subHeader

Město, kde jedno parkovací místo stojí více než byt

22.06.2017

Nedávno jsme vám v článku “Víme, kde najdete nejluxusnější bydlení světa”, odhalili světové metropole, ve kterých najdete nejdražší bydlení. Vítězem se stal Hongkong, kterému se nyní podařil další realitní rekord.

Tentokrát pokořil nejvyšší cenu za parkovací místo. Svého majitele stálo více než menší dvoupokojový byt ve městě. Prodejní cena za metr čtvereční byla 296.000 hongkongských dolarů, uvádí deník Ming Pao, což je zhruba 890 tisíc korun.

Za 17,5 m2 tak nový vlastník zaplatil neuvěřitelných 15 a půl miliónu korun (5.18 miliónů hongkongských dolarů). To je více, než dáte za některé z bytů ve městě. Údaje realitní kanceláře Centaline Property říkají, že v dubnu se v oblasti Sha Tin prodal dvoupokojový byt o rozloze 26,5 m2 jen za “pouhých” 12 a půl milionu korun.

Za takové peníze byste si například pořídili nádherný byt 4+KK o rozloze 186 m2 v Praze na Žižkově, který najdete v nabídce naší realitní kanceláře.

Ceny nemovitostí v Hongkongu, navzdory snahám vlády zkrotit nejméně dostupný trh s bydlením na světě, stále rostou. Vyšší daně z nákupů domů by podle analytiků Patricka Wonga a Francise Chana z Bloomberg Intelligence mohly stimulovat investiční poptávku po komerčních nemovitostech, a někteří kupující by se tak přesunuli z obytných prostor do kancelářských budov.

Nejdražší parkovací místo se nachází u obytného domu Upton, který byl také místem předchozího rekordu, uvádí čínský deník.

Celá budova parkoviště se minulý měsíc prodala za rekordní částku 70 miliard korun (24,5 miliónu za metr čtvereční) společnosti Henderson Land Development, která z ní plánuje do roku 2022 vybudovat lukrativní kancelářské prostory.

zdroj: Bloomberg

Aktuality

Nenašli jste, co hledáte?

Zadejte svou vlastní poptávku a my budeme hledat za vás.

Prodejte svou nemovitost

Každou hodinu
prodáme 8 nemovitostí
Máme více než 100 000 poptávek po bydlení
Masivní inzerce v celé ČR

Novinky na blogu

Pozvánka na valnou hromadu

31.07.2022

Vážení akcionáři, dovolujeme si Vás pozvat na řádnou valnou hromadu, která se koná dne 31. Srpna 2022 od 9 hod. v  sídle advokátní kanceláře Kocián Šolc Balaštík, se sídlem Praha 1, Jungmannova 745/24, PSČ 11000

Celou pozvánku najdete zde a přílohu č. 1 zde

Články

Pozvánka na valnou hromadu

25.05.2022

Vážení akcionáři, dovolujeme si Vás pozvat na řádnou valnou hromadu, která se koná dne 29. června 2022 od 9 hod. v Ostravě, ul. Nádražní 535/15.

Celou pozvánku najdete zde.

Články

Ceny bytů neklesnou, shodují se experti

02.05.2022

Ačkoli úrokové sazby hypoték stále stoupají, nemovitosti se prodávají. Experti neočekávají, že by se ceny v nejbližší době snižovaly.

Články