Pokles cen bytů přijde nejdříve v roce 2018

02.03.2017

Komentuje Josef Dolanský, řediel pobočkové sítě M&M reality.

Mírný pokles cen nemovitostí lze předpokládat spíše až v následujících letech 2018 - 2019, v důsledku dopadu regulace financování a následnému růstu úrokových sazeb hypoték a tím částečnému snížení počtu poptávajících.

Letošní rok bude ještě ve znamení cenového růstu. Současné podmínky na trhu a možnosti výhodného financování s úrokovými sazbami na dlouhodobém minimu nyní ještě stále nahrávají k nákupu nemovitostí jak pro bydlení, tak k případné investici.

 Stagnaci cen předpokládáme spíše u specifických typů nemovitostí, jako jsou rodinné domy a chalupy v hůře dostupných lokalitách ve větší vzdálenosti od průmyslových oblastí měst a u panelových bytů v původním stavu.

 A developeři? Ve velkých městech a žádaných lokalitách se může dařit v případě konkurenceschopných cen. Obecně je současný trend nakloněn poptávce po novém bydlení bez nutnosti dalších investic do rekonstrukcí. Avšak tento požadavek splňují např. rekonstrukce starších bytů - tady lze vyhovět i přáním a požadavkům klienta, tzv. klientským změnám v průběhu rekonstrukce. Tomuto trendu a poptávce umí vyhovět některé velké společnosti na trhu s nemovitostmi. Typickým příkladem v této oblasti jsou M&M reality holding a.s.

 

Aktuality

Nenašli jste, co hledáte?

Zadejte svou vlastní poptávku a my budeme hledat za vás.

Prodejte svou nemovitost

Každou hodinu
prodáme 8 nemovitostí
Máme více než 100 000 poptávek po bydlení
Masivní inzerce v celé ČR

Novinky na blogu

M&M Reality Holding se spojuje s Arca Capital a expanduje do dalších zemí

24.04.2020

Největší česká realitní skupina M&M Reality Holding má nového silného partnera, kterým je česko-slovenská finanční skupina Arca Capital. Vedle rozšíření nabídky produktů a služeb mají společně v plánu také expanzi české realitní jedničky na další evropské trhy, a to především na ty nejbližší, tedy slovenský a rakouský. Skupina Arca Capital koupila 47,5% podíl holdingu M&M Reality.

Aktuality,
Pro novináře,
Tiskové centrum

Realitní trh pod tlakem nákazy

06.04.2020

Reportáž České televize na téma Realitní trh v době karantény. 

Odkaz na video zde

Zdroj: Česká televize 

Články

Novela měla zjednodušit orientaci v zákonech, přinesla však nevídaný chaos

30.03.2020

Od ledna platí, že nově přijaté zákony by měly vstupovat účinnost jen dvakrát ročně. To v praxi znamená, že by se novými pravidly museli lidé a firmy řídit vždy jen od 1. ledna a 1. července. Jenže novela, která měla usnadnit orientaci v právním řádu, způsobila chaos.

Články