Třetina prodávajících požaduje za byty přemrštěné částky

27.02.2018

Panelákové byty v Praze o 65 metrech čtverečních už stojí kolem čtyř milionů a šplhají i výš, upozorňuje redaktorka Jana Divinová v Mladé frontě Dnes. Podle zkušeností realitních makléřů má velká část prodávajících přehnané představy o tom, co mohou za svou nemovitost dostat. Polovina kupujících by naopak ráda slevu.

„Každý prodávající by si měl uvědomit, že jde o to nemovitost prodat za reálné maximum. Ne ji mít dlouhé měsíce v nabídce za cenu nereálnou jen proto, že jiní majitelé také nabízejí své neprodejné ležáky za takové částky,“ komentuje v článku Mladé fronty Dnes situaci na trhu oblastní ředitel pro Hlavní město Praha společnosti M&M reality Jan Martina.

V Česku bylo podle něho donedávna folklórem, že každý zájemce chtěl vždycky slevu. Jak ale začala poptávka po nemovitostech převyšovat nabídku, tento jev částečně opadnul. V současné době se pokouší smlouvat o ceně asi polovina kupujících, majitelé ale stále častěji odmítají ustoupit ze své představy. „Zatímco dříve byli prodávající připraveni alespoň trochu slevit, dnes mají kvůli silné poptávce často pocit, že to není nutné,“ říká k tomu Martina.

Představy majitelů nemovitostí značně ovlivňuje internet. Každý prodávající by ale měl vzít v potaz, že inzerované částky nemusejí odpovídat tomu, za kolik se pak nemovitosti skutečně prodají. „V široké nabídce na internetu lze nalézt skutečně nadsazené představy majitelů nemovitostí,“ upozorňuje Martina s tím, že většina majitelů nakonec z přemrštěných částek ustoupí, ale celý prodej se zdrží o půl roku i déle.

Kontakt pro novináře:

Renata Lichtenegerová
PR manažerka pro komunikaci s médii
GSM: +420 739 523 465
e-mail: rlichtenegerova@mmreality.cz

Aktuality , M&M reality v médiích

Nenašli jste, co hledáte?

Zadejte svou vlastní poptávku a my budeme hledat za vás.

Prodejte svou nemovitost

Každou hodinu
prodáme 8 nemovitostí
Máme více než 100 000 poptávek po bydlení
Masivní inzerce v celé ČR

Novinky na blogu

Holding M&M Reality pomáhá lidem v těžké životní situaci k vysněnému bydlení

06.11.2019

PRAHA, 6. 11. 2019 – Společnost M&M Reality je už potřetí v řadě hrdým partnerem projektu TV Nova s názvem Mise nový domov. Ten pomáhá lidem s pohnutým osudem, kteří si mnohdy sáhli i na samé dno, proměnit jejich stávající zcela nevyhovující bydlení v místo jako stvořené pro nový začátek.

Články,
Aktuality,
Tiskové centrum

Realitní makléře čekají změny, regulace spěje do finále

22.10.2019

Na zpravodajském serveru idnes.cz vyšel článek ohledně zákona o realitním zprostředkování. Podívejte se jak toto téma komentuje akcionář a majitel společnosti Petr Morcinek.

Články,
Aktuality,
M&M reality v médiích

Češi v rámci rekonstrukcí rádi mění dispozice bytů a dělají je ekologičtějšími

07.10.2019

PRAHA, 7. 10. 2019 – Kompletní rekonstrukce bytu představuje nemalou investici, přičemž ve starých cihlových domech zpravidla vyjde dráž než v panelových. Češi s oblibou mění původní dispozice bytů a usilují rovněž o co nejvýraznější úsporu energií. V současné době se zájemci o rekonstrukci potýkají s extrémní zaneprázdněností stavebních firem.

Články,
Aktuality,
Tiskové centrum