V Česku roste zájem o chalupy k pronájmu

30.07.2018

Česká tisková kancelář (ČTK) vydala anketu týkající se pronájmů rekreačních nemovitostí. Tu následně převzala řada předních tuzemských médií. Mezi oslovenými odborníky byl i Jan Martina, oblastní ředitel pro Hlavní město Praha společnosti M&M Reality.

Zájem o pronájem chat a chalup v Česku v poslední době poměrně výrazně roste. Se zvyšujícím se komfortem rostou i ceny, v atraktivních lokalitách až o pětinu ročně. Lidé se nechtějí vázat na jedno místo a zároveň často nemají dost peněz, aby mohli chatu či chalupu vlastnit. Nejžádanější jsou horské oblasti nebo místa kolem vodních ploch v dojezdové vzdálenosti od velkých měst. Některé nemovitosti je nutné rezervovat i rok dopředu. Tak ČTK shrnula anketu mezi odborníky na tuzemský realitní trh.

„Češi se  ve velkém vrací ke chalupaření a chataření. Mnozí z nich ale nemají dostatek prostředků k tomu, aby si koupili vlastní objekt. Jiní rádi střídají lokality, jednou jedou do hor, jindy třeba na Moravu. A nelze opomenout, že pronájem je v podstatě bez práce. Roste skupina lidí, kteří rádi tráví čas ve vesnickém stavení, ale nechtějí přitom dřít na zahradě,“ říká k tomu Jan Martina, oblastní ředitel pro Hlavní město Praha společnosti M&M Reality.

Preference jednotlivých klientů se podle něho značně liší. Každý si představuje trochu něco jiného, co se týče lokality, vizuální podoby objektu, sportovního a dalšího vyžití v okolí. Obecně lze ale říci, že lidé chtějí venkovskou atmosféru, ale vybavení v bytovém standardu. Tedy kompletně zařízenou kuchyň, pračku, televizi a tak dále.

„I přes rostoucí trend pronájmu chat a chalup, stále vnímáme potřebu českých občanů vlastnit nemovitost, a to i rekreační objekt.  Velmi zajímavé je, že tento trend se začíná objevovat i u dnešních třicátníků,“  dodává k tomu Jan Martina.

Kontakt pro novináře:
Renata Lichtenegerová
PR manažerka pro komunikaci s médii 
GSM: +420 739 523 465 
e-mail: rlichtenegerova@mmreality.cz

Aktuality , M&M reality v médiích

Nenašli jste, co hledáte?

Zadejte svou vlastní poptávku a my budeme hledat za vás.

Prodejte svou nemovitost

Každou hodinu
prodáme 8 nemovitostí
Máme více než 100 000 poptávek po bydlení
Masivní inzerce v celé ČR

Novinky na blogu

Holding M&M Reality pomáhá lidem v těžké životní situaci k vysněnému bydlení

06.11.2019

PRAHA, 6. 11. 2019 – Společnost M&M Reality je už potřetí v řadě hrdým partnerem projektu TV Nova s názvem Mise nový domov. Ten pomáhá lidem s pohnutým osudem, kteří si mnohdy sáhli i na samé dno, proměnit jejich stávající zcela nevyhovující bydlení v místo jako stvořené pro nový začátek.

Články,
Aktuality,
Tiskové centrum

Realitní makléře čekají změny, regulace spěje do finále

22.10.2019

Na zpravodajském serveru idnes.cz vyšel článek ohledně zákona o realitním zprostředkování. Podívejte se jak toto téma komentuje akcionář a majitel společnosti Petr Morcinek.

Články,
Aktuality,
M&M reality v médiích

Češi v rámci rekonstrukcí rádi mění dispozice bytů a dělají je ekologičtějšími

07.10.2019

PRAHA, 7. 10. 2019 – Kompletní rekonstrukce bytu představuje nemalou investici, přičemž ve starých cihlových domech zpravidla vyjde dráž než v panelových. Češi s oblibou mění původní dispozice bytů a usilují rovněž o co nejvýraznější úsporu energií. V současné době se zájemci o rekonstrukci potýkají s extrémní zaneprázdněností stavebních firem.

Články,
Aktuality,
Tiskové centrum