Poláci mají zájem o nemovitosti v pohraničí, obracejí se i na naše makléře

17.07.2017

Nižší ceny bytů nebo příznivější podmínky pro podnikání. To jsou některé z důvodů, proč Poláci čile nakupují nemovitosti na české straně společné hranice. V daném regionu tak představují podstatnou kupní sílu.

Situaci v pohraničí mapoval redaktor Mladé fronty Dnes Petr Wojnar a o vyjádření požádal i Michala Molina, vedoucího pobočky M&M Reality Český Těšín. „Zhruba jeden ze sedmi našich klientů je Polák,“ konstatuje Molin v článku, který vyšel jak v tištěné regionální verzi deníku, tak i na serverech iDnes.cz a iRegiony.cz. 

Podle mluvčí českotěšínské radnice Doroty Havlíkové přichází do Česka mnoho našich „sousedů“ za účelem rozjezdu vlastního podnikání. „Polákům se u nás líbí transparentnější daňový systém a jasnější pravidla, rychlejší a jistější vrácení přeplatků na dani i výše odpočtu,“ vysvětluje v textu Havlíková.

Hlavní motivací polských zájemců o nákup nemovitosti na českém území, ale bývá cena. Srovnatelné byty a domy jsou zde totiž až o třetinu levnější, než v přilehlé oblasti Polska. Například v centru zmiňovaného Českého Těšína je možné sehnat zrenovovaný byt 2+1 za cenu do jednoho milionu korun. Na polské straně by srovnatelná nemovitost vyšla o několik set tisíc dráž.  

Aktuality , M&M reality v médiích

Nenašli jste, co hledáte?

Zadejte svou vlastní poptávku a my budeme hledat za vás.

Prodejte svou nemovitost

Každou hodinu
prodáme 8 nemovitostí
Máme více než 100 000 poptávek po bydlení
Masivní inzerce v celé ČR

Novinky na blogu

M&M Reality Holding se spojuje s Arca Capital a expanduje do dalších zemí

24.04.2020

Největší česká realitní skupina M&M Reality Holding má nového silného partnera, kterým je česko-slovenská finanční skupina Arca Capital. Vedle rozšíření nabídky produktů a služeb mají společně v plánu také expanzi české realitní jedničky na další evropské trhy, a to především na ty nejbližší, tedy slovenský a rakouský. Skupina Arca Capital koupila 47,5% podíl holdingu M&M Reality.

Aktuality,
Pro novináře,
Tiskové centrum

Realitní trh pod tlakem nákazy

06.04.2020

Reportáž České televize na téma Realitní trh v době karantény. 

Odkaz na video zde

Zdroj: Česká televize 

Články

Novela měla zjednodušit orientaci v zákonech, přinesla však nevídaný chaos

30.03.2020

Od ledna platí, že nově přijaté zákony by měly vstupovat účinnost jen dvakrát ročně. To v praxi znamená, že by se novými pravidly museli lidé a firmy řídit vždy jen od 1. ledna a 1. července. Jenže novela, která měla usnadnit orientaci v právním řádu, způsobila chaos.

Články