Třetina prodávajících požaduje za byty přemrštěné částky

27.02.2018

Panelákové byty v Praze o 65 metrech čtverečních už stojí kolem čtyř milionů a šplhají i výš, upozorňuje redaktorka Jana Divinová v Mladé frontě Dnes. Podle zkušeností realitních makléřů má velká část prodávajících přehnané představy o tom, co mohou za svou nemovitost dostat. Polovina kupujících by naopak ráda slevu.

„Každý prodávající by si měl uvědomit, že jde o to nemovitost prodat za reálné maximum. Ne ji mít dlouhé měsíce v nabídce za cenu nereálnou jen proto, že jiní majitelé také nabízejí své neprodejné ležáky za takové částky,“ komentuje v článku Mladé fronty Dnes situaci na trhu oblastní ředitel pro Hlavní město Praha společnosti M&M reality Jan Martina.

V Česku bylo podle něho donedávna folklórem, že každý zájemce chtěl vždycky slevu. Jak ale začala poptávka po nemovitostech převyšovat nabídku, tento jev částečně opadnul. V současné době se pokouší smlouvat o ceně asi polovina kupujících, majitelé ale stále častěji odmítají ustoupit ze své představy. „Zatímco dříve byli prodávající připraveni alespoň trochu slevit, dnes mají kvůli silné poptávce často pocit, že to není nutné,“ říká k tomu Martina.

Představy majitelů nemovitostí značně ovlivňuje internet. Každý prodávající by ale měl vzít v potaz, že inzerované částky nemusejí odpovídat tomu, za kolik se pak nemovitosti skutečně prodají. „V široké nabídce na internetu lze nalézt skutečně nadsazené představy majitelů nemovitostí,“ upozorňuje Martina s tím, že většina majitelů nakonec z přemrštěných částek ustoupí, ale celý prodej se zdrží o půl roku i déle.

Kontakt pro novináře:

Renata Lichtenegerová
PR manažerka pro komunikaci s médii
GSM: +420 739 523 465
e-mail: rlichtenegerova@mmreality.cz

Aktuality , M&M reality v médiích

Nenašli jste, co hledáte?

Zadejte svou vlastní poptávku a my budeme hledat za vás.

Prodejte svou nemovitost

Každou hodinu
prodáme 8 nemovitostí
Máme více než 100 000 poptávek po bydlení
Masivní inzerce v celé ČR

Novinky na blogu

M&M Reality Holding se spojuje s Arca Capital a expanduje do dalších zemí

24.04.2020

Největší česká realitní skupina M&M Reality Holding má nového silného partnera, kterým je česko-slovenská finanční skupina Arca Capital. Vedle rozšíření nabídky produktů a služeb mají společně v plánu také expanzi české realitní jedničky na další evropské trhy, a to především na ty nejbližší, tedy slovenský a rakouský. Skupina Arca Capital koupila 47,5% podíl holdingu M&M Reality.

Aktuality,
Pro novináře,
Tiskové centrum

Realitní trh pod tlakem nákazy

06.04.2020

Reportáž České televize na téma Realitní trh v době karantény. 

Odkaz na video zde

Zdroj: Česká televize 

Články

Novela měla zjednodušit orientaci v zákonech, přinesla však nevídaný chaos

30.03.2020

Od ledna platí, že nově přijaté zákony by měly vstupovat účinnost jen dvakrát ročně. To v praxi znamená, že by se novými pravidly museli lidé a firmy řídit vždy jen od 1. ledna a 1. července. Jenže novela, která měla usnadnit orientaci v právním řádu, způsobila chaos.

Články