M&M Reality otevřely první kancelář na Ukrajině, expanze si vyžádá zhruba pět milionů dolarů

02.08.2011

PRAHA, 2. srpna 2011 – Po měsíci zkušebního provozu a půlročních přípravách se včera oficiálně otevřela první ukrajinská pobočka největší české realitní kanceláře M&M Reality. S oficiálním názvem M&M nedvižmosť Ukrajina buduje na Česku nezávislé právní i technické oddělení. Podle spolumajitele M&M Reality jde o logický krok, neb rozdíly v legislativě a přístupu obou zemí jsou nespočítatelné. Investiční náklady se pohybují okolo pěti milionů dolarů.

Jde o obrovskou obchodní příležitost. Ukrajinský realitní trh je v situaci, v jaké bylo Česko v roce 1991. Expanzi zahajujeme v Kyjevě a v polovině roku 2012 chceme disponovat pěti pobočkami. Vzhledem k tomu, že jen v Kyjevě je v tuto chvíli v nabídce 50 tisíc nemovitostí, což je zhruba polovina nabídky celého Česka, je ale možné, že pobočky budeme zatím otevírat jen v Kyjevě. Do tří let chceme na ukrajinském trhu získat stejné postavení, jakým disponujeme v Česku,“ uvedl k expanzi Miroslav Jonáš, spolumajitel realitní kanceláře M&M Reality.

Nabídka realitní kanceláře se bude primárně soustřeďovat na místní obyvatele. Zájem Čechů a Moravanů však Miroslav Jonáš nevylučuje. Meziročně totiž v tuzemsku stoupá zájem o investice na Ukrajině v horizontu 10 procent. Ukrajina se stala místem obrovských investičních příležitostí – především v souvislosti s plánovanými sportovními akcemi. Otevírání nových poboček začne spolu s dalším masivním náborem makléřů 1. prosince letošního roku.

Specializovat se chceme stejně jako v tuzemsku na secondhandové bydlení: starší byty, domy a pozemky, pochopitelně spolu s pronájmy. Samozřejmě poskytneme i prostředky na výkup nemovitostí a půjčky proti zástavě nemovitosti. Žádná z českých významných realitních kanceláří expanzi na Ukrajinu v tak krátkém čase nechystá. Ze zahraničních jde o franchisy, což vzhledem k tamní naprosto nedostatečné legislativě v tomto směru nepovažujeme za dobrý nápad a ani velké konkurenční nebezpečí,“ shrnul Miroslav Jonáš, spolumajitel realitní kanceláře M&M Reality.

Aktuality , Tiskové centrum

Nenašli jste, co hledáte?

Zadejte svou vlastní poptávku a my budeme hledat za vás.

Prodejte svou nemovitost

Každou hodinu
prodáme 8 nemovitostí
Máme více než 100 000 poptávek po bydlení
Masivní inzerce v celé ČR

Novinky na blogu

M&M Reality Holding se spojuje s Arca Capital a expanduje do dalších zemí

24.04.2020

Největší česká realitní skupina M&M Reality Holding má nového silného partnera, kterým je česko-slovenská finanční skupina Arca Capital. Vedle rozšíření nabídky produktů a služeb mají společně v plánu také expanzi české realitní jedničky na další evropské trhy, a to především na ty nejbližší, tedy slovenský a rakouský. Skupina Arca Capital koupila 47,5% podíl holdingu M&M Reality.

Aktuality,
Pro novináře,
Tiskové centrum

Realitní trh pod tlakem nákazy

06.04.2020

Reportáž České televize na téma Realitní trh v době karantény. 

Odkaz na video zde

Zdroj: Česká televize 

Články

Novela měla zjednodušit orientaci v zákonech, přinesla však nevídaný chaos

30.03.2020

Od ledna platí, že nově přijaté zákony by měly vstupovat účinnost jen dvakrát ročně. To v praxi znamená, že by se novými pravidly museli lidé a firmy řídit vždy jen od 1. ledna a 1. července. Jenže novela, která měla usnadnit orientaci v právním řádu, způsobila chaos.

Články