Město, kde jedno parkovací místo stojí více než byt

22.06.2017

Nedávno jsme vám v článku “Víme, kde najdete nejluxusnější bydlení světa”, odhalili světové metropole, ve kterých najdete nejdražší bydlení. Vítězem se stal Hongkong, kterému se nyní podařil další realitní rekord.

Tentokrát pokořil nejvyšší cenu za parkovací místo. Svého majitele stálo více než menší dvoupokojový byt ve městě. Prodejní cena za metr čtvereční byla 296.000 hongkongských dolarů, uvádí deník Ming Pao, což je zhruba 890 tisíc korun.

Za 17,5 m2 tak nový vlastník zaplatil neuvěřitelných 15 a půl miliónu korun (5.18 miliónů hongkongských dolarů). To je více, než dáte za některé z bytů ve městě. Údaje realitní kanceláře Centaline Property říkají, že v dubnu se v oblasti Sha Tin prodal dvoupokojový byt o rozloze 26,5 m2 jen za “pouhých” 12 a půl milionu korun.

Za takové peníze byste si například pořídili nádherný byt 4+KK o rozloze 186 m2 v Praze na Žižkově, který najdete v nabídce naší realitní kanceláře.

Ceny nemovitostí v Hongkongu, navzdory snahám vlády zkrotit nejméně dostupný trh s bydlením na světě, stále rostou. Vyšší daně z nákupů domů by podle analytiků Patricka Wonga a Francise Chana z Bloomberg Intelligence mohly stimulovat investiční poptávku po komerčních nemovitostech, a někteří kupující by se tak přesunuli z obytných prostor do kancelářských budov.

Nejdražší parkovací místo se nachází u obytného domu Upton, který byl také místem předchozího rekordu, uvádí čínský deník.

Celá budova parkoviště se minulý měsíc prodala za rekordní částku 70 miliard korun (24,5 miliónu za metr čtvereční) společnosti Henderson Land Development, která z ní plánuje do roku 2022 vybudovat lukrativní kancelářské prostory.

zdroj: Bloomberg

Aktuality

Nenašli jste, co hledáte?

Zadejte svou vlastní poptávku a my budeme hledat za vás.

Prodejte svou nemovitost

Každou hodinu
prodáme 8 nemovitostí
Máme více než 100 000 poptávek po bydlení
Masivní inzerce v celé ČR

Novinky na blogu

M&M Reality Holding se spojuje s Arca Capital a expanduje do dalších zemí

24.04.2020

Největší česká realitní skupina M&M Reality Holding má nového silného partnera, kterým je česko-slovenská finanční skupina Arca Capital. Vedle rozšíření nabídky produktů a služeb mají společně v plánu také expanzi české realitní jedničky na další evropské trhy, a to především na ty nejbližší, tedy slovenský a rakouský. Skupina Arca Capital koupila 47,5% podíl holdingu M&M Reality.

Aktuality,
Pro novináře,
Tiskové centrum

Realitní trh pod tlakem nákazy

06.04.2020

Reportáž České televize na téma Realitní trh v době karantény. 

Odkaz na video zde

Zdroj: Česká televize 

Články

Novela měla zjednodušit orientaci v zákonech, přinesla však nevídaný chaos

30.03.2020

Od ledna platí, že nově přijaté zákony by měly vstupovat účinnost jen dvakrát ročně. To v praxi znamená, že by se novými pravidly museli lidé a firmy řídit vždy jen od 1. ledna a 1. července. Jenže novela, která měla usnadnit orientaci v právním řádu, způsobila chaos.

Články