Počet žádostí o právní pomoc se letos vyšplhal na 1200

12.10.2010

PRAHA, 12. října 2010 – Daňová problematika, otázky spojené s převodem nemovitostí a nápravy chybných roků během realitních obchodů s neprofesionály jsou hlavními tématy bezplatné realitní poradny realitní kanceláře M&M Reality. Za prvních devět měsíců letošního roku přišlo 1200 originálních dotazů. Za celý loňský rok bylo položeno o 200 otázek méně. Poradna zdarma funguje od založení kanceláře v roce 2005. Na vypracování odpovědí se v realitní poradně podílí tým složený z více odborníků – právníků, účetních i daňových poradců.

Je paradoxní, že v době, kdy se ztížil přístup k finančním zdrojům, riskuje velká část populace milionové částky jen proto, aby ušetřila pár korun za právní služby a jistotu čistého obchodu. Navíc není nutné platit za právní služby extra – seriózní realitní kancelář nabízí právní servis v ceně provize. Ze zkušeností tazatelů je patrné, že v tomto směru se šetřit rozhodně nevyplatí – obývákovému makléři sice na provizi zaplatí o něco méně, na kvalitu služeb se ale spoléhat rozhodně nemohou,“ uvedl Miroslav Jonáš, spolumajitel realitní kanceláře M&M Reality.

Nejvyšší částka, o kterou přišel klient poškozený neseriózním přístupem realitní kanceláře, dosáhla v letošním roce 11 milionů korun. Zpronevěra peněz totiž není v Česku tak ojedinělá, jak se může na první pohled zdát. „Bohužel tuzemská legislativa realitní podnikání nijak neupravuje a na informace velmi náročnou práci makléře může dělat prakticky kdokoli. Žádné minimální pensum znalostí není potřeba, žádná kontrolní ruka poctivost podnikání nekontroluje. Proto jsou reference na kancelář a dokonalý právní servis obchodů více než důležité,“ zdůraznil Jonáš.

Podle Jonášových slov se mnoho dotazů do realitní poradny, která poskytuje tazatelům služby zdarma, opakuje. Na internetových stránkách společnosti se proto mnoho ani neobjevuje, neb byly zodpovězeny už v minulosti. Většinu problémů, u kterých je nutné odstraňovat chyby neseriózních realitních kanceláří, M&M Reality na svých stránkách nezveřejňují. Individuální problém vyžaduje individuální přístup, a proto komunikují s klienty osobně. V posledním roce se však začaly množit i dotazy hraničící s etikou a slušnými mezilidskými vztahy.

Perličkou jsou případy, kdy se například syn ptá, jak se zbavit věcného břemene rodičů, kteří mu darovali dům, a on by ho chtěl bez jejich vědomí prodat. Stále více je i dotazů, jak dostat původní nájemníky z bytu, anebo jak prodat byt, aby se to manželka nedozvěděla, když tazatel plánuje rozvod. Pokud jde o dotaz za hranicí dobrých mravů, tak na něj neodpovídáme, protože naše poradna má sloužit široké veřejnosti a zejména klientům, kteří mají zájem o seriózní obchod,“ vyjmenoval některé zvláštnosti Miroslav Jonáš, spolumajitel realitní kanceláře M&M Reality.

Největší počet dotazů do realitní poradny přichází od tazatelů z Prahy. Zbytek otázek je rovnoměrně rozdělený na celé území České republiky. Nejčastěji jsou tazatelé ve věku pětadvaceti až čtyřiceti let – typičtí představitelé střední třídy. Extrémem jsou nesrozumitelné dotazy ať už z obsahového nebo gramatického pohledu či pokusy využít právních služeb zdarma na zcela jiné než realitní obchody – například na kontrolu smluv při nákupu ojetého vozu z autobazaru nevalné pověsti.

Aktuality , Tiskové centrum

Nenašli jste, co hledáte?

Zadejte svou vlastní poptávku a my budeme hledat za vás.

Prodejte svou nemovitost

Každou hodinu
prodáme 8 nemovitostí
Máme více než 100 000 poptávek po bydlení
Masivní inzerce v celé ČR

Novinky na blogu

Největší firemní open air festival již po sedmé!

08.07.2019

Ostrava, 8.7.2019. – Největší realitní kancelář v České republice uspořádala pro své zaměstnance již 7. ročník firemního open air festivalu – M&M Fest 2019. Letošní ročník se nesl v duchu Summer Party a pro všechny zúčastněné bylo připraveno nejedno překvapení. 

Články,
Aktuality,
Tiskové centrum

Každou třetí českou zahradu „zdobí“ bazén. Při prodeji nemovitosti to může být výhoda, ale i problém

21.05.2019

Praha, 21. 5. 2019 – Začala hlavní sezóna prodejů zahradních bazénů. V Česku se podle odhadů prodejců nacházejí už na každé třetí zahradě.  Pokud se jedná o pěkný a kvalitní bazén, hodnota domu díky němu vzroste. Existence nešťastně vyhotovené vodní plochy náročné na údržbu ale může znamenat i komplikaci při případném prodeji nemovitosti. Značná část bazénů u rodinných domů totiž pochází z devadesátých let a neodpovídá aktuálním požadavkům kupců.

Články,
Aktuality,
Tiskové centrum

S M&M reality na Kryštofy

23.04.2019

Ostrava, 23. 4. 2019 - Velké letní festivaly v roce 2019 můžou zažít desítky lidí očima velkých hudebních hvězd. V úterý 23.4.2019 odstartovala realitní kancelář M&M reality velkou festivalovou soutěž „S M&M reality na Kryštofy“, která potrvá přes celé letní prázdniny.

Články,
Aktuality,
Tiskové centrum