Realitní bublina dorazila i na sever

05.02.2018

„V Ústí je velký zájem o větší byty, majitelé si mohou říci až o třetinu víc než před dvěma lety,“ píše regionální příloha Mladé fronty Dnes. Mezi oslovenými odborníky na tamní realitní trh je i makléřka společnosti M&M Reality Markéta Sokolová.

V Ústí je podle realitních makléřů největší zájem o byty větších rozměrů, kterých je ve městě zároveň citelný nedostatek. Kdo je prodává, může proti loňsku a předloňsku dost vydělat. „Průměrná cena za metr čtvereční se nyní pohybuje okolo 13 tisíc korun, zatímco před dvěma lety to bylo o 3 tisíce méně,“ zjistil redaktor Pavel Přibyl.

Nedostatek bytů na prodej je už nyní i v jiných městech kraje. Ale třeba na Chomutovsku a Mostecku je naopak zájem o byty menších rozměrů. „Působím od Mostu přes Chomutov, Klášterec až po Žatec a mohu potvrdit, že malometrážních bytů 1+1 a 2+1 je nedostatek. Jsou hned pryč, protože je skupují investoři a dál je pronajímají,“ líčí v článku makléřka Markéta Sokolová z M&M Reality.

Zatímco ceny bytů na prodej stále rostou, výše nájmů v regionu se podle odborníků moc nemění. Průměrná cena nájmu bytu o rozměrech 50 až 70 metrů čtverečních se podle realitních makléřů pohybuje okolo 7 tisíc korun za měsíc.

Situace na realitním trhu je v textu srovnávána s tou na podzim roku 2008, kdy šly ceny prudce nahoru, prodávající začali spekulovat a drželi nemovitosti až do jara 2009. Kdy by mohla splasknout současná bublina, si zatím nikdo netroufá předpovědět.

Kontakt pro novináře:

Renata Lichtenegerová
PR manažerka pro komunikaci s médii
GSM: +420 739 523 465
e-mail: rlichtenegerova@mmreality.cz

Aktuality , M&M reality v médiích

Nenašli jste, co hledáte?

Zadejte svou vlastní poptávku a my budeme hledat za vás.

Prodejte svou nemovitost

Každou hodinu
prodáme 8 nemovitostí
Máme více než 100 000 poptávek po bydlení
Masivní inzerce v celé ČR

Novinky na blogu

M&M Reality Holding se spojuje s Arca Capital a expanduje do dalších zemí

24.04.2020

Největší česká realitní skupina M&M Reality Holding má nového silného partnera, kterým je česko-slovenská finanční skupina Arca Capital. Vedle rozšíření nabídky produktů a služeb mají společně v plánu také expanzi české realitní jedničky na další evropské trhy, a to především na ty nejbližší, tedy slovenský a rakouský. Skupina Arca Capital koupila 47,5% podíl holdingu M&M Reality.

Aktuality,
Pro novináře,
Tiskové centrum

Realitní trh pod tlakem nákazy

06.04.2020

Reportáž České televize na téma Realitní trh v době karantény. 

Odkaz na video zde

Zdroj: Česká televize 

Články

Novela měla zjednodušit orientaci v zákonech, přinesla však nevídaný chaos

30.03.2020

Od ledna platí, že nově přijaté zákony by měly vstupovat účinnost jen dvakrát ročně. To v praxi znamená, že by se novými pravidly museli lidé a firmy řídit vždy jen od 1. ledna a 1. července. Jenže novela, která měla usnadnit orientaci v právním řádu, způsobila chaos.

Články