Pronájem bytu bez starostí

24.10.2018

Na tuzemském trhu přibývá drobných investorů, kteří si pořídí jeden či více bytů, aby je následně pronajímali. Se správou pronajímané nemovitosti je ale spojeno hodně starostí. Kdo je nechce mít na svých bedrech, může se obrátit na odborníky, například společnost M&M Reality.

„Ne každý investor má čas nebo trpělivost vybírat nájemce, řešit údržbu, případné opravy či chodit na schůze vlastníků bytových jednotek. Všechny tyto starosti mohou za drobné investory převzít externí firmy. Zájem o jejich služby v posledních letech roste,“ píše redaktorka Hospodářských novin a webu iHned.cz Martina Marečková. Mezi poskytovateli správy pronajímaných nemovitostí zmiňuje v článku také společnost M&M Reality.

„Tyto služby nenabízíme ve standardu, tedy v rámci každého pronájmu. Ale v případě, že o to má klient zájem, lze nastavit parametry spolupráce tak, že za něho převezmeme všechny starosti spojené se správou nemovitosti, od převodu energií, přes kontrolu včasného placení nájemného až po řešení technických havárií. Poplatek za tyto služby se u nás pohybuje okolo 5 procent z měsíčního nájemného,“ říká k tomu oblastní ředitel pro Prahu společnosti M&M Reality.

Největší realitní kancelář v zemi podle Martiny správu pronajímané nemovitosti nabízí, protože je to součást komplexních služeb, navíc přibývá potenciálních klientů. Jen v Praze je minimálně 20 procent bytů pořizováno za účelem investice. Nejžádanějšími investičními byty jsou 2+kk v širším centru města.

„Procento klientů, kteří tuto službu využívají, je zatím nízké, ale máme od nich velmi dobré zpětné vazby. Předpokládáme, že bude zájemců o tyto služby přibývat, lidé si na ně musí zvyknout, ozkoušet si na vlastní kůži výhody a předat pozitivní reference dalším klientům,“ dodává Martina.

Kontakt pro novináře:
Renata Lichtenegerová
PR manažerka pro komunikaci s médii 
GSM: +420 739 523 465 
e-mail: rlichtenegerova@mmreality.cz

Aktuality , M&M reality v médiích

Nenašli jste, co hledáte?

Zadejte svou vlastní poptávku a my budeme hledat za vás.

Prodejte svou nemovitost

Každou hodinu
prodáme 8 nemovitostí
Máme více než 100 000 poptávek po bydlení
Masivní inzerce v celé ČR

Novinky na blogu

Holding M&M Reality pomáhá lidem v těžké životní situaci k vysněnému bydlení

06.11.2019

PRAHA, 6. 11. 2019 – Společnost M&M Reality je už potřetí v řadě hrdým partnerem projektu TV Nova s názvem Mise nový domov. Ten pomáhá lidem s pohnutým osudem, kteří si mnohdy sáhli i na samé dno, proměnit jejich stávající zcela nevyhovující bydlení v místo jako stvořené pro nový začátek.

Články,
Aktuality,
Tiskové centrum

Realitní makléře čekají změny, regulace spěje do finále

22.10.2019

Na zpravodajském serveru idnes.cz vyšel článek ohledně zákona o realitním zprostředkování. Podívejte se jak toto téma komentuje akcionář a majitel společnosti Petr Morcinek.

Články,
Aktuality,
M&M reality v médiích

Češi v rámci rekonstrukcí rádi mění dispozice bytů a dělají je ekologičtějšími

07.10.2019

PRAHA, 7. 10. 2019 – Kompletní rekonstrukce bytu představuje nemalou investici, přičemž ve starých cihlových domech zpravidla vyjde dráž než v panelových. Češi s oblibou mění původní dispozice bytů a usilují rovněž o co nejvýraznější úsporu energií. V současné době se zájemci o rekonstrukci potýkají s extrémní zaneprázdněností stavebních firem.

Články,
Aktuality,
Tiskové centrum