Jsme s Vámi, Ukrajino! Ми з тобою, Україно!

Aktuality

UKR02 Běženci zvedli poptávku po nájmech

11.04.2022

Ukrajinci dočasně využívají i část nemovitostí určených k prodeji ● Nižší kupní síla uprchlíků nejspíš nebude tlačit na růst cen

Motlová Ocenili jsme TOP 20 obchodníků za rok 2021

11.04.2022

Společnost M&M reality holding je pyšná na své zaměstnance a určitě má být proč. Ty nejlepší pak umí náležitě ocenit. Součástí takového ocenění je i to, že si TOP obchodníci M&M reality holding mohou užívat pohodlí vozů Audi A7.

Byty01 O nájemní byty je velký zájem. I přes astronomické ceny

08.04.2022

Zatímco ještě loni nabízel realitní server sreality.cz běžně kolem dvou desítek bytů k pronájmu na Kutnohorsku, nyní jich je k dispozici pouhých pět. Z toho v Kutné Hoře dva. Další lokality jsou na tom podobně, nebo i hůře.

Byty Ceny bytů mohou v Česku klesnout. Trh se mění, lidé se uskromňují

04.04.2022

Některé analýzy a průzkumy naznačovaly, že v Česku hypoteční boom letos končí a že na úvěr na bydlení nemusí dosáhnout až třetina žadatelů. Realitní specialisté, jak zjistil server EuroZprávy.cz, sami připouštějí, že i právě hořící válečný konflikt na Ukrajině může spolu s novými pravidly pro hypotéky výrazně změnit realitní trh v Česku. Jak? Zvýší se zájem o nájemní bydlení nebo větší domy, ve kterých bydlí více rodin. Ceny nemovitostí mohou, dle očekávání specialistů, klesat.

UKR Běženci berou útokem nájemní byty. Nabídka v Praze je téměř vyčerpaná a ceny letí nahoru

22.03.2022

Sehnat nájemní bydlení bude kvůli migrační vlně z Ukrajiny stále složitější. Poptávka skokově roste. Realitní kanceláře popisují, že zájemců je za poslední týdny několikanásobně více než před rokem. Češi už nejen v Praze, ale i v menších městech tvoří jen menšinu zájemců o nájemní byty.

KV_RUS01 Válka ukončila ruskou éru Karlových Varů

16.03.2022

Karlovy Vary platily dlouhou dobu za místo Rusům zaslíbené. Zlatá éra, kdy se do nejznámějšího českého lázeňského města štědře sypaly rubly, se ale stala minulostí. Ruštinu ve městě už zaslechnete zřídka. Nahradila ji němčina ze Západu přijíždějících hostů i čeští turisté užívající si prázdné ulice připomínající pandemickou dobu.

pexels-pixabay-209224 Upozornění pro účastníků realitních obchodů v roce 2021 na daň z nemovitostí

31.01.2022

Vzhledem k rekordnímu objemu realitních transakcí v roce 2021 upozorňujeme na daňové přiznání k dani z nemovitosti vztahující s k nově nabyté nemovitosti v roce 2021. Pro nabyvatele zakládá povinnost podat přiznání k této dani do konce ledna 2022.

Kam zamiri ceny nemovitosti 2022 Kam zamíří ceny nemovitostí? Realitní trh 2022 očima expertů

28.12.2021

Ne a ne se zastavit. Tak by se dal shrnout vývoj cen na realitním trhu v posledním desetiletí. Kdo očekával, že v letošním roce už ceny rezidenčních nemovitostí najdou svůj strop, nepochodil. Nadějí tak zůstává rok 2022. Kam ceny nemovitostí zamíří a co je bude ovlivňovat, jsme se zeptali expertů.

HN Velké realitky trvají na kurzech před makléřskými zkouškami Velké realitky trvají na kurzech před makléřskými zkouškami. Vadí jim, že to jinde jde i bez nich

17.12.2021

Deset tisíc českých realitních makléřů musí od ledna prokázat své vzdělání. Jinak nemohou s prací pokračovat. Totéž se týká i nováčků, které ke vstupu do realitního byznysu zlákal boom, jímž celý trh prochází. Potvrzení nutné k výkonu profese, které po makléřích chce realitní zákon, zajistí některé obory vysokých škol, praxe nebo absolvování odborné zkoušky. U posledního způsobu ale zájemci naráží na značně rozdílné podmínky. Jedna z největších kanceláří na trhu Re/Max si budoucí makléře školí sama. Chce, aby prošli třítýdenním kurzem v její RX Akademii, ve které jsou lektory stávající zprostředkovatelé. Bez absolvování kurzu firma nováčky nepošle ke zkoušce, která je pro jejich další práci nezbytná. „Naučil jsem se tam, jak postupovat na schůzce, jak nachystat věci z katastru, jak postupovat se smlouvou. Bez toho by start do praxe byl výrazně těžší,“ říká Petr Motyčka, makléř ze sítě Re/Max Delta, který zaškolení a zkoušku absolvoval ještě před platností zákona. Kancelář ročně pošle ke zkouškám kolem 350 uchazečů, z nichž certifikát dostane asi 80 procent. 

Největší realitní agentura v Česku

744 623 poptávek

Tolik lidí u nás právě hledá bydlení.

9 567 nabídek

Tolik nemovitostí právě nabízíme k prodeji nebo pronájmu.

2 285 makléřů

A každý z nich vám ochotně pomůže s koupí nebo prodejem.

145 poboček

K nám to máte odevšad blízko.

3 500 nemovitostí

Právě tolik nemovitostí prodáme každý měsíc.

V tuto chvíli nabízíme nemovitosti v celkové hodnotě: 908 282 001 518 Kč