Víme, kde najdete nejluxusnější bydlení světa

12.05.2017

Nakoukli jsme do prestižního zahraničního žebříčku “Christie's International Real Estate Luxury Index 2016”, abychom zjistili, ve které světové metropoli najdete nejluxusnější bydlení. Nebudeme dlouho napínat.

Je to Hongkong. Jeden z nejvytíženějších přístavů světa se pyšní dokonce čtyřmi nemovitostmi s odhadovanou cenou přes 100 miliónů dolarů. Nejdražší nemovitost má dokonce hodnotu přes 270 miliónů dolarů (6 615 000 000 Kč!).

Žebříček CIRELI 2016:

1. Hongkong
2. Londýn
3. New York
4. Los Angeles
5. Singapur
6. Sydney
7. San Francisko
8. Paříž
9. Toronto
10. Miami

V těsném závěsu zůstává Londýn, který se oproti roku 2015 posunul z prvního na druhé místo. Navzdory zvýšení daně z nemovitostí i nejisté situaci způsobené Brexitem, se prodej nemovitostí v Londýně drží na stabilní hladině. Snížení hodnoty libry naopak podnítilo zájem o luxusní domy v centru britské metropole.

Hůř je na tom Miami, které spadlo ze sedmého na desáté místo. Příval nových, menších bytů výrazně snížil poptávku po luxusních rezidencích, které se sice v Miami stále dobře prodávají, ale ceny spadly dolů. Na Floridě jsou nato zvyklí. Propad cen v pobřežním městě je poměrně opakujícím se jevem.

Skokany žebříčku se stávají Toronto a San Francisco. Obě města jsou krásným příkladem toho, jak ovlivňuje hybná síla trhu ceny domů a špičkových produktů.

Zdroj: Christie's International Real Estate
Překlad: Kristýna Kaňovská

Aktuality

Nenašli jste, co hledáte?

Zadejte svou vlastní poptávku a my budeme hledat za vás.

Prodejte svou nemovitost

Každou hodinu
prodáme 8 nemovitostí
Máme více než 100 000 poptávek po bydlení
Masivní inzerce v celé ČR

Novinky na blogu

M&M Reality Holding se spojuje s Arca Capital a expanduje do dalších zemí

24.04.2020

Největší česká realitní skupina M&M Reality Holding má nového silného partnera, kterým je česko-slovenská finanční skupina Arca Capital. Vedle rozšíření nabídky produktů a služeb mají společně v plánu také expanzi české realitní jedničky na další evropské trhy, a to především na ty nejbližší, tedy slovenský a rakouský. Skupina Arca Capital koupila 47,5% podíl holdingu M&M Reality.

Aktuality,
Pro novináře,
Tiskové centrum

Realitní trh pod tlakem nákazy

06.04.2020

Reportáž České televize na téma Realitní trh v době karantény. 

Odkaz na video zde

Zdroj: Česká televize 

Články

Novela měla zjednodušit orientaci v zákonech, přinesla však nevídaný chaos

30.03.2020

Od ledna platí, že nově přijaté zákony by měly vstupovat účinnost jen dvakrát ročně. To v praxi znamená, že by se novými pravidly museli lidé a firmy řídit vždy jen od 1. ledna a 1. července. Jenže novela, která měla usnadnit orientaci v právním řádu, způsobila chaos.

Články