Mladí Rusové se usazují v Praze

03.12.2018

V Česku přibývá Rusů, kteří se zde chtějí natrvalo usadit. A jsou to trochu „jiní“ Rusové, než na které jsme byli doposud zvyklí. Jsou mladí a vzdělaní a spíše než o předražené nemovitosti mají zájem o běžné byty. Píše o tom redaktorka Kateřina Menzelová v Lidových novinách.

Ruští zbohatlíci známí z lázeňských Karlových Varů či Teplic ztrácejí o Česko z různých důvodů zájem. „Přesto u nás Rusů přibývá – většinou je možné je klasifikovat jako příslušníky střední třídy. Před deseti lety mělo povolení k pobytu 23 300 občanů Ruska, letos v červnu jich ministerstvo vnitra evidovalo už 37 303. Šedesát procent z nich si vybralo Prahu,“ píší Lidové noviny.

To se odrazilo i na trhu s byty. „Značná část ruských investorů koupí několik bytů v novostavbě, a to v předprodeji přímo od developera,“ říká k tomu v článku Jan Martina z M&M Reality. Na rozdíl od cizinců, kteří přijeli do Česka pracovat a potřebují bydlet, Rusové podle něj chtějí hlavně investovat. Výjimkou nejsou případy, kdy koupí deset bytů najednou.

Běžní Rusové přestali po krizi v roce 2014 a po propadu rublu pražské byty prakticky kupovat. Praha se pro ně totiž stala cenově nedostupná. Místo nich se ale v posledních letech objevili středně velcí podnikatelé, kteří mezi ruskou klientelou převažují.

V pořadí druhou nejoblíbenější destinací jsou Karlovy Vary, vyhledávané byly též Teplice. Jejich popularita ale klesá. Zřejmě jsou pro Rusy již malé. „Zatímco z lázeňských měst Rusové ve velkém odcházejí, Praha je pro ně z investičního pohledu velmi lukrativní,“ pokračuje Jan Martina. A roste podle něho i zájem o Brno.

Celý článek naleznete zde.

Kontakt pro novináře:
Renata Lichtenegerová
PR manažerka pro komunikaci s médii 
GSM: +420 739 523 465 
e-mail: rlichtenegerova@mmreality.cz

Aktuality , M&M reality v médiích

Nenašli jste, co hledáte?

Zadejte svou vlastní poptávku a my budeme hledat za vás.

Prodejte svou nemovitost

Každou hodinu
prodáme 8 nemovitostí
Máme více než 100 000 poptávek po bydlení
Masivní inzerce v celé ČR

Novinky na blogu

M&M Reality Holding se spojuje s Arca Capital a expanduje do dalších zemí

24.04.2020

Největší česká realitní skupina M&M Reality Holding má nového silného partnera, kterým je česko-slovenská finanční skupina Arca Capital. Vedle rozšíření nabídky produktů a služeb mají společně v plánu také expanzi české realitní jedničky na další evropské trhy, a to především na ty nejbližší, tedy slovenský a rakouský. Skupina Arca Capital koupila 47,5% podíl holdingu M&M Reality.

Aktuality,
Pro novináře,
Tiskové centrum

Realitní trh pod tlakem nákazy

06.04.2020

Reportáž České televize na téma Realitní trh v době karantény. 

Odkaz na video zde

Zdroj: Česká televize 

Články

Novela měla zjednodušit orientaci v zákonech, přinesla však nevídaný chaos

30.03.2020

Od ledna platí, že nově přijaté zákony by měly vstupovat účinnost jen dvakrát ročně. To v praxi znamená, že by se novými pravidly museli lidé a firmy řídit vždy jen od 1. ledna a 1. července. Jenže novela, která měla usnadnit orientaci v právním řádu, způsobila chaos.

Články