Petr Morcinek o družstevních bytech

02.11.2018

Týdeník Květy se věnoval tématu družstevního bydlení a jeho rostoucímu významu v době, kdy vysoké ceny nemovitostí v kombinaci se zpřísňujícími se podmínkami pro poskytování hypotečních úvěrů způsobují, že stále více zájemců nedosáhne na vlastní byt. O tom, že M&M Reality Holding bude brzy největším developerem družstevních bytů v Česku, hovoří v článku jeho majitel Petr Morcinek.

„Projekt, který jsme nazvali Výstavba bytového fondu v ČR,  pomůže řešit letitý problém na českém trhu s bydlením, jímž je nedostatek cenově dostupných bytů mimo aglomerace velkých měst,“ říká Petr Morcinek v rubrice „Slovo experta“.

Deficit na tuzemském trhu s bydlením je podle něho skutečně obrovský, chybí desetitisíce dostupných bytů. „Díky tomu, že jsme největší realitní kanceláří v zemi, máme přesnou představu, kde se těch bytů snadno prodá šedesát a kde sto dvacet,“ vysvětluje Morcinek s tím, že na malých městech je tento deficit o to větší, že se jim velcí developeři posledních pětadvacet let vyhýbali. Přetrvává názor, že stavět v malých městech se nevyplácí. Cena výstavby se totiž pohybuje přibližně stejně po celé zemi. Je proto klíčové, za kolik je v dané lokalitě možné byty prodat. Pokud je to méně než za 40 000 Kč na metr čtvereční, potom u projektů s vyššími vstupními náklady nelze vytvářet zisk. A rovněž banky bývají obezřetné, co se týče financování takových projektů.

Petr Morcinek má ale řešení. „Je v nových technologiích, které sníží náklady na výstavbu při zachování, či dokonce růstu kvality. A právě touto cestou jde naše společnost. Pro výstavbu chceme v daleko širší míře využívat principy modulární výstavby, lehkých ocelových konstrukcí a dalších inovativních prvků. Díky tomu jsme schopni snižovat náklady na úroveň, která nám dovolí stavět efektivně i v menších městech,“ vysvětluje v článku.

Kontakt pro novináře:
Renata Lichtenegerová
PR manažerka pro komunikaci s médii 
GSM: +420 739 523 465 
e-mail: rlichtenegerova@mmreality.cz

Aktuality , M&M reality v médiích

Nenašli jste, co hledáte?

Zadejte svou vlastní poptávku a my budeme hledat za vás.

Prodejte svou nemovitost

Každou hodinu
prodáme 8 nemovitostí
Máme více než 100 000 poptávek po bydlení
Masivní inzerce v celé ČR

Novinky na blogu

Největší firemní open air festival již po sedmé!

08.07.2019

Ostrava, 8.7.2019. – Největší realitní kancelář v České republice uspořádala pro své zaměstnance již 7. ročník firemního open air festivalu – M&M Fest 2019. Letošní ročník se nesl v duchu Summer Party a pro všechny zúčastněné bylo připraveno nejedno překvapení. 

Články,
Aktuality,
Tiskové centrum

Každou třetí českou zahradu „zdobí“ bazén. Při prodeji nemovitosti to může být výhoda, ale i problém

21.05.2019

Praha, 21. 5. 2019 – Začala hlavní sezóna prodejů zahradních bazénů. V Česku se podle odhadů prodejců nacházejí už na každé třetí zahradě.  Pokud se jedná o pěkný a kvalitní bazén, hodnota domu díky němu vzroste. Existence nešťastně vyhotovené vodní plochy náročné na údržbu ale může znamenat i komplikaci při případném prodeji nemovitosti. Značná část bazénů u rodinných domů totiž pochází z devadesátých let a neodpovídá aktuálním požadavkům kupců.

Články,
Aktuality,
Tiskové centrum

S M&M reality na Kryštofy

23.04.2019

Ostrava, 23. 4. 2019 - Velké letní festivaly v roce 2019 můžou zažít desítky lidí očima velkých hudebních hvězd. V úterý 23.4.2019 odstartovala realitní kancelář M&M reality velkou festivalovou soutěž „S M&M reality na Kryštofy“, která potrvá přes celé letní prázdniny.

Články,
Aktuality,
Tiskové centrum