V časopise Tina o chatách a chalupách

22.06.2017

Za chatu či chalupu dají Češi letos v průměru milion korun, což je podle našeho realitního experta Tomáše Štěpničky zhruba o sedmdesát tisíc korun víc než loni. V časopise Tina jej vyzpovídala autorka článku “Chata nebo chalupa: Ideální útěk před městským stresem” Vlasta Baránková.

Časopis Tina se ve svém letošním 26. čísle v rubrice Finance věnuje velkému zájmu Čechů o koupi chaty či chalupy. Největší poptávka po víkendovém bydlení je ve středních Čechách a na druhém místě jsou jižní Čechy, jak potvrzuje regionální ředitel M&M Reality Holdingu Tomáš Štěpnička: “U nás, v jižních Čechách, se prodává a kupuje prakticky všude.“ 

S rostoucí poptávkou roste samozřejmě i cena. „Chata se dá pořídit například za tři sta tisíc korun, ovšem dřevěná, bez vody, elektřiny, případně na cizím pozemku. Nebo také za milion i více, pokud bude v atraktivní lokalitě, s velkým pozemkem, případně bazénem, izolovaná, připravená k celoročnímu užívání,“ vypočítává Tomáš Štěpnička.

A na co si dát při koupi víkendové nemovitosti pozor? U vybrané nemovitosti si zkontrolujte, jestli má zdroj vody a kam vede odpad. „Pozor si dejte i na věcná břemena. Zejména u starších chalup hrozí, že tam bude třeba podmínka dožití a podobně,“ dodává náš regionální ředitel. 

Celý článek najdete v časopise Tina

Aktuality , M&M reality v médiích

Nenašli jste, co hledáte?

Zadejte svou vlastní poptávku a my budeme hledat za vás.

Prodejte svou nemovitost

Každou hodinu
prodáme 8 nemovitostí
Máme více než 100 000 poptávek po bydlení
Masivní inzerce v celé ČR

Novinky na blogu

M&M Reality Holding se spojuje s Arca Capital a expanduje do dalších zemí

24.04.2020

Největší česká realitní skupina M&M Reality Holding má nového silného partnera, kterým je česko-slovenská finanční skupina Arca Capital. Vedle rozšíření nabídky produktů a služeb mají společně v plánu také expanzi české realitní jedničky na další evropské trhy, a to především na ty nejbližší, tedy slovenský a rakouský. Skupina Arca Capital koupila 47,5% podíl holdingu M&M Reality.

Aktuality,
Pro novináře,
Tiskové centrum

Realitní trh pod tlakem nákazy

06.04.2020

Reportáž České televize na téma Realitní trh v době karantény. 

Odkaz na video zde

Zdroj: Česká televize 

Články

Novela měla zjednodušit orientaci v zákonech, přinesla však nevídaný chaos

30.03.2020

Od ledna platí, že nově přijaté zákony by měly vstupovat účinnost jen dvakrát ročně. To v praxi znamená, že by se novými pravidly museli lidé a firmy řídit vždy jen od 1. ledna a 1. července. Jenže novela, která měla usnadnit orientaci v právním řádu, způsobila chaos.

Články