Střední Čechy jako alternativa k drahé Praze

27.04.2018

V pražské mutaci Deníku se redaktorka Denisa Holajová zaměřila na skutečnost, že raketový nárůst cen nemovitostí v metropoli motivuje stále více lidí ke stěhování do Středočeského kraje. Tím se vlna zdražování šíří do některých středočeských měst. Jedním takovým příkladem je Nymburk, jak v článku přibližuje Jiří Jelínek z tamní pobočky společnosti M&M reality.

Nymburk je jedním ze středočeských měst, která zažívají vysoký nárůst poptávky po bytech na prodej. To se logicky promítá do cen tamních nemovitostí. Ještě loni v létě se cihlový čtyřpokojový byt v atraktivní lokalitě u lesoparku nabízel za téměř tři miliony korun. Aktuálně jsou srovnatelné byty inzerovány za ceny až o čtvrtinu vyšší. Kolem roku 2013, než začaly ceny bydlení po finanční krizi opět stoupat, se přitom tyto byty nenabízely za víc než dva miliony korun.

„Extrémní nárůst tržních cen v Praze zapříčinil horší dostupnost bydlení méně movité klientele. Ta pak vyhledává finančně přijatelnější možnosti s co nejlepší dostupností Prahy. Jelikož se Nymburk nachází na jedné z hlavních železničních tratí ve Středočeském kraji a blízko dálnice D11, splňuje podmínku dostupnosti dokonale,“ říká k tomu Jiří Jelínek z nymburské pobočky M&M reality.

Nabídka nových bytů na trhu nepatrně roste, jejich ceny v minulých měsících přesto dál rychle stoupaly. Platí to pro Prahu a právě i pro některá města ve Středočeském kraji, kam míří ti, pro něž se stalo bydlení v metropoli těžko dostupným. „Podle zpráv z trhu i statistiků ale poptávka v Praze mírně ochlazuje. Což by nasvědčovalo tomu, že ceny bydlení dosáhly vrcholu. S jistotou si to však nikdo zatím říct netroufne,“ píše Holajová.

Kontakt pro novináře:

Renata Lichtenegerová
PR manažerka pro komunikaci s médii
GSM: +420 739 523 465
e-mail: rlichtenegerova@mmreality.cz

Náš tip: Navštivte také náš lifestylový magazín na adrese mm.cafe

Aktuality , M&M reality v médiích

Nenašli jste, co hledáte?

Zadejte svou vlastní poptávku a my budeme hledat za vás.

Prodejte svou nemovitost

Každou hodinu
prodáme 8 nemovitostí
Máme více než 100 000 poptávek po bydlení
Masivní inzerce v celé ČR

Novinky na blogu

M&M Reality Holding se spojuje s Arca Capital a expanduje do dalších zemí

24.04.2020

Největší česká realitní skupina M&M Reality Holding má nového silného partnera, kterým je česko-slovenská finanční skupina Arca Capital. Vedle rozšíření nabídky produktů a služeb mají společně v plánu také expanzi české realitní jedničky na další evropské trhy, a to především na ty nejbližší, tedy slovenský a rakouský. Skupina Arca Capital koupila 47,5% podíl holdingu M&M Reality.

Aktuality,
Pro novináře,
Tiskové centrum

Realitní trh pod tlakem nákazy

06.04.2020

Reportáž České televize na téma Realitní trh v době karantény. 

Odkaz na video zde

Zdroj: Česká televize 

Články

Novela měla zjednodušit orientaci v zákonech, přinesla však nevídaný chaos

30.03.2020

Od ledna platí, že nově přijaté zákony by měly vstupovat účinnost jen dvakrát ročně. To v praxi znamená, že by se novými pravidly museli lidé a firmy řídit vždy jen od 1. ledna a 1. července. Jenže novela, která měla usnadnit orientaci v právním řádu, způsobila chaos.

Články