Mise nový domov – příběh první – Čermákovi

01.11.2017

M&M Reality Holding jsou hrdým partnerem pořadu Mise nový domov, který od 18. října 2017 vysílá každou středu v hlavním vysílacím čase TV Nova. Za přispění naší společnosti v něm Tereza Pergnerová pomáhá lidem, kteří se ocitli v těžké životní situaci. Dnes vám přinášíme příběh prarodičů, kteří se ujali svých vnoučat poté, co je opustila jejich matka.

Jako rodiče si prošli peklem, když jejich nejmladší dcera Lenka skončila nejprve v azylovém domě a později dokonce přebývala ve stanu kdesi v lese. Jako prarodiče se pak zachovali neskutečně statečně, když se, ač oba nemocní, bez váhání ujali Lenčiných dvou dětí, dnes jedenáctileté Anežky a osmiletého Jarouška. Nemohli totiž dopustit, aby jejich vnoučata skončila v dětském domově!

Manžele Marii a Jaroslava Čermákovy z malé vesničky Bolina nedaleko Vlašimi přihlásila do projektu Mise nový domov jejich praktická lékařka. Sledovala totiž, s jakou láskou a obětavostí se o svá vnoučata starají, a to v maličkém obecním bytě zařízeném starým oprýskaným nábytkem. Finančně na tom manželé dlouhodobě nejsou dobře. Vyhlídky na nějaké zlepšení nelehké životní situace neměli žádné. Tedy až do chvíle, než za nimi přijela moderátorka Tereza Pergnerová, aby jim oznámila, že si jedou na pár dní na náklady M&M Reality Holdingu odpočinout a jejich domov mezitím dostane zcela jinou podobu.

Upřímně dojatí vypravili se Čermákovi s vnoučaty do pražského hotelu Selský dvůr. Luxusní pobyt, který jim zaplatila společnost M&M reality, byl pouze jedním z mnoha překvapení, která na rodinu čekala. Následovala například návštěva zoologické zahrady, surfování na umělé vlně či odpoledne strávené u vody rybařením ve společnosti herce Vojty Kotka. Dědeček s babičkou měli asi největší radost z „tenisového“ dne. Jakožto nadšence do tohoto sportu je velmi potěšila možnost, zahrát si s bývalou profesionální tenistkou Nikol Vajdišovou, stejně jako pozdrav, který jim nahrála tenisová legenda Jana Novotná. „To, co děláte pro svá vnoučata, je skvělé. Moc a moc vám fandím,“ slyšeli od ní mimo jiné.

Návrat domů do Boliny byl pak jistě nejsilnějším okamžikem pro všechny zúčastněné. Před zrekonstruovaným domkem vítali Čermákovy jejich sousedé, aby jim tak vyjádřili podporu. Asi třicetimetrový domek, který doposud nenabízel jednotlivým členům domácnosti žádné soukromí, se zásahem týmu stavitelů, kteří se řídili vizualizacemi od M&M Reality, proměnil v útulný, krásný a také až překvapivě praktický domov. Metry sice nepřibyly, ale změnou dispozic jednotlivých místností získala rodina místo navíc. Babička se nejvíc radovala z nové moderní kuchyně, která je pro ni prý „splněným snem“. Také koupelna vyvolala silné emoce. Nejvíc však rodinu dojaly dětské pokoje. Ze společné místnosti pro obě děti se totiž jako zázrakem staly dva útulné pokojíky, jeden dokonale „klukovský“ a druhý jako stvořený pro mladou slečnu. „Děti úplně brečely štěstím, když to viděly,“ prozradil dědeček.

Příběh o dětech, které opustila vlastní maminka, bylo nutné zpracovat co nejcitlivěji. „Byli jsme v úzkém kontaktu s dětmi a viděli jsme, jak moc jim chybí, že nemají maminku vedle sebe, vlastně ani tatínka. A to jsou tak citlivé a křehké věci, se kterýma člověk velmi opatrně pracuje,“ řekla o natáčení tohoto dílu moderátorka Tereza Pergnerová. Matce dětí z obrazovky vzkázala, že ještě není pozdě pokusit se vše napravit. Krátce po odvysílání pořadu prozradila Marie Čermáková, že se její dcera skutečně ozvala a začala se s dětmi vídat. Ne, že by snad najednou jako zázrakem bylo u Čermáků všechno zalité sluncem. Jisté ale je, že Mise nový domov splnila v Bolině své poslání. Tedy pomáhat dobrým lidem, se kterými se život nemazlil, odrazit se ode dna.

Fotogalerii z natáčení příběhu prarodičů Čermákových si můžete prohlédnout na našem Flickru.

Renata Lichtenegerová

Aktuality , M&M reality v médiích

Nenašli jste, co hledáte?

Zadejte svou vlastní poptávku a my budeme hledat za vás.

Prodejte svou nemovitost

Každou hodinu
prodáme 8 nemovitostí
Máme více než 100 000 poptávek po bydlení
Masivní inzerce v celé ČR

Novinky na blogu

Holding M&M Reality pomáhá lidem v těžké životní situaci k vysněnému bydlení

06.11.2019

PRAHA, 6. 11. 2019 – Společnost M&M Reality je už potřetí v řadě hrdým partnerem projektu TV Nova s názvem Mise nový domov. Ten pomáhá lidem s pohnutým osudem, kteří si mnohdy sáhli i na samé dno, proměnit jejich stávající zcela nevyhovující bydlení v místo jako stvořené pro nový začátek.

Články,
Aktuality,
Tiskové centrum

Realitní makléře čekají změny, regulace spěje do finále

22.10.2019

Na zpravodajském serveru idnes.cz vyšel článek ohledně zákona o realitním zprostředkování. Podívejte se jak toto téma komentuje akcionář a majitel společnosti Petr Morcinek.

Články,
Aktuality,
M&M reality v médiích

Češi v rámci rekonstrukcí rádi mění dispozice bytů a dělají je ekologičtějšími

07.10.2019

PRAHA, 7. 10. 2019 – Kompletní rekonstrukce bytu představuje nemalou investici, přičemž ve starých cihlových domech zpravidla vyjde dráž než v panelových. Češi s oblibou mění původní dispozice bytů a usilují rovněž o co nejvýraznější úsporu energií. V současné době se zájemci o rekonstrukci potýkají s extrémní zaneprázdněností stavebních firem.

Články,
Aktuality,
Tiskové centrum