Petr Morcinek o družstevních bytech

02.11.2018

Týdeník Květy se věnoval tématu družstevního bydlení a jeho rostoucímu významu v době, kdy vysoké ceny nemovitostí v kombinaci se zpřísňujícími se podmínkami pro poskytování hypotečních úvěrů způsobují, že stále více zájemců nedosáhne na vlastní byt. O tom, že M&M Reality Holding bude brzy největším developerem družstevních bytů v Česku, hovoří v článku jeho majitel Petr Morcinek.

„Projekt, který jsme nazvali Výstavba bytového fondu v ČR,  pomůže řešit letitý problém na českém trhu s bydlením, jímž je nedostatek cenově dostupných bytů mimo aglomerace velkých měst,“ říká Petr Morcinek v rubrice „Slovo experta“.

Deficit na tuzemském trhu s bydlením je podle něho skutečně obrovský, chybí desetitisíce dostupných bytů. „Díky tomu, že jsme největší realitní kanceláří v zemi, máme přesnou představu, kde se těch bytů snadno prodá šedesát a kde sto dvacet,“ vysvětluje Morcinek s tím, že na malých městech je tento deficit o to větší, že se jim velcí developeři posledních pětadvacet let vyhýbali. Přetrvává názor, že stavět v malých městech se nevyplácí. Cena výstavby se totiž pohybuje přibližně stejně po celé zemi. Je proto klíčové, za kolik je v dané lokalitě možné byty prodat. Pokud je to méně než za 40 000 Kč na metr čtvereční, potom u projektů s vyššími vstupními náklady nelze vytvářet zisk. A rovněž banky bývají obezřetné, co se týče financování takových projektů.

Petr Morcinek má ale řešení. „Je v nových technologiích, které sníží náklady na výstavbu při zachování, či dokonce růstu kvality. A právě touto cestou jde naše společnost. Pro výstavbu chceme v daleko širší míře využívat principy modulární výstavby, lehkých ocelových konstrukcí a dalších inovativních prvků. Díky tomu jsme schopni snižovat náklady na úroveň, která nám dovolí stavět efektivně i v menších městech,“ vysvětluje v článku.

Kontakt pro novináře:
Renata Lichtenegerová
PR manažerka pro komunikaci s médii 
GSM: +420 739 523 465 
e-mail: rlichtenegerova@mmreality.cz

Aktuality , M&M reality v médiích

Nenašli jste, co hledáte?

Zadejte svou vlastní poptávku a my budeme hledat za vás.

Prodejte svou nemovitost

Každou hodinu
prodáme 8 nemovitostí
Máme více než 100 000 poptávek po bydlení
Masivní inzerce v celé ČR

Novinky na blogu

M&M Reality Holding se spojuje s Arca Capital a expanduje do dalších zemí

24.04.2020

Největší česká realitní skupina M&M Reality Holding má nového silného partnera, kterým je česko-slovenská finanční skupina Arca Capital. Vedle rozšíření nabídky produktů a služeb mají společně v plánu také expanzi české realitní jedničky na další evropské trhy, a to především na ty nejbližší, tedy slovenský a rakouský. Skupina Arca Capital koupila 47,5% podíl holdingu M&M Reality.

Aktuality,
Pro novináře,
Tiskové centrum

Realitní trh pod tlakem nákazy

06.04.2020

Reportáž České televize na téma Realitní trh v době karantény. 

Odkaz na video zde

Zdroj: Česká televize 

Články

Novela měla zjednodušit orientaci v zákonech, přinesla však nevídaný chaos

30.03.2020

Od ledna platí, že nově přijaté zákony by měly vstupovat účinnost jen dvakrát ročně. To v praxi znamená, že by se novými pravidly museli lidé a firmy řídit vždy jen od 1. ledna a 1. července. Jenže novela, která měla usnadnit orientaci v právním řádu, způsobila chaos.

Články