Mise nový domov – příběh osmý – Petra Hurtová

15.12.2017

M&M Reality Holding jsou hrdým partnerem pořadu Mise nový domov, který od 18. října 2017 vysílá každou středu v hlavním vysílacím čase TV Nova. Za přispění naší společnosti v něm Tereza Pergnerová pomáhá lidem, kteří se ocitli v těžké životní situaci. Dnes vám přinášíme příběh ženy z České Lípy, která si vytrpěla v životě hodně bolesti.

Zdravý člověk si jen stěží umí představit, kolik bolesti musela v životě vytrpět hrdinka osmého a v této sérii posledního dílu Mise nový domov Petra Hurtová (32 let). Trpí vzácnou chorobou, zvýšenou lámavostí kostí. „Asi by pro mě bylo jednodušší vyjmenovat části těla, který jsem neměla zlomený,“ nastínila svou situaci Petra, která už na svět přišla polámaná. Dosud má po celém těle více než 60 zlomených a znovu zahojených kostí, nespočet jizev a pochroumaných míst. S oporou sice může chvíli stát, chůze ale schopná není, proto je už od šesti let na vozíku.

Zdravý člověk (a teď jde spíše o duševní zdraví) si dokáže jen stěží představit, že by takto zranitelnou ženu někdo uhodil. Přesto se Petra dočkala nejedné rány od svého manžela, s nímž má dnes osmiletého syna Viktora a se kterým se musela kvůli jeho pití a agresivitě rozejít. O svého syna se tak nyní stará sama, což pro ni vzhledem k jejímu zdravotnímu stavu rozhodně není snadné.

Petra Hurtová ale není jen skvělou a obdivuhodnou „maminkou na vozíku“. Je také čtyřnásobnou mistryní České republiky v handbiku (ruční horské kolo). Navíc se aktivně věnuje plavání, a když ji zbude chvilka, jezdí pomáhat do blízkého domova důchodců.

Není tedy pochyb o tom, že Petra je výjimečně silná a schopná žena. Přesto velmi potřebovala pomoc projektu Mise nový domov. Bydlí totiž se synem v malém obecním bytě v České Lípě, který se ještě donedávna rozhodně nedal nazvat bezbariérovým. Navíc byl vybaven pouze nábytkem a věcmi darovanými od známých, případně zakoupenými za pár korun v internetových bazarech. Odhodláním a houževnatostí zkrátka rekonstrukci nezaplatíte a pomocí invaliního důchodu už vůbec ne.

Tým architekta Tomáše Mareše se o všechno postaral, byt kompletně celý proměnil, vyměnil všechen nábytek, přičemž největším překvapením byla speciální kuchyň pro vozíčkáře s elektrickými motory a sjíždějícími skříňkami. „Petra poprvé při vaření uvidí do hrnců,“ zdůrazňovala význam této změny moderátorka Tereza Pergnerová. Se souhlasem města navíc vznikl na chodbě domu nový přístěnek, kde může Petra skladovat svůj handbike.

Zatímco k těmto změnám docházelo, bydlela Petra s Viktorkem v krásném luxusním hotelu na zámku Zbiroh. Pobyt jim zaplatila společnost M&M reality.

A samozřejmě došlo i na výjimečné zážitky, jimiž bylo hlavním hrdinům zpestřeno čekání na nový domov. Protože Petra sní o cestě na paralympiádu, setkala se s olympijským vítězem v pětiboji Davidem Svobodou, se kterým svedla náročný závod. Jejím velkým snem také bylo nafotit pár profesionálních snímků, proto jí tým „Mise“ zařídil focení titulní strany společenského časopisu spolu s Terezou Pergnerovou. Malý Viktor, který se touží stát youtuberem, dostal nový tablet. A navštívil také komiksové muzeum v Poděbradech, kde potkal hrdiny ze svých oblíbených Hvězdných válek.

Fotogalerii z nového domova paní Petry si můžete prohlédnout na našem Flickru.

Renata Lichtenegerová

Aktuality , M&M reality v médiích

Nenašli jste, co hledáte?

Zadejte svou vlastní poptávku a my budeme hledat za vás.

Prodejte svou nemovitost

Každou hodinu
prodáme 8 nemovitostí
Máme více než 100 000 poptávek po bydlení
Masivní inzerce v celé ČR

Novinky na blogu

Holding M&M Reality pomáhá lidem v těžké životní situaci k vysněnému bydlení

06.11.2019

PRAHA, 6. 11. 2019 – Společnost M&M Reality je už potřetí v řadě hrdým partnerem projektu TV Nova s názvem Mise nový domov. Ten pomáhá lidem s pohnutým osudem, kteří si mnohdy sáhli i na samé dno, proměnit jejich stávající zcela nevyhovující bydlení v místo jako stvořené pro nový začátek.

Články,
Aktuality,
Tiskové centrum

Realitní makléře čekají změny, regulace spěje do finále

22.10.2019

Na zpravodajském serveru idnes.cz vyšel článek ohledně zákona o realitním zprostředkování. Podívejte se jak toto téma komentuje akcionář a majitel společnosti Petr Morcinek.

Články,
Aktuality,
M&M reality v médiích

Češi v rámci rekonstrukcí rádi mění dispozice bytů a dělají je ekologičtějšími

07.10.2019

PRAHA, 7. 10. 2019 – Kompletní rekonstrukce bytu představuje nemalou investici, přičemž ve starých cihlových domech zpravidla vyjde dráž než v panelových. Češi s oblibou mění původní dispozice bytů a usilují rovněž o co nejvýraznější úsporu energií. V současné době se zájemci o rekonstrukci potýkají s extrémní zaneprázdněností stavebních firem.

Články,
Aktuality,
Tiskové centrum