Studentské byty jako výhodná investice

19.04.2018

Hodnota nemovitostí v Česku rychle stoupá a kupovat byty ve velkých městech za účelem pronájmu už se nemusí vyplatit tak jako dříve. Alternativou může být pořízení bytu v některém z menších univerzitních měst a jeho následné pronajímání studentům. Tématu se věnoval redaktor Filip Sýkora v investičním speciálu Hospodářských novin a obrátil se i na odborníky z řad společnosti M&M reality.

Za optimální studentská města, která nabízejí výše zmíněnou investiční příležitost, označuje Sýkora například Olomouc, Zlín, České Budějovice či Ústí nad Labem. Roční výnos z investice do bytu ve všech těchto městech se může pohybovat okolo pěti procent.

Při výběru konkrétní lokality je ale nutné zvážit několik faktorů. Studentské byty by se logicky měly nacházet v blízkosti škol, protože studenti nechtějí ztrácet čas dojížděním. Investor by si také měl dát pozor na vyloučené oblasti. Hemží se to v nich až podezřele výhodnými nabídkami, sehnat do nich ale nájemníky, třeba právě z řad studentů, může být prakticky nemožné. „Jedná se především o Předlice, Trmice, Mojžíř a některé ulice v Krásném Březně a Neštěmicích,“ komentuje situaci v Ústí nad Labem Tomáš Hanauer z tamní pobočky realitní kanceláře M&M Reality.

Ideální pro studenty jsou byty s kuchyní a třemi pokoji, pokud možno neprůchozími. „O tyto byty je u studentských nájemníků velký zájem. Bydlí zde ve více lidech a společně se podílejí na nákladech,“ popisuje v článku Jakub Čepica z ostravské pobočky M&M Reality.

Obecně patří studenti mezi spolehlivé nájemníky. Za svůj život zpravidla nestihli nadělat dluhy a mnohdy je podporují rodiče. Na druhou stranu jsou mladí a je třeba počítat s jejich mnohdy bujarým životním stylem. Bývají ale nenároční, co se vybavení bytu týče.

„Specifickou příležitost představuje pronájem cizincům, zejména výměnným studentům v rámci programu Erasmus. Ti mohou přistoupit na podstatně vyšší nájem. Ať už díky lepšímu finančnímu zázemí, nebo proto, že si raději připlatí za možnost komunikovat v angličtině,“ dodává v článku Filip Sýkora.

Kontakt pro novináře:

Renata Lichtenegerová
PR manažerka pro komunikaci s médii
GSM: +420 739 523 465
e-mail: rlichtenegerova@mmreality.cz

Aktuality , M&M reality v médiích

Nenašli jste, co hledáte?

Zadejte svou vlastní poptávku a my budeme hledat za vás.

Prodejte svou nemovitost

Každou hodinu
prodáme 8 nemovitostí
Máme více než 100 000 poptávek po bydlení
Masivní inzerce v celé ČR

Novinky na blogu

Holding M&M Reality pomáhá lidem v těžké životní situaci k vysněnému bydlení

06.11.2019

PRAHA, 6. 11. 2019 – Společnost M&M Reality je už potřetí v řadě hrdým partnerem projektu TV Nova s názvem Mise nový domov. Ten pomáhá lidem s pohnutým osudem, kteří si mnohdy sáhli i na samé dno, proměnit jejich stávající zcela nevyhovující bydlení v místo jako stvořené pro nový začátek.

Články,
Aktuality,
Tiskové centrum

Realitní makléře čekají změny, regulace spěje do finále

22.10.2019

Na zpravodajském serveru idnes.cz vyšel článek ohledně zákona o realitním zprostředkování. Podívejte se jak toto téma komentuje akcionář a majitel společnosti Petr Morcinek.

Články,
Aktuality,
M&M reality v médiích

Češi v rámci rekonstrukcí rádi mění dispozice bytů a dělají je ekologičtějšími

07.10.2019

PRAHA, 7. 10. 2019 – Kompletní rekonstrukce bytu představuje nemalou investici, přičemž ve starých cihlových domech zpravidla vyjde dráž než v panelových. Češi s oblibou mění původní dispozice bytů a usilují rovněž o co nejvýraznější úsporu energií. V současné době se zájemci o rekonstrukci potýkají s extrémní zaneprázdněností stavebních firem.

Články,
Aktuality,
Tiskové centrum