Studentské byty jako výhodná investice

19.04.2018

Hodnota nemovitostí v Česku rychle stoupá a kupovat byty ve velkých městech za účelem pronájmu už se nemusí vyplatit tak jako dříve. Alternativou může být pořízení bytu v některém z menších univerzitních měst a jeho následné pronajímání studentům. Tématu se věnoval redaktor Filip Sýkora v investičním speciálu Hospodářských novin a obrátil se i na odborníky z řad společnosti M&M reality.

Za optimální studentská města, která nabízejí výše zmíněnou investiční příležitost, označuje Sýkora například Olomouc, Zlín, České Budějovice či Ústí nad Labem. Roční výnos z investice do bytu ve všech těchto městech se může pohybovat okolo pěti procent.

Při výběru konkrétní lokality je ale nutné zvážit několik faktorů. Studentské byty by se logicky měly nacházet v blízkosti škol, protože studenti nechtějí ztrácet čas dojížděním. Investor by si také měl dát pozor na vyloučené oblasti. Hemží se to v nich až podezřele výhodnými nabídkami, sehnat do nich ale nájemníky, třeba právě z řad studentů, může být prakticky nemožné. „Jedná se především o Předlice, Trmice, Mojžíř a některé ulice v Krásném Březně a Neštěmicích,“ komentuje situaci v Ústí nad Labem Tomáš Hanauer z tamní pobočky realitní kanceláře M&M Reality.

Ideální pro studenty jsou byty s kuchyní a třemi pokoji, pokud možno neprůchozími. „O tyto byty je u studentských nájemníků velký zájem. Bydlí zde ve více lidech a společně se podílejí na nákladech,“ popisuje v článku Jakub Čepica z ostravské pobočky M&M Reality.

Obecně patří studenti mezi spolehlivé nájemníky. Za svůj život zpravidla nestihli nadělat dluhy a mnohdy je podporují rodiče. Na druhou stranu jsou mladí a je třeba počítat s jejich mnohdy bujarým životním stylem. Bývají ale nenároční, co se vybavení bytu týče.

„Specifickou příležitost představuje pronájem cizincům, zejména výměnným studentům v rámci programu Erasmus. Ti mohou přistoupit na podstatně vyšší nájem. Ať už díky lepšímu finančnímu zázemí, nebo proto, že si raději připlatí za možnost komunikovat v angličtině,“ dodává v článku Filip Sýkora.

Kontakt pro novináře:

Renata Lichtenegerová
PR manažerka pro komunikaci s médii
GSM: +420 739 523 465
e-mail: rlichtenegerova@mmreality.cz

Aktuality , M&M reality v médiích

Nenašli jste, co hledáte?

Zadejte svou vlastní poptávku a my budeme hledat za vás.

Prodejte svou nemovitost

Každou hodinu
prodáme 8 nemovitostí
Máme více než 100 000 poptávek po bydlení
Masivní inzerce v celé ČR

Novinky na blogu

Největší firemní open air festival již po sedmé!

08.07.2019

Ostrava, 8.7.2019. – Největší realitní kancelář v České republice uspořádala pro své zaměstnance již 7. ročník firemního open air festivalu – M&M Fest 2019. Letošní ročník se nesl v duchu Summer Party a pro všechny zúčastněné bylo připraveno nejedno překvapení. 

Články,
Aktuality,
Tiskové centrum

Každou třetí českou zahradu „zdobí“ bazén. Při prodeji nemovitosti to může být výhoda, ale i problém

21.05.2019

Praha, 21. 5. 2019 – Začala hlavní sezóna prodejů zahradních bazénů. V Česku se podle odhadů prodejců nacházejí už na každé třetí zahradě.  Pokud se jedná o pěkný a kvalitní bazén, hodnota domu díky němu vzroste. Existence nešťastně vyhotovené vodní plochy náročné na údržbu ale může znamenat i komplikaci při případném prodeji nemovitosti. Značná část bazénů u rodinných domů totiž pochází z devadesátých let a neodpovídá aktuálním požadavkům kupců.

Články,
Aktuality,
Tiskové centrum

S M&M reality na Kryštofy

23.04.2019

Ostrava, 23. 4. 2019 - Velké letní festivaly v roce 2019 můžou zažít desítky lidí očima velkých hudebních hvězd. V úterý 23.4.2019 odstartovala realitní kancelář M&M reality velkou festivalovou soutěž „S M&M reality na Kryštofy“, která potrvá přes celé letní prázdniny.

Články,
Aktuality,
Tiskové centrum