Pronájem bytu bez starostí

24.10.2018

Na tuzemském trhu přibývá drobných investorů, kteří si pořídí jeden či více bytů, aby je následně pronajímali. Se správou pronajímané nemovitosti je ale spojeno hodně starostí. Kdo je nechce mít na svých bedrech, může se obrátit na odborníky, například společnost M&M Reality.

„Ne každý investor má čas nebo trpělivost vybírat nájemce, řešit údržbu, případné opravy či chodit na schůze vlastníků bytových jednotek. Všechny tyto starosti mohou za drobné investory převzít externí firmy. Zájem o jejich služby v posledních letech roste,“ píše redaktorka Hospodářských novin a webu iHned.cz Martina Marečková. Mezi poskytovateli správy pronajímaných nemovitostí zmiňuje v článku také společnost M&M Reality.

„Tyto služby nenabízíme ve standardu, tedy v rámci každého pronájmu. Ale v případě, že o to má klient zájem, lze nastavit parametry spolupráce tak, že za něho převezmeme všechny starosti spojené se správou nemovitosti, od převodu energií, přes kontrolu včasného placení nájemného až po řešení technických havárií. Poplatek za tyto služby se u nás pohybuje okolo 5 procent z měsíčního nájemného,“ říká k tomu oblastní ředitel pro Prahu společnosti M&M Reality.

Největší realitní kancelář v zemi podle Martiny správu pronajímané nemovitosti nabízí, protože je to součást komplexních služeb, navíc přibývá potenciálních klientů. Jen v Praze je minimálně 20 procent bytů pořizováno za účelem investice. Nejžádanějšími investičními byty jsou 2+kk v širším centru města.

„Procento klientů, kteří tuto službu využívají, je zatím nízké, ale máme od nich velmi dobré zpětné vazby. Předpokládáme, že bude zájemců o tyto služby přibývat, lidé si na ně musí zvyknout, ozkoušet si na vlastní kůži výhody a předat pozitivní reference dalším klientům,“ dodává Martina.

Kontakt pro novináře:
Renata Lichtenegerová
PR manažerka pro komunikaci s médii 
GSM: +420 739 523 465 
e-mail: rlichtenegerova@mmreality.cz

Aktuality , M&M reality v médiích

Nenašli jste, co hledáte?

Zadejte svou vlastní poptávku a my budeme hledat za vás.

Prodejte svou nemovitost

Každou hodinu
prodáme 8 nemovitostí
Máme více než 100 000 poptávek po bydlení
Masivní inzerce v celé ČR

Novinky na blogu

Největší firemní open air festival již po sedmé!

08.07.2019

Ostrava, 8.7.2019. – Největší realitní kancelář v České republice uspořádala pro své zaměstnance již 7. ročník firemního open air festivalu – M&M Fest 2019. Letošní ročník se nesl v duchu Summer Party a pro všechny zúčastněné bylo připraveno nejedno překvapení. 

Články,
Aktuality,
Tiskové centrum

Každou třetí českou zahradu „zdobí“ bazén. Při prodeji nemovitosti to může být výhoda, ale i problém

21.05.2019

Praha, 21. 5. 2019 – Začala hlavní sezóna prodejů zahradních bazénů. V Česku se podle odhadů prodejců nacházejí už na každé třetí zahradě.  Pokud se jedná o pěkný a kvalitní bazén, hodnota domu díky němu vzroste. Existence nešťastně vyhotovené vodní plochy náročné na údržbu ale může znamenat i komplikaci při případném prodeji nemovitosti. Značná část bazénů u rodinných domů totiž pochází z devadesátých let a neodpovídá aktuálním požadavkům kupců.

Články,
Aktuality,
Tiskové centrum

S M&M reality na Kryštofy

23.04.2019

Ostrava, 23. 4. 2019 - Velké letní festivaly v roce 2019 můžou zažít desítky lidí očima velkých hudebních hvězd. V úterý 23.4.2019 odstartovala realitní kancelář M&M reality velkou festivalovou soutěž „S M&M reality na Kryštofy“, která potrvá přes celé letní prázdniny.

Články,
Aktuality,
Tiskové centrum