Mise nový domov – příběh třetí – Ján Sihelský

15.11.2017

M&M Reality Holding jsou hrdým partnerem pořadu Mise nový domov, který od 18. října 2017 vysílá každou středu v hlavním vysílacím čase TV Nova. Za přispění naší společnosti v něm Tereza Pergnerová pomáhá lidem, kteří se ocitli v těžké životní situaci. Dnes vám přinášíme příběh otce, který se sám stará o pět dětí.

Ve třetí epizodě pořadu Mise nový domov pomáhali Tereza Pergnerová a Tomáš Mareš se svým týmem rodině Sihelských, kterou tvoří tatínek Ján a jeho pět dětí, o které se stará úplně sám. Jeho kdysi spokojené manželství se začalo rozpadat po smrti malého synka. Po tomto neštěstí se Jánova manželka přestala starat i o ostatní děti, které dokonce nechávala v noci doma samotné, a svému manželovi byla navíc nevěrná. „Pracoval jsem v pekárně na nočních a toleroval ženiny nevěry jen kvůli rodině. Říkal jsem si, že když jsem ve dne doma, tak ať si jde, kam chce, ale když jsem jednou přišel z práce a nebyla doma a děti ležely rozmístěné v obýváku, byl to pro mě šok,“ vzpomíná Ján.

Když nakonec žena rodinu nadobro opustila, zanechala za sebou nemalé dluhy, které teď Ján musí splácet. Nemluvě o tom, že v době natáčení pořadu nedostával na děti od jejich matky ani žádné výživné.  

Ján s dětmi bydlí v obecním bytě v Lukavci nedaleko Pacova. Před zásahem Mise nový domov byl tento byt zařízen starým opotřebovaným nábytkem a jednotlivým členům početné rodiny nenabízel vůbec žádné soukromí. Asi nejvýznamnější stavební změnou, které se Sihelští dočkali, byl proto pokojík pro otce, který s laskavým svolením starosty obce vznikl z technické místnosti na chodbě domu. „Čekal jsem, že budu mít rozkládací pohovku a na ní budu spát. A místo toho mám vlastní pokoj a tam mám svůj klid,“ odpověděl Ján na otázku, co mu v novém bytě udělalo největší radost. Potěšila ho ale i krásná moderní kuchyň. V té totiž tráví skutečně hodně času, když pro svých pět dětí vaří.

Mise nový domov ale zdaleka není jen o stavebních úpravách a krásných výsledných interiérech. Je především o nových začátcích! K tomu, aby se mohl zadlužený otec pečující o pět dětí snáze odrazit ode dna, mu jistě pomůže skutečnost, že nebude muset celých dvanáct měsíců platit v bytě nájem. Ten za rodinu na rok dopředu zaplatila společnost M&M reality holding.

O další dobrý skutek se postarala Tereza Pergnerová, když se vypravila na Slovensko za Jánovou maminkou a sestrou, se kterými se v minulosti nepohodl a patnáct let je neviděl. „Po tak dlouhé době už je těžké se omluvit a udělat ten první krok k nápravě,“ komentovala situaci Tereza. Zmíněný první krok tedy učinila za Jána a podařilo se jí přivést jeho maminku i sestru do Prahy, kde se po dlouhých letech opět všichni setkali a Jánovy děti tak vůbec poprvé viděly svou babičku a tetu.

Jelikož se rodina potýká s dluhy a nezbývají peníze na cokoliv navíc kromě jídla a dalších nezbytných věcí, nemá Ján možnost vzít děti někam na výlet nebo jim třeba kupovat drahé dárky. Mise nový domov jim proto obojí alespoň částečně vynahradila, když rodinu na dobu, kdy probíhala rekonstrukce, poslala do luxusního hotelu s „vodním světem“.  A poté, co si Sihelští převzali svůj nově zrekonstruovaný byt, čekalo na ně ještě překvapení v podobě „letních Vánoc“. Nové hračky pod stromečkem tak dost možná na chvíli trumfly i radost z nově zařízených dětských pokojů.

Renata Lichtenegerová

Aktuality , M&M reality v médiích

Nenašli jste, co hledáte?

Zadejte svou vlastní poptávku a my budeme hledat za vás.

Prodejte svou nemovitost

Každou hodinu
prodáme 8 nemovitostí
Máme více než 100 000 poptávek po bydlení
Masivní inzerce v celé ČR

Novinky na blogu

M&M Reality Holding se spojuje s Arca Capital a expanduje do dalších zemí

24.04.2020

Největší česká realitní skupina M&M Reality Holding má nového silného partnera, kterým je česko-slovenská finanční skupina Arca Capital. Vedle rozšíření nabídky produktů a služeb mají společně v plánu také expanzi české realitní jedničky na další evropské trhy, a to především na ty nejbližší, tedy slovenský a rakouský. Skupina Arca Capital koupila 47,5% podíl holdingu M&M Reality.

Aktuality,
Pro novináře,
Tiskové centrum

Realitní trh pod tlakem nákazy

06.04.2020

Reportáž České televize na téma Realitní trh v době karantény. 

Odkaz na video zde

Zdroj: Česká televize 

Články

Novela měla zjednodušit orientaci v zákonech, přinesla však nevídaný chaos

30.03.2020

Od ledna platí, že nově přijaté zákony by měly vstupovat účinnost jen dvakrát ročně. To v praxi znamená, že by se novými pravidly museli lidé a firmy řídit vždy jen od 1. ledna a 1. července. Jenže novela, která měla usnadnit orientaci v právním řádu, způsobila chaos.

Články