněji vyrosteme.

Jak je to s požadavkem exkluzivity u Vašich spolupracovníků?

Co se týče konkurenční doložky tak u hypotečních specialistů exkluzivitu vyžadujeme, ale u pojišťovacích poradců NE. Tam dokážeme dělat ústupky vzhledem ke zvyklostem v tomto oboru, tudíž pojišťovacím poradcům umožňujeme i neexkluzivní spolupráci. Jedinou podmínkou je, aby všechny obchody z kontaktů M&M, byly sjednávány přes naší společnost.

Prohlášení v nadpisu „Budeme jedničkou na trhu“ Nezní to přeci jen příliš sebevědomě?

Ano, zní to sebevědomě, nicméně v realitách jsme již s velkým náskokem jedničkou na trhu a díky portfoliu klientů, kterým disponujeme, jsou tyto naše ambice oprávněné. V oblasti zprostředkování úvěrů jsme se již letos dostali mezi 5 nejvýznamnějších hráčů na trhu. Dokázali jsme oproti loňskému roku vyrůst více než dvojnásobně, tudíž naše další ambice jsou o to víc oprávněné a podložené.

V tom případě nám nezbývá nic jiného než Vám popřát hodně štěstí a správných rozhodnutí.

Za celé M&M finance Vám mockrát děkujeme a pevně věřím, že naše ambice proměníme ve skutečnost!

Aktuality

Nenašli jste, co hledáte?

Zadejte svou vlastní poptávku a my budeme hledat za vás.

Prodejte svou nemovitost

Každou hodinu
prodáme 8 nemovitostí
Máme více než 100 000 poptávek po bydlení
Masivní inzerce v celé ČR

Novinky na blogu

Manuál pro majitele: jak bez problému pronajmout byt

05.05.2023

Máte investiční byt, který chcete zhodnotit? Nájemní bydlení je na vzestupu a vypadá to, že by vám zájemci měli doslova sami klepat na dveře. Otázkou za milion ale zůstává, jak vybrat spolehlivého nájemce, ochránit svůj majetek a pronajmout za slušnou cenu? Poradíme vám, na co si dát pozor, než pustíte váš byt na realitní trh a předáte klíče.

Články

Petr Morcinek: Propad cen nemovitostí je vizitkou neschopných realiťáků

14.03.2023

Ceny nemovitostí padají a s nimi velká část realitního trhu. Roste nervozita a napětí. A v tisku se objevují realitkami živené titulky, které se klientům snaží vnutit, že doba je zlá a výhodně prodat není možné. Jenže situace je z mého pohledu jiná. Většina z těch, kteří prodávají se slevou, totiž nevyčerpají většinu možností, jak to dělat jinak a lépe, píše v komentáři pro Newstream Petr Morcinek, majitel realitní společnosti M&M Reality.

Články

TISKOVÁ ZPRÁVA - M&M REALITY Holding a.s.

12.09.2022

Největší realitní služba M&M Reality majitele Petra Morcinka a realitní skupina EHS investora Marka Rosenbauma spojují síly. Společně zamíří do Evropy pod značkou M&M Real Estate Europe.

 • Spoluprací obou subjektů vzniká realitní uskupení evropského významu, ještě letos se připraví na vstup do Německa a Rakouska
 • Oba subjekty chtějí spolupracovat především na vývoji digitálních nástrojů a stát se na tomto poli světovou jedničkou
 • Cena transakce nebyla zveřejněna

Články