Počet žádostí o právní pomoc se letos vyšplhal na 1200

12.10.2010

PRAHA, 12. října 2010 – Daňová problematika, otázky spojené s převodem nemovitostí a nápravy chybných roků během realitních obchodů s neprofesionály jsou hlavními tématy bezplatné realitní poradny realitní kanceláře M&M Reality. Za prvních devět měsíců letošního roku přišlo 1200 originálních dotazů. Za celý loňský rok bylo položeno o 200 otázek méně. Poradna zdarma funguje od založení kanceláře v roce 2005. Na vypracování odpovědí se v realitní poradně podílí tým složený z více odborníků – právníků, účetních i daňových poradců.

Je paradoxní, že v době, kdy se ztížil přístup k finančním zdrojům, riskuje velká část populace milionové částky jen proto, aby ušetřila pár korun za právní služby a jistotu čistého obchodu. Navíc není nutné platit za právní služby extra – seriózní realitní kancelář nabízí právní servis v ceně provize. Ze zkušeností tazatelů je patrné, že v tomto směru se šetřit rozhodně nevyplatí – obývákovému makléři sice na provizi zaplatí o něco méně, na kvalitu služeb se ale spoléhat rozhodně nemohou,“ uvedl Miroslav Jonáš, spolumajitel realitní kanceláře M&M Reality.

Nejvyšší částka, o kterou přišel klient poškozený neseriózním přístupem realitní kanceláře, dosáhla v letošním roce 11 milionů korun. Zpronevěra peněz totiž není v Česku tak ojedinělá, jak se může na první pohled zdát. „Bohužel tuzemská legislativa realitní podnikání nijak neupravuje a na informace velmi náročnou práci makléře může dělat prakticky kdokoli. Žádné minimální pensum znalostí není potřeba, žádná kontrolní ruka poctivost podnikání nekontroluje. Proto jsou reference na kancelář a dokonalý právní servis obchodů více než důležité,“ zdůraznil Jonáš.

Podle Jonášových slov se mnoho dotazů do realitní poradny, která poskytuje tazatelům služby zdarma, opakuje. Na internetových stránkách společnosti se proto mnoho ani neobjevuje, neb byly zodpovězeny už v minulosti. Většinu problémů, u kterých je nutné odstraňovat chyby neseriózních realitních kanceláří, M&M Reality na svých stránkách nezveřejňují. Individuální problém vyžaduje individuální přístup, a proto komunikují s klienty osobně. V posledním roce se však začaly množit i dotazy hraničící s etikou a slušnými mezilidskými vztahy.

Perličkou jsou případy, kdy se například syn ptá, jak se zbavit věcného břemene rodičů, kteří mu darovali dům, a on by ho chtěl bez jejich vědomí prodat. Stále více je i dotazů, jak dostat původní nájemníky z bytu, anebo jak prodat byt, aby se to manželka nedozvěděla, když tazatel plánuje rozvod. Pokud jde o dotaz za hranicí dobrých mravů, tak na něj neodpovídáme, protože naše poradna má sloužit široké veřejnosti a zejména klientům, kteří mají zájem o seriózní obchod,“ vyjmenoval některé zvláštnosti Miroslav Jonáš, spolumajitel realitní kanceláře M&M Reality.

Největší počet dotazů do realitní poradny přichází od tazatelů z Prahy. Zbytek otázek je rovnoměrně rozdělený na celé území České republiky. Nejčastěji jsou tazatelé ve věku pětadvaceti až čtyřiceti let – typičtí představitelé střední třídy. Extrémem jsou nesrozumitelné dotazy ať už z obsahového nebo gramatického pohledu či pokusy využít právních služeb zdarma na zcela jiné než realitní obchody – například na kontrolu smluv při nákupu ojetého vozu z autobazaru nevalné pověsti.

Aktuality , Tiskové centrum

Nenašli jste, co hledáte?

Zadejte svou vlastní poptávku a my budeme hledat za vás.

Prodejte svou nemovitost

Každou hodinu
prodáme 8 nemovitostí
Máme více než 100 000 poptávek po bydlení
Masivní inzerce v celé ČR

Novinky na blogu

Kupujete zadluženou nemovitost? Vinou nedostatečné legislativy můžete skončit na ulici

11.12.2019

OSTRAVA, 11. 12. 2019 – Zaplatit za byt či dům a skončit bez něho i bez peněz. Zní to jako noční můra, která se ale může stát každému, kdo kupuje nemovitost, na níž vázne dluh. Stačí, aby se během 30denní lhůty, kterou má katastr na přepsání nemovitosti, ozval další věřitel, kterého prodávající zatajil, či o něm dokonce ani nevěděl. Neexistuje totiž žádný způsob, jak ověřit všechny dluhy soukromé osoby, a soudy bohužel v těchto případech více chrání věřitele. Když k tomu připočteme, že prestižní banky prodávají své pohledávky nebankovním vymahačským firmám, panuje na trhu situace, kterou snadno odnese běžný občan, potažmo zprostředkovatel prodeje.

Články,
Aktuality,
Tiskové centrum

Nemovitosti na horách se navzdory vysokým cenám stále dobře prodávají

10.12.2019

PRAHA, 10. 12. 2019 – Ceny rekreačních nemovitostí v tuzemských horských lokalitách stále mírně rostou, tempo růstu ale oproti předchozím třem letem zpomalilo. Nejdráž je v okolí krkonošských lyžařských center, kde se průměrná cena nových apartmánů pohybuje okolo 105 tisíc korun za metr čtvereční. Dalšími žádanými horskými lokalitami jsou například Jizerské hory, Šumava nebo Beskydy.

Články,
Aktuality,
Tiskové centrum

M&M Reality Holding připravuje modulární výstavbu bytových domů

03.12.2019

M&M Reality Holding, ve spolupráci s renomovanými výrobci lehkých ocelových konstrukcí a dalších inovativních stavebních postupů, už několik let připravuje systém modulární výstavby. Vznikat bude v nové tuzemské fabrice a umožní snížit náklady na výstavbu bytového domu zhruba na 15 tisíc korun za metr čtvereční. To umožní výhodně stavět i v menších tuzemských městech, respektive po celé republice.

Články,
Aktuality,
Tiskové centrum