Mise nový domov – příběh sedmý – Michal Žižka

12.12.2017

M&M Reality Holding jsou hrdým partnerem pořadu Mise nový domov, který od 18. října 2017 vysílala každou středu v hlavním vysílacím čase TV Nova. Za přispění naší společnosti v něm Tereza Pergnerová pomáhá lidem, kteří se ocitli v těžké životní situaci. Dnes vám přinášíme příběh kluka, který vyrůstal celé dětství bez mámy jen s tátou a ten před několika měsíci zemřel.

Nedávno přišel o jediného blízkého člověka a v pouhých devatenácti letech se ocitl sám v domě, který spíše než obytné stavení připomínal smetiště. Michal Žižka z Přerova nad Labem vyrůstal celé dětství bez mámy jen s tátou, který ale před několika měsíci zemřel. „Vím jen to, že máma mě v šesti týdnech opustila a táta si řekl, že se o mě bude starat. Prý se po dvou týdnech vrátila, údajně s tím, že mě chce prodat. Nevím, co je na tom pravdy, ale tatínek ji vyhnal. Soudil se o mě a vyhrál,“ vzpomínal před kamerou mladík, v jehož životě tak zastával jedinou rodičovskou roli zesnulý otec. Ten ale nezvládal vedle zaměstnání a péče o syna udržovat ještě dům a nutno podotknout, že na pořádek v podstatě vůbec nedbal. Dům tak byl už za jeho života, decentně řečeno, ve značně neutěšeném stavu. „Když jsem byl hodně malý, matně vzpomínám, že tu bylo uklizeno, ale jak jsem nastoupil do první třídy a tatínek byl už starší, začal úklid zanedbávat, binec se tu zhoršoval a věci kupily. Táta pořád běhal po nějaké práci, aby nás uživil. Nepořádek byl pro mě normální, ale zároveň jsem viděl, že pro ostatní normální není,“ vyprávěl Michal.

Skutečnost, že přišel o tatínka, pro něho znamená, že je najednou na všechno sám, a to uprostřed neskutečného nepořádku v polorozpadlém domě. Pomocnou ruku mu podala sousedka, která mu nabídla dočasné bydlení a zároveň kontaktovala tým pořadu Mise nový domov. A ten skutečně přijel na pomoc. Nutno ovšem podotknout, že tentokrát by na to architekt Tomáš Mareš s několika řemeslníky sami nestačili! Bez pomoci mnoha dobrovolníků by nebylo možné stihnout celý dům zrekonstruovat. A to i přes to, že na to byla pro tento případ dvojnásobná, tedy desetidenní lhůta. Naštěstí se zmínění dobrovolníci našli. Ani to by ale nebylo nic platné, nebýt veřejné crowdfundingové sbírky, kterou na nutné opravy vyhlásila Nadace Nova a v rámci níž se vybralo 150 tisíc korun. Dalších 300 tisíc korun přispěla Michalovi společnost M&M reality a její dceřiná firma M&M Development se na rekonstrukci přímo podílela.

Ani v tomto dílu pořadu se hlavní hrdina nedočkal „jen“ nového bydlení. Na zahradě, ze které bylo mimochodem nutné odvozit 150 tun železného šrotu a dalšího odpadu, se mu objevila sousedem truhlářem originálně zrekonstruovaná maringotka do tvaru lodě. Ta bude Michalovi připomínat zesnulého tatínka, který kdysi pracoval jako námořní kapitán. Splnění jednoho z mladíkových „adrenalinových“ snů domluvila moderátorka Tereza Pergnerová, když mu domluvila sjezd hory na terénním bicyklu. Michal, který se svěřil, že moc rád fotí, navíc dostal i nový fotoaparát. Dojemným překvapením na závěr pak bylo, když ho v novém domově uvítali potleskem všichni jeho sousedé.

Tým Mise nový domov, tentokrát výrazně podpořený dobrovolníky a firmou M&M Development, dokázal opět „zázraky“, když z ruiny vykouzlil za pouhých pár dní dokonalý domov. Teď už jen zbývá, aby se jej Michal naučil v tomto stavu udržovat, čehož si je dobře vědom. „Udělám pro to všechno a doufám, že mě táta tam nahoře uvidí a bude na mě pyšný,“ uvedl chlapec ke konci pořadu.

Fotogalerii z natáčení příběhu si můžete prohlédnout na našem Flickru.

Renata Lichtenegerová

Aktuality , M&M reality v médiích

Nenašli jste, co hledáte?

Zadejte svou vlastní poptávku a my budeme hledat za vás.

Prodejte svou nemovitost

Každou hodinu
prodáme 8 nemovitostí
Máme více než 100 000 poptávek po bydlení
Masivní inzerce v celé ČR

Novinky na blogu

M&M Reality Holding se spojuje s Arca Capital a expanduje do dalších zemí

24.04.2020

Největší česká realitní skupina M&M Reality Holding má nového silného partnera, kterým je česko-slovenská finanční skupina Arca Capital. Vedle rozšíření nabídky produktů a služeb mají společně v plánu také expanzi české realitní jedničky na další evropské trhy, a to především na ty nejbližší, tedy slovenský a rakouský. Skupina Arca Capital koupila 47,5% podíl holdingu M&M Reality.

Aktuality,
Pro novináře,
Tiskové centrum

Realitní trh pod tlakem nákazy

06.04.2020

Reportáž České televize na téma Realitní trh v době karantény. 

Odkaz na video zde

Zdroj: Česká televize 

Články

Novela měla zjednodušit orientaci v zákonech, přinesla však nevídaný chaos

30.03.2020

Od ledna platí, že nově přijaté zákony by měly vstupovat účinnost jen dvakrát ročně. To v praxi znamená, že by se novými pravidly museli lidé a firmy řídit vždy jen od 1. ledna a 1. července. Jenže novela, která měla usnadnit orientaci v právním řádu, způsobila chaos.

Články