Petr Morcinek o družstevních bytech

02.11.2018

Týdeník Květy se věnoval tématu družstevního bydlení a jeho rostoucímu významu v době, kdy vysoké ceny nemovitostí v kombinaci se zpřísňujícími se podmínkami pro poskytování hypotečních úvěrů způsobují, že stále více zájemců nedosáhne na vlastní byt. O tom, že M&M Reality Holding bude brzy největším developerem družstevních bytů v Česku, hovoří v článku jeho majitel Petr Morcinek.

„Projekt, který jsme nazvali Výstavba bytového fondu v ČR,  pomůže řešit letitý problém na českém trhu s bydlením, jímž je nedostatek cenově dostupných bytů mimo aglomerace velkých měst,“ říká Petr Morcinek v rubrice „Slovo experta“.

Deficit na tuzemském trhu s bydlením je podle něho skutečně obrovský, chybí desetitisíce dostupných bytů. „Díky tomu, že jsme největší realitní kanceláří v zemi, máme přesnou představu, kde se těch bytů snadno prodá šedesát a kde sto dvacet,“ vysvětluje Morcinek s tím, že na malých městech je tento deficit o to větší, že se jim velcí developeři posledních pětadvacet let vyhýbali. Přetrvává názor, že stavět v malých městech se nevyplácí. Cena výstavby se totiž pohybuje přibližně stejně po celé zemi. Je proto klíčové, za kolik je v dané lokalitě možné byty prodat. Pokud je to méně než za 40 000 Kč na metr čtvereční, potom u projektů s vyššími vstupními náklady nelze vytvářet zisk. A rovněž banky bývají obezřetné, co se týče financování takových projektů.

Petr Morcinek má ale řešení. „Je v nových technologiích, které sníží náklady na výstavbu při zachování, či dokonce růstu kvality. A právě touto cestou jde naše společnost. Pro výstavbu chceme v daleko širší míře využívat principy modulární výstavby, lehkých ocelových konstrukcí a dalších inovativních prvků. Díky tomu jsme schopni snižovat náklady na úroveň, která nám dovolí stavět efektivně i v menších městech,“ vysvětluje v článku.

Kontakt pro novináře:
Renata Lichtenegerová
PR manažerka pro komunikaci s médii 
GSM: +420 739 523 465 
e-mail: rlichtenegerova@mmreality.cz

Aktuality , M&M reality v médiích

Nenašli jste, co hledáte?

Zadejte svou vlastní poptávku a my budeme hledat za vás.

Prodejte svou nemovitost

Každou hodinu
prodáme 8 nemovitostí
Máme více než 100 000 poptávek po bydlení
Masivní inzerce v celé ČR

Novinky na blogu

Holding M&M Reality pomáhá lidem v těžké životní situaci k vysněnému bydlení

06.11.2019

PRAHA, 6. 11. 2019 – Společnost M&M Reality je už potřetí v řadě hrdým partnerem projektu TV Nova s názvem Mise nový domov. Ten pomáhá lidem s pohnutým osudem, kteří si mnohdy sáhli i na samé dno, proměnit jejich stávající zcela nevyhovující bydlení v místo jako stvořené pro nový začátek.

Články,
Aktuality,
Tiskové centrum

Realitní makléře čekají změny, regulace spěje do finále

22.10.2019

Na zpravodajském serveru idnes.cz vyšel článek ohledně zákona o realitním zprostředkování. Podívejte se jak toto téma komentuje akcionář a majitel společnosti Petr Morcinek.

Články,
Aktuality,
M&M reality v médiích

Češi v rámci rekonstrukcí rádi mění dispozice bytů a dělají je ekologičtějšími

07.10.2019

PRAHA, 7. 10. 2019 – Kompletní rekonstrukce bytu představuje nemalou investici, přičemž ve starých cihlových domech zpravidla vyjde dráž než v panelových. Češi s oblibou mění původní dispozice bytů a usilují rovněž o co nejvýraznější úsporu energií. V současné době se zájemci o rekonstrukci potýkají s extrémní zaneprázdněností stavebních firem.

Články,
Aktuality,
Tiskové centrum