M&M Reality spustily novou službu pro své klienty: dražení nemovitostí on-line

17.01.2012

PRAHA, 17. ledna 2012 – Nízká vyvolávací cena, transparentní průběh a pohodlný nákup – ideální cíl každého poptávajícího. Nová služba společnosti M&M Reality – dražba on-line – nabízí účast na férovém obchodě každému zájemci. Na serveru www.mmdrazby.cz se dražby může zúčastnit každý způsobilý člověk starší osmnácti let. Podle průzkumu realitní kanceláře se úspěšnost takového prodeje pohybuje nad hranicí devadesáti procent.

Ročně se účastníme více než stovky dobrovolných či nedobrovolných dražeb. Hodně z nich probíhá elektronicky a to nás inspirovalo,“ prozradil Miroslav Jonáš, obchodní ředitel společnosti M&M Reality, která inzeruje více než pětadvacet tisíc nemovitostí. „Nový portál jsme vyvíjeli přes půl roku. Oficiálně jsme jej spustili v prosinci 2011 a nyní běží v takzvaném zkušebním režimu, při němž jsme si na prvních dražbách vyzkoušeli všechna úskalí tohoto projektu,“ doplnil.

Návštěvníci dražebních portálů se dají podle podrobné analýzy realitní kanceláře M&M Reality rozdělit do dvou skupin. Jednotlivci, kteří chtějí nemovitost k osobnímu užívání, a zástupci konkurenčních realitních kanceláří, nemovitostních fondů či spekulanti, jež láká nízká cena k nákupu a následnému rychlému prodeji vydražené nemovitosti. Všechny spojuje výborná bonita, která určuje úspěšnost prodeje v dražbách.

Kdo kupuje v dražbě, má financování vyřešené dopředu,“ uvedl Miroslav Jonáš. „Navíc nemovitost nejprve inzerujeme v obvyklých médiích za vyvolávací cenu, tedy o 30 až 40 procent levněji než srovnatelné nabídky. To zaujme hodně potenciálních kupujících. V konečné fázi, vlivem psychologického efektu přihazování, jsem kolikrát zažil, že účastníci dražby nechali cenu vyšplhat výše, než jsou standardní tržní ceny.

Dražby nemovitostí přes portál M&M Reality jsou nyní pouze dobrovolné. „Už nás ale oslovilo několik exekutorských kanceláří se zájmem naším prostřednictvím prodávat. I nedobrovolná dražba přes internet má své výhody – hlavně není zmanipulovaná. Odhaduji, že přes padesát procent výsledků dražeb konaných veřejným jednáním na exekutorských úřadech je mezi účastníky předem dohodnuto,“ prohlásil Miroslav Jonáš z M&M Reality.

Vzhledem k nízké vyvolávací ceně nemovitosti jsou veřejné i on-line dražby oblíbené ve všech regionech České republiky, nejvíce v Ostravě, Praze a východočeských Pardubicích a Hradci Králové. „Ostraváci byli odjakživa obchodníci a spekulanti. Působí po celé republice a není pro ně problém vyjet na dražbu do Plzně,“ označil ráj byznysmenů Miroslav Jonáš. „Nabídka nemovitostí je vysoká a dobrovolná dražba je ideální forma prodeje. Na nízkou cenu se naláká hodně lidí a finální prodejní suma se může vyhnat hodně vysoko,“ shrnul Miroslav Jonáš.
 

Aktuality , Tiskové centrum

Nenašli jste, co hledáte?

Zadejte svou vlastní poptávku a my budeme hledat za vás.

Prodejte svou nemovitost

Každou hodinu
prodáme 8 nemovitostí
Máme více než 100 000 poptávek po bydlení
Masivní inzerce v celé ČR

Novinky na blogu

M&M Reality Holding se spojuje s Arca Capital a expanduje do dalších zemí

24.04.2020

Největší česká realitní skupina M&M Reality Holding má nového silného partnera, kterým je česko-slovenská finanční skupina Arca Capital. Vedle rozšíření nabídky produktů a služeb mají společně v plánu také expanzi české realitní jedničky na další evropské trhy, a to především na ty nejbližší, tedy slovenský a rakouský. Skupina Arca Capital koupila 47,5% podíl holdingu M&M Reality.

Aktuality,
Pro novináře,
Tiskové centrum

Realitní trh pod tlakem nákazy

06.04.2020

Reportáž České televize na téma Realitní trh v době karantény. 

Odkaz na video zde

Zdroj: Česká televize 

Články

Novela měla zjednodušit orientaci v zákonech, přinesla však nevídaný chaos

30.03.2020

Od ledna platí, že nově přijaté zákony by měly vstupovat účinnost jen dvakrát ročně. To v praxi znamená, že by se novými pravidly museli lidé a firmy řídit vždy jen od 1. ledna a 1. července. Jenže novela, která měla usnadnit orientaci v právním řádu, způsobila chaos.

Články