Výkupy nemovitostí realitními kancelářemi dosáhly meziročního nárůstu o 94 procent

07.06.2011

PRAHA, 7. června 2011 – Peníze na ruku do několika dnů jsou největším lákadlem pro ty, kterým tíživá finanční situace přerostla přes hlavu. Velké realitní kanceláře už déle než rok a půl nabízejí rychlý výkup nemovitostí. Zájem o něj však meziročně stoupl o více než 94 procent. Zájem o takové služby je na celém území České republiky – výraznější je v regionech s vyšší nezaměstnaností a nižší průměrnou mzdou, kde se na nemovitost hůře shání kupující

Klient nás osloví, když potřebuje nutně peníze a chce nemovitost vykoupit. Makléř udělá na místě předběžné posouzení, fotografie a vezme dostupnou dokumentaci. Oddělení Výkupů a půjček provede podrobný scoring majitele a vyhodnocení prodejnosti nemovitosti. Pokud klient souhlasí s nabídnutou cenou, obratem připravíme smlouvy, kde dohodneme podmínky výplaty peněz a předání nemovitosti. Celý postup se dá zrealizovat během pár dní, maximálně do týdne může být vše vyřízeno,“ uvedl Miroslav Jonáš, spolumajitel realitní kanceláře M&M Reality.

Samostatnou kapitolou je podle Jonáše výkup nemovitostí prostřednictvím nedobrovolných dražeb, kdy oddělení Výkupů a půjček realitní kanceláře M&M neustále monitoruje a vyhodnocuje všechny vyhlášené dražby. Pokud nalezne vhodnou nemovitost, zúčastní se dražby a pokusí se za předem stanovený cenový strop realizovat transakci. Za rok 2010 vykoupila realitní kancelář M&M Reality 207 nemovitostí, za rok 2011 má v plánu zoobchodovat touto cestou více než 550 nemovitostí.

Nejvíce požadavků – řádově o 15 procent více – chodí z regionů Bruntálsko, Jesenicko, severní Čechy, Orlickoústecko, Příbramsko a okolí Ostravy. Naopak například v Praze se nevykupuje moc dobře, protože klienti mají často zkreslené požadavky a cenové nároky,“ vyjmenoval Jonáš.

Do majetku realitních kanceláří se tímto způsobem dostává celá škála věcí – od ovocného sadu přes starý zámek, rybník či starou výrobní halu, po kterých je poptávka minimální, až po takzvané rychloobrátkové zboží. Tím jsou v realitní branži zejména menší byty, starší rodinné domy (nejlépe do 2,5 milionu korun) a atraktivní stavební pozemky.

Typickým nabízejícím zboží do výkupu je každý, kdo nutně potřebuje peníze. Počínaje člověkem se základním vzděláním až po manžele, kdy jeden je lékař a druhý právník. Cena vykupované nemovitosti je samozřejmě o něco nižší než reálná tržní cena – v průměru se dá hovořit o 30procentním snížení ceny. Nižší než průměrné snížení je v případě snadno prodejného zboží bez právních komplikací, naopak u neatraktivních objektů s komplikovanými právními stavy je snížení ceny kvůli obtížné prodejnosti vyšší, než jak by mohla tržní cena na první pohled vypadat,“ shrnul Miroslav Jonáš, spolumajitel realitní kanceláře M&M Reality.

Aktuality , Tiskové centrum

Nenašli jste, co hledáte?

Zadejte svou vlastní poptávku a my budeme hledat za vás.

Prodejte svou nemovitost

Každou hodinu
prodáme 8 nemovitostí
Máme více než 100 000 poptávek po bydlení
Masivní inzerce v celé ČR

Novinky na blogu

M&M Reality Holding se spojuje s Arca Capital a expanduje do dalších zemí

24.04.2020

Největší česká realitní skupina M&M Reality Holding má nového silného partnera, kterým je česko-slovenská finanční skupina Arca Capital. Vedle rozšíření nabídky produktů a služeb mají společně v plánu také expanzi české realitní jedničky na další evropské trhy, a to především na ty nejbližší, tedy slovenský a rakouský. Skupina Arca Capital koupila 47,5% podíl holdingu M&M Reality.

Aktuality,
Pro novináře,
Tiskové centrum

Realitní trh pod tlakem nákazy

06.04.2020

Reportáž České televize na téma Realitní trh v době karantény. 

Odkaz na video zde

Zdroj: Česká televize 

Články

Novela měla zjednodušit orientaci v zákonech, přinesla však nevídaný chaos

30.03.2020

Od ledna platí, že nově přijaté zákony by měly vstupovat účinnost jen dvakrát ročně. To v praxi znamená, že by se novými pravidly museli lidé a firmy řídit vždy jen od 1. ledna a 1. července. Jenže novela, která měla usnadnit orientaci v právním řádu, způsobila chaos.

Články