V Česku roste zájem o chalupy k pronájmu

30.07.2018

Česká tisková kancelář (ČTK) vydala anketu týkající se pronájmů rekreačních nemovitostí. Tu následně převzala řada předních tuzemských médií. Mezi oslovenými odborníky byl i Jan Martina, oblastní ředitel pro Hlavní město Praha společnosti M&M Reality.

Zájem o pronájem chat a chalup v Česku v poslední době poměrně výrazně roste. Se zvyšujícím se komfortem rostou i ceny, v atraktivních lokalitách až o pětinu ročně. Lidé se nechtějí vázat na jedno místo a zároveň často nemají dost peněz, aby mohli chatu či chalupu vlastnit. Nejžádanější jsou horské oblasti nebo místa kolem vodních ploch v dojezdové vzdálenosti od velkých měst. Některé nemovitosti je nutné rezervovat i rok dopředu. Tak ČTK shrnula anketu mezi odborníky na tuzemský realitní trh.

„Češi se  ve velkém vrací ke chalupaření a chataření. Mnozí z nich ale nemají dostatek prostředků k tomu, aby si koupili vlastní objekt. Jiní rádi střídají lokality, jednou jedou do hor, jindy třeba na Moravu. A nelze opomenout, že pronájem je v podstatě bez práce. Roste skupina lidí, kteří rádi tráví čas ve vesnickém stavení, ale nechtějí přitom dřít na zahradě,“ říká k tomu Jan Martina, oblastní ředitel pro Hlavní město Praha společnosti M&M Reality.

Preference jednotlivých klientů se podle něho značně liší. Každý si představuje trochu něco jiného, co se týče lokality, vizuální podoby objektu, sportovního a dalšího vyžití v okolí. Obecně lze ale říci, že lidé chtějí venkovskou atmosféru, ale vybavení v bytovém standardu. Tedy kompletně zařízenou kuchyň, pračku, televizi a tak dále.

„I přes rostoucí trend pronájmu chat a chalup, stále vnímáme potřebu českých občanů vlastnit nemovitost, a to i rekreační objekt.  Velmi zajímavé je, že tento trend se začíná objevovat i u dnešních třicátníků,“  dodává k tomu Jan Martina.

Kontakt pro novináře:
Renata Lichtenegerová
PR manažerka pro komunikaci s médii 
GSM: +420 739 523 465 
e-mail: rlichtenegerova@mmreality.cz

Aktuality , M&M reality v médiích

Nenašli jste, co hledáte?

Zadejte svou vlastní poptávku a my budeme hledat za vás.

Prodejte svou nemovitost

Každou hodinu
prodáme 8 nemovitostí
Máme více než 100 000 poptávek po bydlení
Masivní inzerce v celé ČR

Novinky na blogu

Největší firemní open air festival již po sedmé!

08.07.2019

Ostrava, 8.7.2019. – Největší realitní kancelář v České republice uspořádala pro své zaměstnance již 7. ročník firemního open air festivalu – M&M Fest 2019. Letošní ročník se nesl v duchu Summer Party a pro všechny zúčastněné bylo připraveno nejedno překvapení. 

Články,
Aktuality,
Tiskové centrum

Každou třetí českou zahradu „zdobí“ bazén. Při prodeji nemovitosti to může být výhoda, ale i problém

21.05.2019

Praha, 21. 5. 2019 – Začala hlavní sezóna prodejů zahradních bazénů. V Česku se podle odhadů prodejců nacházejí už na každé třetí zahradě.  Pokud se jedná o pěkný a kvalitní bazén, hodnota domu díky němu vzroste. Existence nešťastně vyhotovené vodní plochy náročné na údržbu ale může znamenat i komplikaci při případném prodeji nemovitosti. Značná část bazénů u rodinných domů totiž pochází z devadesátých let a neodpovídá aktuálním požadavkům kupců.

Články,
Aktuality,
Tiskové centrum

S M&M reality na Kryštofy

23.04.2019

Ostrava, 23. 4. 2019 - Velké letní festivaly v roce 2019 můžou zažít desítky lidí očima velkých hudebních hvězd. V úterý 23.4.2019 odstartovala realitní kancelář M&M reality velkou festivalovou soutěž „S M&M reality na Kryštofy“, která potrvá přes celé letní prázdniny.

Články,
Aktuality,
Tiskové centrum