Studentské byty jako výhodná investice

19.04.2018

Hodnota nemovitostí v Česku rychle stoupá a kupovat byty ve velkých městech za účelem pronájmu už se nemusí vyplatit tak jako dříve. Alternativou může být pořízení bytu v některém z menších univerzitních měst a jeho následné pronajímání studentům. Tématu se věnoval redaktor Filip Sýkora v investičním speciálu Hospodářských novin a obrátil se i na odborníky z řad společnosti M&M reality.

Za optimální studentská města, která nabízejí výše zmíněnou investiční příležitost, označuje Sýkora například Olomouc, Zlín, České Budějovice či Ústí nad Labem. Roční výnos z investice do bytu ve všech těchto městech se může pohybovat okolo pěti procent.

Při výběru konkrétní lokality je ale nutné zvážit několik faktorů. Studentské byty by se logicky měly nacházet v blízkosti škol, protože studenti nechtějí ztrácet čas dojížděním. Investor by si také měl dát pozor na vyloučené oblasti. Hemží se to v nich až podezřele výhodnými nabídkami, sehnat do nich ale nájemníky, třeba právě z řad studentů, může být prakticky nemožné. „Jedná se především o Předlice, Trmice, Mojžíř a některé ulice v Krásném Březně a Neštěmicích,“ komentuje situaci v Ústí nad Labem Tomáš Hanauer z tamní pobočky realitní kanceláře M&M Reality.

Ideální pro studenty jsou byty s kuchyní a třemi pokoji, pokud možno neprůchozími. „O tyto byty je u studentských nájemníků velký zájem. Bydlí zde ve více lidech a společně se podílejí na nákladech,“ popisuje v článku Jakub Čepica z ostravské pobočky M&M Reality.

Obecně patří studenti mezi spolehlivé nájemníky. Za svůj život zpravidla nestihli nadělat dluhy a mnohdy je podporují rodiče. Na druhou stranu jsou mladí a je třeba počítat s jejich mnohdy bujarým životním stylem. Bývají ale nenároční, co se vybavení bytu týče.

„Specifickou příležitost představuje pronájem cizincům, zejména výměnným studentům v rámci programu Erasmus. Ti mohou přistoupit na podstatně vyšší nájem. Ať už díky lepšímu finančnímu zázemí, nebo proto, že si raději připlatí za možnost komunikovat v angličtině,“ dodává v článku Filip Sýkora.

Kontakt pro novináře:

Renata Lichtenegerová
PR manažerka pro komunikaci s médii
GSM: +420 739 523 465
e-mail: rlichtenegerova@mmreality.cz

Aktuality , M&M reality v médiích

Nenašli jste, co hledáte?

Zadejte svou vlastní poptávku a my budeme hledat za vás.

Prodejte svou nemovitost

Každou hodinu
prodáme 8 nemovitostí
Máme více než 100 000 poptávek po bydlení
Masivní inzerce v celé ČR

Novinky na blogu

M&M Reality Holding se spojuje s Arca Capital a expanduje do dalších zemí

24.04.2020

Největší česká realitní skupina M&M Reality Holding má nového silného partnera, kterým je česko-slovenská finanční skupina Arca Capital. Vedle rozšíření nabídky produktů a služeb mají společně v plánu také expanzi české realitní jedničky na další evropské trhy, a to především na ty nejbližší, tedy slovenský a rakouský. Skupina Arca Capital koupila 47,5% podíl holdingu M&M Reality.

Aktuality,
Pro novináře,
Tiskové centrum

Realitní trh pod tlakem nákazy

06.04.2020

Reportáž České televize na téma Realitní trh v době karantény. 

Odkaz na video zde

Zdroj: Česká televize 

Články

Novela měla zjednodušit orientaci v zákonech, přinesla však nevídaný chaos

30.03.2020

Od ledna platí, že nově přijaté zákony by měly vstupovat účinnost jen dvakrát ročně. To v praxi znamená, že by se novými pravidly museli lidé a firmy řídit vždy jen od 1. ledna a 1. července. Jenže novela, která měla usnadnit orientaci v právním řádu, způsobila chaos.

Články