Pronájem bytu bez starostí

24.10.2018

Na tuzemském trhu přibývá drobných investorů, kteří si pořídí jeden či více bytů, aby je následně pronajímali. Se správou pronajímané nemovitosti je ale spojeno hodně starostí. Kdo je nechce mít na svých bedrech, může se obrátit na odborníky, například společnost M&M Reality.

„Ne každý investor má čas nebo trpělivost vybírat nájemce, řešit údržbu, případné opravy či chodit na schůze vlastníků bytových jednotek. Všechny tyto starosti mohou za drobné investory převzít externí firmy. Zájem o jejich služby v posledních letech roste,“ píše redaktorka Hospodářských novin a webu iHned.cz Martina Marečková. Mezi poskytovateli správy pronajímaných nemovitostí zmiňuje v článku také společnost M&M Reality.

„Tyto služby nenabízíme ve standardu, tedy v rámci každého pronájmu. Ale v případě, že o to má klient zájem, lze nastavit parametry spolupráce tak, že za něho převezmeme všechny starosti spojené se správou nemovitosti, od převodu energií, přes kontrolu včasného placení nájemného až po řešení technických havárií. Poplatek za tyto služby se u nás pohybuje okolo 5 procent z měsíčního nájemného,“ říká k tomu oblastní ředitel pro Prahu společnosti M&M Reality.

Největší realitní kancelář v zemi podle Martiny správu pronajímané nemovitosti nabízí, protože je to součást komplexních služeb, navíc přibývá potenciálních klientů. Jen v Praze je minimálně 20 procent bytů pořizováno za účelem investice. Nejžádanějšími investičními byty jsou 2+kk v širším centru města.

„Procento klientů, kteří tuto službu využívají, je zatím nízké, ale máme od nich velmi dobré zpětné vazby. Předpokládáme, že bude zájemců o tyto služby přibývat, lidé si na ně musí zvyknout, ozkoušet si na vlastní kůži výhody a předat pozitivní reference dalším klientům,“ dodává Martina.

Kontakt pro novináře:
Renata Lichtenegerová
PR manažerka pro komunikaci s médii 
GSM: +420 739 523 465 
e-mail: rlichtenegerova@mmreality.cz

Aktuality , M&M reality v médiích

Nenašli jste, co hledáte?

Zadejte svou vlastní poptávku a my budeme hledat za vás.

Prodejte svou nemovitost

Každou hodinu
prodáme 8 nemovitostí
Máme více než 100 000 poptávek po bydlení
Masivní inzerce v celé ČR

Novinky na blogu

M&M Reality Holding se spojuje s Arca Capital a expanduje do dalších zemí

24.04.2020

Největší česká realitní skupina M&M Reality Holding má nového silného partnera, kterým je česko-slovenská finanční skupina Arca Capital. Vedle rozšíření nabídky produktů a služeb mají společně v plánu také expanzi české realitní jedničky na další evropské trhy, a to především na ty nejbližší, tedy slovenský a rakouský. Skupina Arca Capital koupila 47,5% podíl holdingu M&M Reality.

Aktuality,
Pro novináře,
Tiskové centrum

Realitní trh pod tlakem nákazy

06.04.2020

Reportáž České televize na téma Realitní trh v době karantény. 

Odkaz na video zde

Zdroj: Česká televize 

Články

Novela měla zjednodušit orientaci v zákonech, přinesla však nevídaný chaos

30.03.2020

Od ledna platí, že nově přijaté zákony by měly vstupovat účinnost jen dvakrát ročně. To v praxi znamená, že by se novými pravidly museli lidé a firmy řídit vždy jen od 1. ledna a 1. července. Jenže novela, která měla usnadnit orientaci v právním řádu, způsobila chaos.

Články