Mise nový domov – příběh osmý – Petra Hurtová

15.12.2017

M&M Reality Holding jsou hrdým partnerem pořadu Mise nový domov, který od 18. října 2017 vysílá každou středu v hlavním vysílacím čase TV Nova. Za přispění naší společnosti v něm Tereza Pergnerová pomáhá lidem, kteří se ocitli v těžké životní situaci. Dnes vám přinášíme příběh ženy z České Lípy, která si vytrpěla v životě hodně bolesti.

Zdravý člověk si jen stěží umí představit, kolik bolesti musela v životě vytrpět hrdinka osmého a v této sérii posledního dílu Mise nový domov Petra Hurtová (32 let). Trpí vzácnou chorobou, zvýšenou lámavostí kostí. „Asi by pro mě bylo jednodušší vyjmenovat části těla, který jsem neměla zlomený,“ nastínila svou situaci Petra, která už na svět přišla polámaná. Dosud má po celém těle více než 60 zlomených a znovu zahojených kostí, nespočet jizev a pochroumaných míst. S oporou sice může chvíli stát, chůze ale schopná není, proto je už od šesti let na vozíku.

Zdravý člověk (a teď jde spíše o duševní zdraví) si dokáže jen stěží představit, že by takto zranitelnou ženu někdo uhodil. Přesto se Petra dočkala nejedné rány od svého manžela, s nímž má dnes osmiletého syna Viktora a se kterým se musela kvůli jeho pití a agresivitě rozejít. O svého syna se tak nyní stará sama, což pro ni vzhledem k jejímu zdravotnímu stavu rozhodně není snadné.

Petra Hurtová ale není jen skvělou a obdivuhodnou „maminkou na vozíku“. Je také čtyřnásobnou mistryní České republiky v handbiku (ruční horské kolo). Navíc se aktivně věnuje plavání, a když ji zbude chvilka, jezdí pomáhat do blízkého domova důchodců.

Není tedy pochyb o tom, že Petra je výjimečně silná a schopná žena. Přesto velmi potřebovala pomoc projektu Mise nový domov. Bydlí totiž se synem v malém obecním bytě v České Lípě, který se ještě donedávna rozhodně nedal nazvat bezbariérovým. Navíc byl vybaven pouze nábytkem a věcmi darovanými od známých, případně zakoupenými za pár korun v internetových bazarech. Odhodláním a houževnatostí zkrátka rekonstrukci nezaplatíte a pomocí invaliního důchodu už vůbec ne.

Tým architekta Tomáše Mareše se o všechno postaral, byt kompletně celý proměnil, vyměnil všechen nábytek, přičemž největším překvapením byla speciální kuchyň pro vozíčkáře s elektrickými motory a sjíždějícími skříňkami. „Petra poprvé při vaření uvidí do hrnců,“ zdůrazňovala význam této změny moderátorka Tereza Pergnerová. Se souhlasem města navíc vznikl na chodbě domu nový přístěnek, kde může Petra skladovat svůj handbike.

Zatímco k těmto změnám docházelo, bydlela Petra s Viktorkem v krásném luxusním hotelu na zámku Zbiroh. Pobyt jim zaplatila společnost M&M reality.

A samozřejmě došlo i na výjimečné zážitky, jimiž bylo hlavním hrdinům zpestřeno čekání na nový domov. Protože Petra sní o cestě na paralympiádu, setkala se s olympijským vítězem v pětiboji Davidem Svobodou, se kterým svedla náročný závod. Jejím velkým snem také bylo nafotit pár profesionálních snímků, proto jí tým „Mise“ zařídil focení titulní strany společenského časopisu spolu s Terezou Pergnerovou. Malý Viktor, který se touží stát youtuberem, dostal nový tablet. A navštívil také komiksové muzeum v Poděbradech, kde potkal hrdiny ze svých oblíbených Hvězdných válek.

Fotogalerii z nového domova paní Petry si můžete prohlédnout na našem Flickru.

Renata Lichtenegerová

Aktuality , M&M reality v médiích

Nenašli jste, co hledáte?

Zadejte svou vlastní poptávku a my budeme hledat za vás.

Prodejte svou nemovitost

Každou hodinu
prodáme 8 nemovitostí
Máme více než 100 000 poptávek po bydlení
Masivní inzerce v celé ČR

Novinky na blogu

M&M Reality Holding se spojuje s Arca Capital a expanduje do dalších zemí

24.04.2020

Největší česká realitní skupina M&M Reality Holding má nového silného partnera, kterým je česko-slovenská finanční skupina Arca Capital. Vedle rozšíření nabídky produktů a služeb mají společně v plánu také expanzi české realitní jedničky na další evropské trhy, a to především na ty nejbližší, tedy slovenský a rakouský. Skupina Arca Capital koupila 47,5% podíl holdingu M&M Reality.

Aktuality,
Pro novináře,
Tiskové centrum

Realitní trh pod tlakem nákazy

06.04.2020

Reportáž České televize na téma Realitní trh v době karantény. 

Odkaz na video zde

Zdroj: Česká televize 

Články

Novela měla zjednodušit orientaci v zákonech, přinesla však nevídaný chaos

30.03.2020

Od ledna platí, že nově přijaté zákony by měly vstupovat účinnost jen dvakrát ročně. To v praxi znamená, že by se novými pravidly museli lidé a firmy řídit vždy jen od 1. ledna a 1. července. Jenže novela, která měla usnadnit orientaci v právním řádu, způsobila chaos.

Články