Mise nový domov – příběh sedmý – Michal Žižka

12.12.2017

M&M Reality Holding jsou hrdým partnerem pořadu Mise nový domov, který od 18. října 2017 vysílala každou středu v hlavním vysílacím čase TV Nova. Za přispění naší společnosti v něm Tereza Pergnerová pomáhá lidem, kteří se ocitli v těžké životní situaci. Dnes vám přinášíme příběh kluka, který vyrůstal celé dětství bez mámy jen s tátou a ten před několika měsíci zemřel.

Nedávno přišel o jediného blízkého člověka a v pouhých devatenácti letech se ocitl sám v domě, který spíše než obytné stavení připomínal smetiště. Michal Žižka z Přerova nad Labem vyrůstal celé dětství bez mámy jen s tátou, který ale před několika měsíci zemřel. „Vím jen to, že máma mě v šesti týdnech opustila a táta si řekl, že se o mě bude starat. Prý se po dvou týdnech vrátila, údajně s tím, že mě chce prodat. Nevím, co je na tom pravdy, ale tatínek ji vyhnal. Soudil se o mě a vyhrál,“ vzpomínal před kamerou mladík, v jehož životě tak zastával jedinou rodičovskou roli zesnulý otec. Ten ale nezvládal vedle zaměstnání a péče o syna udržovat ještě dům a nutno podotknout, že na pořádek v podstatě vůbec nedbal. Dům tak byl už za jeho života, decentně řečeno, ve značně neutěšeném stavu. „Když jsem byl hodně malý, matně vzpomínám, že tu bylo uklizeno, ale jak jsem nastoupil do první třídy a tatínek byl už starší, začal úklid zanedbávat, binec se tu zhoršoval a věci kupily. Táta pořád běhal po nějaké práci, aby nás uživil. Nepořádek byl pro mě normální, ale zároveň jsem viděl, že pro ostatní normální není,“ vyprávěl Michal.

Skutečnost, že přišel o tatínka, pro něho znamená, že je najednou na všechno sám, a to uprostřed neskutečného nepořádku v polorozpadlém domě. Pomocnou ruku mu podala sousedka, která mu nabídla dočasné bydlení a zároveň kontaktovala tým pořadu Mise nový domov. A ten skutečně přijel na pomoc. Nutno ovšem podotknout, že tentokrát by na to architekt Tomáš Mareš s několika řemeslníky sami nestačili! Bez pomoci mnoha dobrovolníků by nebylo možné stihnout celý dům zrekonstruovat. A to i přes to, že na to byla pro tento případ dvojnásobná, tedy desetidenní lhůta. Naštěstí se zmínění dobrovolníci našli. Ani to by ale nebylo nic platné, nebýt veřejné crowdfundingové sbírky, kterou na nutné opravy vyhlásila Nadace Nova a v rámci níž se vybralo 150 tisíc korun. Dalších 300 tisíc korun přispěla Michalovi společnost M&M reality a její dceřiná firma M&M Development se na rekonstrukci přímo podílela.

Ani v tomto dílu pořadu se hlavní hrdina nedočkal „jen“ nového bydlení. Na zahradě, ze které bylo mimochodem nutné odvozit 150 tun železného šrotu a dalšího odpadu, se mu objevila sousedem truhlářem originálně zrekonstruovaná maringotka do tvaru lodě. Ta bude Michalovi připomínat zesnulého tatínka, který kdysi pracoval jako námořní kapitán. Splnění jednoho z mladíkových „adrenalinových“ snů domluvila moderátorka Tereza Pergnerová, když mu domluvila sjezd hory na terénním bicyklu. Michal, který se svěřil, že moc rád fotí, navíc dostal i nový fotoaparát. Dojemným překvapením na závěr pak bylo, když ho v novém domově uvítali potleskem všichni jeho sousedé.

Tým Mise nový domov, tentokrát výrazně podpořený dobrovolníky a firmou M&M Development, dokázal opět „zázraky“, když z ruiny vykouzlil za pouhých pár dní dokonalý domov. Teď už jen zbývá, aby se jej Michal naučil v tomto stavu udržovat, čehož si je dobře vědom. „Udělám pro to všechno a doufám, že mě táta tam nahoře uvidí a bude na mě pyšný,“ uvedl chlapec ke konci pořadu.

Fotogalerii z natáčení příběhu si můžete prohlédnout na našem Flickru.

Renata Lichtenegerová

Aktuality , M&M reality v médiích

Nenašli jste, co hledáte?

Zadejte svou vlastní poptávku a my budeme hledat za vás.

Prodejte svou nemovitost

Každou hodinu
prodáme 8 nemovitostí
Máme více než 100 000 poptávek po bydlení
Masivní inzerce v celé ČR

Novinky na blogu

Největší firemní open air festival již po sedmé!

08.07.2019

Ostrava, 8.7.2019. – Největší realitní kancelář v České republice uspořádala pro své zaměstnance již 7. ročník firemního open air festivalu – M&M Fest 2019. Letošní ročník se nesl v duchu Summer Party a pro všechny zúčastněné bylo připraveno nejedno překvapení. 

Články,
Aktuality,
Tiskové centrum

Každou třetí českou zahradu „zdobí“ bazén. Při prodeji nemovitosti to může být výhoda, ale i problém

21.05.2019

Praha, 21. 5. 2019 – Začala hlavní sezóna prodejů zahradních bazénů. V Česku se podle odhadů prodejců nacházejí už na každé třetí zahradě.  Pokud se jedná o pěkný a kvalitní bazén, hodnota domu díky němu vzroste. Existence nešťastně vyhotovené vodní plochy náročné na údržbu ale může znamenat i komplikaci při případném prodeji nemovitosti. Značná část bazénů u rodinných domů totiž pochází z devadesátých let a neodpovídá aktuálním požadavkům kupců.

Články,
Aktuality,
Tiskové centrum

S M&M reality na Kryštofy

23.04.2019

Ostrava, 23. 4. 2019 - Velké letní festivaly v roce 2019 můžou zažít desítky lidí očima velkých hudebních hvězd. V úterý 23.4.2019 odstartovala realitní kancelář M&M reality velkou festivalovou soutěž „S M&M reality na Kryštofy“, která potrvá přes celé letní prázdniny.

Články,
Aktuality,
Tiskové centrum