Víme, proč jsou nemovitosti na Praze 6 předražené

07.04.2017

“Šestka je dlouhodobě oblíbená rezidenční lokalita, a tím i předražená. S prodloužením metra byty v okolí stanic – už tak drahé – ještě zdražily. Nejvíce například na sídlišti Červený vrch, a to až o patnáct procent,“ popisuje oblastní ředitel realitní společnosti M&M Reality Jan Martina.

Redaktorka Kateřina Havlická se dnes v regionální příloze deníku MF Dnes Praha zabývá cenou bytů na Praze 6. Pod titulkem "Hezčí a dražší Praha 6. Díky metru" popisuje současný stav oblíbené lokality: "Pohodlnější doprava a kultivovanější prostředí v okolí, ale i dražší byty, modré zóny a brzy také méně autobusových linek. Před dvěma lety se slavnostně otevřely čtyři nové stanice metra A a výrazně tím zasáhly do života obyvatel i do cen nemovitostí v Praze 6." O názor na ceny bytů i ostatních nemovitostí požádala také oblastního ředitele M&M Reality Holdingu Jan Martinu.

"Šestka je dlouhodobě oblíbená rezidenční lokalita, a tím i předražená. S prodloužením metra byty v okolí stanic – už tak drahé – ještě zdražily. Nejvíce například na sídlišti Červený vrch, a to až o patnáct procent,“ popisuje oblastní ředitel realitní společnosti M&M Reality Jan Martina. Paneláky z padesátých let jsou přitom podle něj na luxusní Prahu 6 vlastně nezajímavé. Nejde o cihlové domy ani o nové byty, ale právě díky blízkosti metra táhnou. „Stejně tak Petřiny, kde jsou většinou paneláky z té doby. Na rozdíl od ošklivých komunistických bytů z osmdesátých a devadesátých let je však výstavba z let padesátých odost lepší. Jsou to kvalitnější byty, sídliště je urbanisticky lépe vyřešené a lidem se tam žije pohodlně,“ míní Martina s tím, že se „efekt metro“ projevuje i tam, kde ještě žádné nestojí. „Jakmile se v médiích začalo řešit, že se postaví linka D, klienti si začali prosazovatvyšší ceny. Nejen za své byty, ale i za pozemky v okolí míst, kudy by metro mělo vést. Přidávají si deset až dvacet procent,“ pokračuje makléř, podle kterého jsou představy prodávajících mnohdy nereálné. „Stalo se to už u otevření stanic Prosek a Letňany i u stanic na ,áčku‘. Teď se to však děje mnohem víc,“ dodal. Tak jako v minulosti už ale podle něj ceny bytů v Praze neporostou – lidé jsou náročnější a napředražené byty navíc nemají peníze. A nezachrání to ani metro.

Celý článek si můžete přečíst v dnešním vydání MF Dnes v regionální příloze Praha.

Aktuality , M&M reality v médiích

Nenašli jste, co hledáte?

Zadejte svou vlastní poptávku a my budeme hledat za vás.

Prodejte svou nemovitost

Každou hodinu
prodáme 8 nemovitostí
Máme více než 100 000 poptávek po bydlení
Masivní inzerce v celé ČR

Novinky na blogu

M&M Reality Holding se spojuje s Arca Capital a expanduje do dalších zemí

24.04.2020

Největší česká realitní skupina M&M Reality Holding má nového silného partnera, kterým je česko-slovenská finanční skupina Arca Capital. Vedle rozšíření nabídky produktů a služeb mají společně v plánu také expanzi české realitní jedničky na další evropské trhy, a to především na ty nejbližší, tedy slovenský a rakouský. Skupina Arca Capital koupila 47,5% podíl holdingu M&M Reality.

Aktuality,
Pro novináře,
Tiskové centrum

Realitní trh pod tlakem nákazy

06.04.2020

Reportáž České televize na téma Realitní trh v době karantény. 

Odkaz na video zde

Zdroj: Česká televize 

Články

Novela měla zjednodušit orientaci v zákonech, přinesla však nevídaný chaos

30.03.2020

Od ledna platí, že nově přijaté zákony by měly vstupovat účinnost jen dvakrát ročně. To v praxi znamená, že by se novými pravidly museli lidé a firmy řídit vždy jen od 1. ledna a 1. července. Jenže novela, která měla usnadnit orientaci v právním řádu, způsobila chaos.

Články