V Česku roste zájem o chalupy k pronájmu

30.07.2018

Česká tisková kancelář (ČTK) vydala anketu týkající se pronájmů rekreačních nemovitostí. Tu následně převzala řada předních tuzemských médií. Mezi oslovenými odborníky byl i Jan Martina, oblastní ředitel pro Hlavní město Praha společnosti M&M Reality.

Zájem o pronájem chat a chalup v Česku v poslední době poměrně výrazně roste. Se zvyšujícím se komfortem rostou i ceny, v atraktivních lokalitách až o pětinu ročně. Lidé se nechtějí vázat na jedno místo a zároveň často nemají dost peněz, aby mohli chatu či chalupu vlastnit. Nejžádanější jsou horské oblasti nebo místa kolem vodních ploch v dojezdové vzdálenosti od velkých měst. Některé nemovitosti je nutné rezervovat i rok dopředu. Tak ČTK shrnula anketu mezi odborníky na tuzemský realitní trh.

„Češi se  ve velkém vrací ke chalupaření a chataření. Mnozí z nich ale nemají dostatek prostředků k tomu, aby si koupili vlastní objekt. Jiní rádi střídají lokality, jednou jedou do hor, jindy třeba na Moravu. A nelze opomenout, že pronájem je v podstatě bez práce. Roste skupina lidí, kteří rádi tráví čas ve vesnickém stavení, ale nechtějí přitom dřít na zahradě,“ říká k tomu Jan Martina, oblastní ředitel pro Hlavní město Praha společnosti M&M Reality.

Preference jednotlivých klientů se podle něho značně liší. Každý si představuje trochu něco jiného, co se týče lokality, vizuální podoby objektu, sportovního a dalšího vyžití v okolí. Obecně lze ale říci, že lidé chtějí venkovskou atmosféru, ale vybavení v bytovém standardu. Tedy kompletně zařízenou kuchyň, pračku, televizi a tak dále.

„I přes rostoucí trend pronájmu chat a chalup, stále vnímáme potřebu českých občanů vlastnit nemovitost, a to i rekreační objekt.  Velmi zajímavé je, že tento trend se začíná objevovat i u dnešních třicátníků,“  dodává k tomu Jan Martina.

Kontakt pro novináře:
Renata Lichtenegerová
PR manažerka pro komunikaci s médii 
GSM: +420 739 523 465 
e-mail: rlichtenegerova@mmreality.cz

Aktuality , M&M reality v médiích

Nenašli jste, co hledáte?

Zadejte svou vlastní poptávku a my budeme hledat za vás.

Prodejte svou nemovitost

Každou hodinu
prodáme 8 nemovitostí
Máme více než 100 000 poptávek po bydlení
Masivní inzerce v celé ČR

Novinky na blogu

M&M Reality Holding se spojuje s Arca Capital a expanduje do dalších zemí

24.04.2020

Největší česká realitní skupina M&M Reality Holding má nového silného partnera, kterým je česko-slovenská finanční skupina Arca Capital. Vedle rozšíření nabídky produktů a služeb mají společně v plánu také expanzi české realitní jedničky na další evropské trhy, a to především na ty nejbližší, tedy slovenský a rakouský. Skupina Arca Capital koupila 47,5% podíl holdingu M&M Reality.

Aktuality,
Pro novináře,
Tiskové centrum

Realitní trh pod tlakem nákazy

06.04.2020

Reportáž České televize na téma Realitní trh v době karantény. 

Odkaz na video zde

Zdroj: Česká televize 

Články

Novela měla zjednodušit orientaci v zákonech, přinesla však nevídaný chaos

30.03.2020

Od ledna platí, že nově přijaté zákony by měly vstupovat účinnost jen dvakrát ročně. To v praxi znamená, že by se novými pravidly museli lidé a firmy řídit vždy jen od 1. ledna a 1. července. Jenže novela, která měla usnadnit orientaci v právním řádu, způsobila chaos.

Články