Mise nový domov – příběh šestý – Helena Jochýmková

05.12.2017

M&M Reality Holding jsou hrdým partnerem pořadu Mise nový domov, který od 18. října 2017 vysílá každou středu v hlavním vysílacím čase TV Nova. Za přispění naší společnosti v něm Tereza Pergnerová pomáhá lidem, kteří se ocitli v těžké životní situaci. Dnes vám přinášíme příběh starší paní z Bukovce, která se již sedm let stará o svá vnoučata.

Helena Jochýmková (66) z Bukovce se musela v životě vyrovnávat s nejednou osudovou ránou. Její manžel spáchal sebevraždu, dcera zahynula ve věku 45 let při autonehodě. V pěstounské péči paní Heleny navíc před sedmi lety skončily obě děti jejího syna, dnes sedmnáctiletý Gabriel a jeho o rok mladší sestra Ráchel. Děti nejdříve žily odděleně, každý s jedním ze svých rodičů, kteří ale oba ve své rodičovské roli selhali.  U otce, který se měl starat o Gabriela, sehrál svou roli alkohol. A u jeho bývalé partnerky to bylo zřejmě podobné, jak se před kamerou svěřila Ráchel:  „Bydlela jsem u mamky, ale protože chodila večer ven a nechávala mě doma samotnou, tak jsem utíkala k babičce jako domů,“ vzpomínala dívka.

Právě Ráchel napsala organizátorům Mise nový domov, jestli by její babičce nebylo možné pomoci. „Babičku mám strašně moc ráda, za to, že se o nás stará. Kdybychom ji neměli, tak bychom nebyli tady, ale v dětském domově. Chtěla bych, abychom měli hezký domov a byli všichni spolu,“ vysvětlovala dívka. Její prosba byla vyslyšena a do obce Bukovec, která se nachází na samé hranici s Polskem, se vypravili Tereza Pergnerová a Tomáš Mareš s týmem řemeslníků a úmyslem udělat pro milující babičku a její vnoučata vše, co půjde.

A práce bylo na zchátralém domě skutečně hodně! Paní Helena sice před časem zvládla sama ušetřit na opravu střechy, na nic jiného už ale peníze neměla. Vše v domě bylo v lepším případě opotřebované, v tom horším až v havarijním stavu. To se po zásahu Mise nový domov pochopitelně změnilo, a to i s přispěním společnosti M&M reality, která zaplatila zařízení pokoje pro Ráchel.

Ta si mezitím s babičkou užívala pobyt v luxusním hotelu v Praze. A samozřejmě je obě čekalo hned několik úžasných zážitků. Mezi nimi návštěva v salónu u předního kadeřníka Libora Šuly, který Ráchel, jejímž velkým snem je mít jednou v Praze vlastní kadeřnictví, dokonce nabídl letní stáž. Dalším velkým překvapením byla exkurze do zákulisí televize Nova. Helena a Ráchel si dokonce pod vedením moderátorky Kristiny Kloubkové vyzkoušely „přečíst zprávy“.  Ve skutečnosti se ale nejednalo o hlavní události dne, ale o něco mnohem osobnějšího. Tereza Pergnerová totiž zařídila, aby si Helena z čtecího zařízení přečetla dojemný dopis, který jí předtím její vnučka napsala. Poté se obě s průvodcem Jakubem Kohákem zúčastnily natáčení soutěže Tvoje tvář má známý hlas.  A před návratem domů je čekala ještě relaxace při thajské masáži.

Vnuk Gabriel, se kterým se babička dle všeho poslední dobou často nepohodne, zůstal po celou dobu rekonstrukce doma a před kamerami se ze začátku téměř neukázal. Nakonec se ale na zvelebení domu také podílel, když pomohl vymalovat. I to udělalo osudem těžce zkoušené babičce Heleně velikou radost.

Fotogalerii z nového domova paní Heleny si můžete prohlédnout na našem Flickru.

Renata Lichtenegerová

Aktuality , M&M reality v médiích

Nenašli jste, co hledáte?

Zadejte svou vlastní poptávku a my budeme hledat za vás.

Prodejte svou nemovitost

Každou hodinu
prodáme 8 nemovitostí
Máme více než 100 000 poptávek po bydlení
Masivní inzerce v celé ČR

Novinky na blogu

M&M Reality Holding se spojuje s Arca Capital a expanduje do dalších zemí

24.04.2020

Největší česká realitní skupina M&M Reality Holding má nového silného partnera, kterým je česko-slovenská finanční skupina Arca Capital. Vedle rozšíření nabídky produktů a služeb mají společně v plánu také expanzi české realitní jedničky na další evropské trhy, a to především na ty nejbližší, tedy slovenský a rakouský. Skupina Arca Capital koupila 47,5% podíl holdingu M&M Reality.

Aktuality,
Pro novináře,
Tiskové centrum

Realitní trh pod tlakem nákazy

06.04.2020

Reportáž České televize na téma Realitní trh v době karantény. 

Odkaz na video zde

Zdroj: Česká televize 

Články

Novela měla zjednodušit orientaci v zákonech, přinesla však nevídaný chaos

30.03.2020

Od ledna platí, že nově přijaté zákony by měly vstupovat účinnost jen dvakrát ročně. To v praxi znamená, že by se novými pravidly museli lidé a firmy řídit vždy jen od 1. ledna a 1. července. Jenže novela, která měla usnadnit orientaci v právním řádu, způsobila chaos.

Články