TZ: Zájem o půjčky je pětkrát vyšší než loni, výkupy nemovitostí vzrostly dvojnásobně

22.11.2011

PRAHA, 22. listopadu 2011 – Odkoupení nemovitosti během dvou dnů a peníze na ruku k tomu? Nabídka velkých realitních kanceláří se už dávno nezakládá na pouhém zprostředkování prodeje bytu. Podle M&M Reality letos využilo možnost rychlého výkupu nemovitosti až dvakrát více klientů než loni a míra poskytnutí výhodné půjčky stoupla meziročně na pětinásobek. Zájem o obě služby je na celém území České republiky – výraznější je v regionech s vyšší nezaměstnaností a nižší průměrnou mzdou, kde se na nemovitost hůře shání kupující.

Podle zkušeností M&M Reality trvá prodej nemovitosti průměrně třiapadesát dní. Pokud majitel nechce nebo nemůže čekat, protože se například nachází v tíživé finanční situaci, může svůj majetek nabídnout realitní kanceláři k okamžitému výkupu. Po posouzení makléřem se určí tržní hodnota nemovitosti a cena, za kterou je realitní kancelář ochotna nemovitost koupit. Hlavním vodítkem bývá srovnání s podobnými byty nebo domy, které v dané lokalitě realitní kancelář prodává.

Obecně vykupujeme za maximálně šedesát procent tržní hodnoty. Je to daň za rychlé
peníze na ruku, které prodávající dostane hned během druhého dne. Poptávka je
obrovská, proti loňskému roku dvojnásobná, a stále stoupá
,“
uvedl Miroslav Jonáš, spolumajitel realitní kanceláře M&M Reality.

Jsou však i klienti, kteří se na nás obracejí, že chtějí okamžitě prodat často hodně
předlužené byty. Nejspíš si myslí, že na to nepřijdeme. Proto musíme hodně selektovat
.“

Další variantou, jak rychle získat finanční prostředky prostřednictvím realitní kanceláře, je půjčka podložená obchodovanou nemovitostí. „V takovém případě si ověříme bonitu klienta, zanalyzujeme jeho zadluženost, a pokud je vše v pořádku, půjčujeme za velmi dobrých podmínek. Jde o to, že se půjčka i s úroky následně uhradí z kupní ceny nemovitosti,“ vysvětlil Miroslav Jonáš. Stejnou službu poskytuje M&M Reality i lidem, na jejichž byt, dům nebo pozemek je uvalena exekuce. Tu pak realitní kancelář řeší společně s prodejem. „Po zplnomocnění si necháme vyčíslit dluh, a když nás to finančně neohrozí, můžeme i v tomto případě poskytnout půjčku. Ne však klientovi, ale exekutorům, respektive věřitelům,“ doplnil Jonáš.

Oproti loňsku stoupla míra půjček podle M&M Reality téměř pětinásobně. „Ke dnešku máme uzavřené smlouvy na sedmdesát milionů korun, loni to bylo kolem patnácti,“ potvrdil Jonáš. Společně s nemovitostmi zatíženými dalšími závazky tak nyní M&M Reality operuje celkově se čtyřnásobně větším počtem zadlužených domů a bytů, než tomu bylo před rokem.

Nejvíce požadavků na rychlý výkup či půjčku – řádově o 15 procent více – chodí z regionů Bruntálsko, Jesenicko, severní Čechy, Orlickoústecko, Příbramsko a okolí Ostravy.Naopak například v Praze se nevykupuje moc dobře, protože klienti mají často zkreslené požadavky a cenové nároky,“ konstatoval Miroslav Jonáš, spolumajitel realitní kanceláře M&M Reality.

Aktuality

Nenašli jste, co hledáte?

Zadejte svou vlastní poptávku a my budeme hledat za vás.

Prodejte svou nemovitost

Každou hodinu
prodáme 8 nemovitostí
Máme více než 100 000 poptávek po bydlení
Masivní inzerce v celé ČR

Novinky na blogu

Pozvánka na valnou hromadu

20.10.2023

Vážení akcionáři, dovolujeme si Vás pozvat na řádnou valnou hromadu, která se koná dne 23. listopadu 2023 od 10 hod. v Ostravě, ul. Nádražní 535/15

Celou pozvánku najdete zde

Články

Pozvánka na valnou hromadu

02.10.2023

Vážení akcionáři, dovolujeme si Vás pozvat na řádnou valnou hromadu, která se koná dne 2. listopadu 2023 od 14 hod. v Ostravě, ul. Nádražní 535/15

Celou pozvánku najdete zde a přílohu č. 1 zde

Články

Manuál pro majitele: jak bez problému pronajmout byt

05.05.2023

Máte investiční byt, který chcete zhodnotit? Nájemní bydlení je na vzestupu a vypadá to, že by vám zájemci měli doslova sami klepat na dveře. Otázkou za milion ale zůstává, jak vybrat spolehlivého nájemce, ochránit svůj majetek a pronajmout za slušnou cenu? Poradíme vám, na co si dát pozor, než pustíte váš byt na realitní trh a předáte klíče.

Články