Poradna

Už jsme tu nějaký ten pátek (vlastně jsme tu už 15 let) a víme, na co se ptáte nejčastěji. Pokud svůj dotaz níže nenajdete, napište nám a my vám co nejdřív odpovíme.

Časté dotazy

Rezervační smlouva

20.10.2014

Na jak dlouho dáváte rezervační smlouvu při koupi nemovitosti.

Věcné břemeno

01.10.2014

Dobrý den, v roce 1985 jsme vybudovali podzemním kabelem přípojku NN od sloupu NN k chatě - do pojistkové skříně v délce cca 35m. Na vybudování byl zpracován projekt schválený stavebním odborem příslušného MÚ. ČEZ nám na základě toho připojilo elektřinu a dodali elektroměr, takže elektřinu legálně odebíráme již 29 let. Pozemek přes který přípojka vede je ve vlastnictví Pozemkového úřadu a pronajímá jej společnosti s.r.o. jako pastvinu. V současné době zřejmě tento pozemek půjde do veřejné nabídky a my máme obavu, že nový majitel by mohl přípojku poškodit nebo zlikvidovat. Obrátil jsem se na ČEZ aby nám přípojku vytyčil v zájmovém území. ČEZ ale tuto přípojku v evidenci nemá. Na základě toho vydal souhlas s územním řízením, stavebním řízením a se zjednodušeným územním řízením. Prosím o radu, jak postupovat, aby na přípojku bylo zřízeno věcné břemeno a ČEZ trasu vytyčil. Předem mockrát děkuji.

Dědictví

01.10.2014

Dobrý den. Můj manžel zdědil společně se svým bratrem rodinný domek + parcelu. Jeho bratr má 1/6. Manžel má v domku trvalý pobyt a opravuje ho, platí daň z nemovitosti. Pan bratr nepřispívá a trvalý pobyt má v Praze. Pořídili jsme si na zahradu ovce, aby jsme nemuseli sekat trávu. Jemu jsme to oznámili. Nyní ale manželovi vyhrožuje soudem, že jsme to udělali bez jeho dovolení. Má na to právo? A kdo určí, která je jeho šestina. Můžeme mu zakázat chodit do domu, kde je vše manželovo(vybavení). Manžel žije v domě od narození a po smrti matky, před deseti lety dům, spravuje a bratr tam začal jezdit až nyní.

Anuita

24.09.2014

Mám se stěhovat do bytu do OV, vracím zpět byt v nájmu. A družstevníci po mě chtějí, abych zde nechala novou skříň a kuchyň, kterou jsem si celou hradila. Ta stará kuchyň i skříň, už tu stála 38 let a anuita byla splacená už dávno. Mají právo po mě něco chtít? Jak mám prosím postupovat?

Přepis energií

15.09.2014

Dobrý den, zatím se nejedná o konkrétní případ. Pro informaci se Vás chci zeptat na nejvhodnější smluvní zajištění plateb při pronájmu bytu. Je dobré a možné převést zálohové platby na nájemce? Jedná se mě o smluvní zajištění při pronájmu, tak aby mně nevznikly pohledávky. S pozdravem a přáním pěkného dne Milan Vacek

Výše provize

08.04.2014

Dobrý den, rád bych se zeptal, jestli je adekvátní výše provize z prodeje bytu 45000 Kč při prodejní ceně 175000 Kč.

Skrytá vada

27.03.2014

Dobrý den. Před dvěma lety (únor 2012) jsem koupil nový řadový domek. V březnu 2014 jsem na půdě zjistil, že na trámech jsou stopy (dírky a piliny) po řádění, dle mého laického názoru, červotoče. Podle zjištění odborné specializované firmy se jedná o tesaříka krovového, byl v trámech již v době prodeje, protože tyto nebyly stavební firmou proti těmto škůdcům ošetřeny a na stavbu krovu bylo použita cca 1/2 trámů starých, použitých. Dotaz: jedná se o skrytou vadu, kterou je povinen prodávající (zároveň) stavitel na své náklady odstranit?

Výše provize

20.02.2014

Dobrý den, zajímala by mě Vaše alespoň přibližná výše provize z prodeje. U jiné realitní kanceláře, kde máme nemovitost prodávat, chtějí 10% z prodeje, což je dle mého názoru nepřiměřené. Předem děkuji.

Nenašli jste, co hledáte?

Zadejte svou vlastní poptávku a my budeme hledat za vás.

Prodejte svou nemovitost

Každou hodinu
prodáme 8 nemovitostí
Máme více než 100 000 poptávek po bydlení
Masivní inzerce v celé ČR

Máte dotaz, na který jste nenašli odpověď? I to se může stát.

Největší realitní agentura v Česku

939 256 poptávek

Tolik lidí u nás právě hledá bydlení.

10 363 nabídek

Tolik nemovitostí právě nabízíme k prodeji nebo pronájmu.

2 315 makléřů

A každý z nich vám ochotně pomůže s koupí nebo prodejem.

144 poboček

K nám to máte odevšad blízko.

3 500 nemovitostí

Právě tolik nemovitostí prodáme každý měsíc.

V tuto chvíli nabízíme nemovitosti v celkové hodnotě: 11 903 634 624 138 Kč