2. řada Mise nový domov – Němejcovi

06.11.2018

„My nečekáme, co dobrého nás potká. My čekáme, co to bude, co nás zase srazí dolů,“ říká Šárka Němejcová z Kozlovic na Valašsku, matka tří dětí, se kterými zůstala sama v naprosto zchátralém domě s jedinou jakž takž obyvatelnou místností. Její manžel Roman dával před investicemi do domova přednost nákupu drahé elektroniky pro vlastní využití. Na notebooky a telefony si přitom neváhal ani půjčit. Když už byla situace neúnosná, dům na rozpadnutí a zdraví dětí podlomené, rodinu opustil.

Děti Klára, Libor a Maruška se s maminkou tísnily v prostoru o necelých třiceti metrech čtverečních, které sloužily jako kuchyň, společná ložnice a šicí dílna. Naprostá absence jakéhokoliv soukromí se podepsala na psychickém stavu nejstarší dcery Kláry, která dokonce uvažovala o sebevraždě. Ona i její sourozenci snili o vlastních pokojích, jejich maminka ale neměla nejmenší šanci jim za daných okolností tento sen splnit. Kdo přesně toto ale splnit umí, je tým stavařů pořadu Mise nový domov, který tvoří zaměstnanci společnosti M&M Development.

Zatímco rodina odjela do hotelu a čekalo ji deset dnů plných milých překvapení, parta zručných řemeslníků stála před velkou výzvou. „Domy v takovémto stavu radíme  zbourat. To chce novou elektriku, vodu, všechno,“ upozorňoval moderátorku Terezu Pergnerou stavbyvedoucí Josef. Nakonec se ale bouralo jen minimálně, a naopak se budovaly zcela nové místnosti v podkroví domu. Na stavbě pomáhal i táta Roman, což pro něho vzhledem k tomu, že je v tomto příběhu v podstatě záporným hrdinou, nemohlo být snadné. Ruce k dílu přiložili také poněkud netradiční dobrovolníci z party motorkářů.

A výsledek desetidenního úsilí všech zmíněných? Každé dítě má nově vlastní podkrovní pokojíček. V přízemí vznikl obývák, který rodina doposud ještě nikdy neměla, a kuchyň ve venkovském stylu, ale s těmi nejmodernějšími spotřebiči. Zcela novou podobu dostala koupelna a přibyla navíc šicí dílna pro Šárku, která bude zároveň sloužit jako její ložnice. Tolik postrádané soukromí pro všechny obyvatele domu je tedy konečně zajištěno.

To vše přebírali Němejcovi se slzami v očích. Přitom ještě nevěděli, že nezískali jen nové krásné bydlení, ale díky holdingu M&M Reality se budou moci zbavit i dluhů. Josef Dolanský, ředitel pobočkové sítě pro východní Čechy a Moravu největší realitní kanceláře v zemi, jim totiž předal šek na 120 tisíc korun, které jim ještě zbývalo doplatit. „Tak to bude opravdu nový začátek s velkým N,“ konstatovala dojatá Šárka.

Tereza Pergnerová na závěr ještě hrdinům tohoto dílu popřála, aby byli v novém domově šťastní. „Protože i to se musí umět.“

Kontakt pro novináře:
Renata Lichtenegerová
PR manažerka pro komunikaci s médii 
GSM: +420 739 523 465 
e-mail: rlichtenegerova@mmreality.cz

Aktuality , M&M nadace

Nenašli jste, co hledáte?

Zadejte svou vlastní poptávku a my budeme hledat za vás.

Prodejte svou nemovitost

Každou hodinu
prodáme 8 nemovitostí
Máme více než 100 000 poptávek po bydlení
Masivní inzerce v celé ČR

Novinky na blogu

M&M Reality Holding se spojuje s Arca Capital a expanduje do dalších zemí

24.04.2020

Největší česká realitní skupina M&M Reality Holding má nového silného partnera, kterým je česko-slovenská finanční skupina Arca Capital. Vedle rozšíření nabídky produktů a služeb mají společně v plánu také expanzi české realitní jedničky na další evropské trhy, a to především na ty nejbližší, tedy slovenský a rakouský. Skupina Arca Capital koupila 47,5% podíl holdingu M&M Reality.

Aktuality,
Pro novináře,
Tiskové centrum

Realitní trh pod tlakem nákazy

06.04.2020

Reportáž České televize na téma Realitní trh v době karantény. 

Odkaz na video zde

Zdroj: Česká televize 

Články

Novela měla zjednodušit orientaci v zákonech, přinesla však nevídaný chaos

30.03.2020

Od ledna platí, že nově přijaté zákony by měly vstupovat účinnost jen dvakrát ročně. To v praxi znamená, že by se novými pravidly museli lidé a firmy řídit vždy jen od 1. ledna a 1. července. Jenže novela, která měla usnadnit orientaci v právním řádu, způsobila chaos.

Články