Nemovitost na horách je výhodnou investicí

08.01.2018

Zájem Čechů o nemovitosti na horách roste. Nakupují jak horské apartmány, tak i byty a domy. Výhodou těchto nemovitostí je pro jejich majitele možnost kombinovat vlastní rekreaci s výdělkem. "Nemovitost na horách je výhodnou investicí," potvrzuje i expert M&M reality Jan Bareš.

Tématu se podrobně věnuje redaktorka MF Dnes Jana Divinová.  „Největší zájem je o lokality větších lyžařských areálů a jejich okolí – Špindlerův Mlýn, Rokytnice nad Jizerou, Černá hora – Pec,“ říká v článku oblastní ředitel společnosti M&M reality Jan Bareš.

Nemovitostem na horách podle něho nahrává boom krátkodobých pronájmů. „Výnos z takových pronájmů se dnes pohybuje často okolo 10 procent. Pokud majitel v místě sežene personál, kterému se nebojí svěřit klíče, a zajistí si všechen servis, zaplatí mu podobný pronájem hypotéku, a přitom ho neomezí ve vlastní rekreaci,“ konstatuje Bareš.

Nemovitosti v českých horských oblastech nakupují i cizinci. Jejich podíl se pohybuje okolo pěti procent. Nejčastějšími kupci jsou Němci, Nizozemci a Rusové. Movitější Češi pak naopak investují do horských nemovitostí v zahraničí, především v rakouských Alpách.

„Průměrná cena za metr čtverečních v rakouských Alpách je přibližně 128 tisíc korun, což je zhruba o 40 tisíc korun za metr čtvereční více než v nejdražších českých horách – Krkonoších,“ píše Divinová.

Zatímco v Rakousku tedy investor utratí za 70metrový apartmán 8,9 milionu korun, v Krkonoších na něj potřebuje necelých šest milionů.

Renata Lichtenegerová
PR manažerka pro komunikaci s médii
GSM: +420 739 523 465
e-mail: rlichtenegerova@mmreality.cz

Aktuality , M&M reality v médiích

Nenašli jste, co hledáte?

Zadejte svou vlastní poptávku a my budeme hledat za vás.

Prodejte svou nemovitost

Každou hodinu
prodáme 8 nemovitostí
Máme více než 100 000 poptávek po bydlení
Masivní inzerce v celé ČR

Novinky na blogu

M&M Reality Holding se spojuje s Arca Capital a expanduje do dalších zemí

24.04.2020

Největší česká realitní skupina M&M Reality Holding má nového silného partnera, kterým je česko-slovenská finanční skupina Arca Capital. Vedle rozšíření nabídky produktů a služeb mají společně v plánu také expanzi české realitní jedničky na další evropské trhy, a to především na ty nejbližší, tedy slovenský a rakouský. Skupina Arca Capital koupila 47,5% podíl holdingu M&M Reality.

Aktuality,
Pro novináře,
Tiskové centrum

Realitní trh pod tlakem nákazy

06.04.2020

Reportáž České televize na téma Realitní trh v době karantény. 

Odkaz na video zde

Zdroj: Česká televize 

Články

Novela měla zjednodušit orientaci v zákonech, přinesla však nevídaný chaos

30.03.2020

Od ledna platí, že nově přijaté zákony by měly vstupovat účinnost jen dvakrát ročně. To v praxi znamená, že by se novými pravidly museli lidé a firmy řídit vždy jen od 1. ledna a 1. července. Jenže novela, která měla usnadnit orientaci v právním řádu, způsobila chaos.

Články