Třetina prodávajících požaduje za byty přemrštěné částky

27.02.2018

Panelákové byty v Praze o 65 metrech čtverečních už stojí kolem čtyř milionů a šplhají i výš, upozorňuje redaktorka Jana Divinová v Mladé frontě Dnes. Podle zkušeností realitních makléřů má velká část prodávajících přehnané představy o tom, co mohou za svou nemovitost dostat. Polovina kupujících by naopak ráda slevu.

„Každý prodávající by si měl uvědomit, že jde o to nemovitost prodat za reálné maximum. Ne ji mít dlouhé měsíce v nabídce za cenu nereálnou jen proto, že jiní majitelé také nabízejí své neprodejné ležáky za takové částky,“ komentuje v článku Mladé fronty Dnes situaci na trhu oblastní ředitel pro Hlavní město Praha společnosti M&M reality Jan Martina.

V Česku bylo podle něho donedávna folklórem, že každý zájemce chtěl vždycky slevu. Jak ale začala poptávka po nemovitostech převyšovat nabídku, tento jev částečně opadnul. V současné době se pokouší smlouvat o ceně asi polovina kupujících, majitelé ale stále častěji odmítají ustoupit ze své představy. „Zatímco dříve byli prodávající připraveni alespoň trochu slevit, dnes mají kvůli silné poptávce často pocit, že to není nutné,“ říká k tomu Martina.

Představy majitelů nemovitostí značně ovlivňuje internet. Každý prodávající by ale měl vzít v potaz, že inzerované částky nemusejí odpovídat tomu, za kolik se pak nemovitosti skutečně prodají. „V široké nabídce na internetu lze nalézt skutečně nadsazené představy majitelů nemovitostí,“ upozorňuje Martina s tím, že většina majitelů nakonec z přemrštěných částek ustoupí, ale celý prodej se zdrží o půl roku i déle.

Kontakt pro novináře:

Renata Lichtenegerová
PR manažerka pro komunikaci s médii
GSM: +420 739 523 465
e-mail: rlichtenegerova@mmreality.cz

Aktuality , M&M reality v médiích

Nenašli jste, co hledáte?

Zadejte svou vlastní poptávku a my budeme hledat za vás.

Prodejte svou nemovitost

Každou hodinu
prodáme 8 nemovitostí
Máme více než 100 000 poptávek po bydlení
Masivní inzerce v celé ČR

Novinky na blogu

Největší firemní open air festival již po sedmé!

08.07.2019

Ostrava, 8.7.2019. – Největší realitní kancelář v České republice uspořádala pro své zaměstnance již 7. ročník firemního open air festivalu – M&M Fest 2019. Letošní ročník se nesl v duchu Summer Party a pro všechny zúčastněné bylo připraveno nejedno překvapení. 

Články,
Aktuality,
Tiskové centrum

Každou třetí českou zahradu „zdobí“ bazén. Při prodeji nemovitosti to může být výhoda, ale i problém

21.05.2019

Praha, 21. 5. 2019 – Začala hlavní sezóna prodejů zahradních bazénů. V Česku se podle odhadů prodejců nacházejí už na každé třetí zahradě.  Pokud se jedná o pěkný a kvalitní bazén, hodnota domu díky němu vzroste. Existence nešťastně vyhotovené vodní plochy náročné na údržbu ale může znamenat i komplikaci při případném prodeji nemovitosti. Značná část bazénů u rodinných domů totiž pochází z devadesátých let a neodpovídá aktuálním požadavkům kupců.

Články,
Aktuality,
Tiskové centrum

S M&M reality na Kryštofy

23.04.2019

Ostrava, 23. 4. 2019 - Velké letní festivaly v roce 2019 můžou zažít desítky lidí očima velkých hudebních hvězd. V úterý 23.4.2019 odstartovala realitní kancelář M&M reality velkou festivalovou soutěž „S M&M reality na Kryštofy“, která potrvá přes celé letní prázdniny.

Články,
Aktuality,
Tiskové centrum