subHeader

Pokles cen bytů přijde nejdříve v roce 2018

02.03.2017

Komentuje Josef Dolanský, řediel pobočkové sítě M&M reality.

Mírný pokles cen nemovitostí lze předpokládat spíše až v následujících letech 2018 - 2019, v důsledku dopadu regulace financování a následnému růstu úrokových sazeb hypoték a tím částečnému snížení počtu poptávajících.

Letošní rok bude ještě ve znamení cenového růstu. Současné podmínky na trhu a možnosti výhodného financování s úrokovými sazbami na dlouhodobém minimu nyní ještě stále nahrávají k nákupu nemovitostí jak pro bydlení, tak k případné investici.

 Stagnaci cen předpokládáme spíše u specifických typů nemovitostí, jako jsou rodinné domy a chalupy v hůře dostupných lokalitách ve větší vzdálenosti od průmyslových oblastí měst a u panelových bytů v původním stavu.

 A developeři? Ve velkých městech a žádaných lokalitách se může dařit v případě konkurenceschopných cen. Obecně je současný trend nakloněn poptávce po novém bydlení bez nutnosti dalších investic do rekonstrukcí. Avšak tento požadavek splňují např. rekonstrukce starších bytů - tady lze vyhovět i přáním a požadavkům klienta, tzv. klientským změnám v průběhu rekonstrukce. Tomuto trendu a poptávce umí vyhovět některé velké společnosti na trhu s nemovitostmi. Typickým příkladem v této oblasti jsou M&M reality holding a.s.

 

Aktuality

Nenašli jste, co hledáte?

Zadejte svou vlastní poptávku a my budeme hledat za vás.

Prodejte svou nemovitost

Každou hodinu
prodáme 8 nemovitostí
Máme více než 100 000 poptávek po bydlení
Masivní inzerce v celé ČR

Novinky na blogu

Pozvánka na valnou hromadu

31.07.2022

Vážení akcionáři, dovolujeme si Vás pozvat na řádnou valnou hromadu, která se koná dne 31. Srpna 2022 od 9 hod. v  sídle advokátní kanceláře Kocián Šolc Balaštík, se sídlem Praha 1, Jungmannova 745/24, PSČ 11000

Celou pozvánku najdete zde a přílohu č. 1 zde

Články

Pozvánka na valnou hromadu

25.05.2022

Vážení akcionáři, dovolujeme si Vás pozvat na řádnou valnou hromadu, která se koná dne 29. června 2022 od 9 hod. v Ostravě, ul. Nádražní 535/15.

Celou pozvánku najdete zde.

Články

Ceny bytů neklesnou, shodují se experti

02.05.2022

Ačkoli úrokové sazby hypoték stále stoupají, nemovitosti se prodávají. Experti neočekávají, že by se ceny v nejbližší době snižovaly.

Články